Коя беше причината/причините вашето бебче да се появи по-рано?

  • 56 028
  • 207
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 923
Gigi -81 да ти е живо и здраво бебенцето. Hug Добре дошла сред нас - майките на недоносените.

# 181
И с двете ми бременности имах много  тежка  ПРЕЕКЛАМПСИЯ първия път родих в 27г. седя   3месеца седя в кувьоз за наше щастие без проблем за очите противно  на очакванията на докторите.Втория път родих в 32г.с.  Мартин седя месец и половина в кувьоз.

# 182
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Родих в 32 г.с. 1490кг., първото си, надявам се и не последното дете. Основната причина да родя толкова рано  след едномесечен престой в болницата, е че плацентата узря изведнъж, за кратък период от време стана вредна за бебето,  имах и лошо артериално налягане в маточните тръби. Също така имам и много сериозни други проблеми отежняващи ситуацията. Над 10 год. се борихме със стерилитета, имам 4 загубени бременостти, това ми е първата успешна, която за да я запазим се наложи да приемам над 10 вида хапове, инжекции и вливания.
За щастие бебето седя само 4 дни в кувьоз, 10-на дни в термо легло и месец на нормално легълце да се направи килограмите.
Пожелавам на мен и на всички бъдещи майки, дано по-малко недоносени бебенца се раждат.

# 183
  • Мнения: 92
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ
РОДИХ МОЕТО СЪКРОВИЩЕ B 27 СЕДМИЦА С ТЕГЛО 1 200 КГ.
ИМАХ СТРАХОТНА БРЕМЕННОСТ БЕЗ СУТРЕШНО ГАДЕНЕ, БЕЗ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ
ДОКАТО ЕДНА СУТРИН НЕ ПРОКЪРВИХ
ОТИДОХ НА ЛЕКАР СТРАШНО ПАНИРАНА И ТЯ МИ КАЗВА " ПО4ИВАЙ СИ 3-4 ДНИ НЯМА ПРОБЛЕМИ"
ЛЕЖАХ 3 ДНИ И НА 4ЕТВЪРТИЯ ИЗЛИЗАМЕ С МЪЖА МИ И АЗ ПОЛУ4АВАМ СТРАХОТЕН КРЪВОИЗЛИВ НА УЛИЦАТА ПРОСТО ОСТАВЯМ ОГРОМНА КЪРВАВА ДИРЯ СЛЕД МЕН ( ТОВА ГО РАЗБРАХ ОТ МЪЖА МИ ПО-КЪСНО)
ДОБРЕ 4Е ИМАШЕ МЕД. ЦЕНТЪР СЪВСЕМ НА БЛИЗО И ОТ ТАМ МИ ИЗВИКАХА ЛИНЕЙКА
ОКАЗА СЕ 4Е ПЛАЦЕНТАТА МИ СЕ Е ОТЛЕПИЛА ТОТАЛНО И САМО БЪРЗАТА НАМЕСА НА ЛЕКАРИТЕ В АГ ОТДЕЛЕНИЕТО НИ СПАСИ И ДВЕТЕ
20 МИН СЛЕД ПРИСТИГАНЕТО НИ В БОЛНИЦАТА СЛЕД СПЕШНО СЕКЦИО СЕ РОДИ ДЪЩЕРИ4КАТА НИ
ИМАЛА СЪМ НИСКО ПРИКРЕПЕНА ПЛАЦЕНТА  И Е ТРЯБВАЛО ДА ВНИМАВАМ НО НИТО ЕДИН ДОКТОР НЕ СИ НАПРАВИ ТРУДА ДА МЕ ПРЕДУПРЕДИ

СЛЕД 2 МЕСЕЦА В КУВИОЗ И СУМАТИ ЛЕКАРСТВА СИ ПРИБРАХМЕ СЛЪНЦЕТО
ДРУГИЯТ МЕСЕЦ ЖИВОТ И ЗДРАВЕ ЩЕ СТАНЕ НА 5 ГОДИНКИ
МНОГО ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ И РАДОСТИ МИЛИ МАМИ ( НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ
)

# 184
  • Мнения: 923
jen04  Hug добре дошла.
Когато чета писмото ти се връщам към моето раждане. Моят син е роден в 28 г. с. само 900 гр. след спешно секцио и два много силни последователни кравоизлива, поради отлепена плацента. Първият кръвоизлив го получих на 13 срещу 14 юли през нощта преди почти 2 години, събудихме се с мъжа ми в легло обляно в кръв. Минаха почти 2 години, а този ужас все още не мога да го забравя. Благодаря на Бог, че ни запази и двамата с моя Коки въпреки всички изпитания през, които минахме.

# 185
  • Мнения: 47
 Здравейте и от мен.Моят син се роди в 35 г.с. само 2 килограма и 46 см  след спукване на околоплодния мехур, причината беше много тежка кашлица. Отидох на лекар на 18 03 09, но той реши че нищо ми няма и същия ден ми се спука мехура, родих на 20 03 09 Детето ми прекара 15 дни в кувиоз лекувайки го с антибиотици, заради инфекцията , която аз му бях предала. Това бяха  най кошмарните дни за мен, незнаейки ще имам ли дете или не.

# 186
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Здравейте.Моята дъщеря се роди в 31г.с беше 2.00кг и 44см беше само 2 дена в кувиоз и после още 12 в интезивното отделение,неискаше да се храни със шише,искаше си сондата,като започна да се храни и стана 2.300 я изписаха.Незнам защо се роди по рано,всичко беше наред,докато една сутрин станах и бях леко прокървила,приеха ме в болницата за задържане,но още същата вечер ми изтекоха водите,когато ме прегледа лекаря и видя тоновете на бебето които бяха записали ми каза че веднага трябва да родя,бях със разкритие,контракции на 2минути,напъни,но бебка беше напречно разположена и затова веднага ме оперираха,радвам се че всичко мина добре,сега Моника е на почти 6 годишна и много ни радва.

# 187
  • Мнения: 393
  Аз не родих много по-рано,2 седмици преди термина,но поради повишеното кръвно налягане бебето беше малко,а се наложи да раждам ,защото не разбрах кога са ми  изтекли водите(макар че ми беше 2ра бремоност) и тя се беше нагълтала и с някакви мръсни води,лекуваха я с АБ и до сега си остава дребно детенце(1г.и 6м.),но много пъргава,палава и жива.Докторката е нарича грацилна мадама,а приятелката ми ме успокоява,че "скъпите бижута са в малки опаковки" Mr. Green

# 188
  • София
  • Мнения: 39 771
Юлето, заповядай в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=403185.0 Simple Smile

# 189
  • Мнения: 28
Цитат
Здравейте, родих в 29 г.с , теглото на бебето беше 1250гр, Причина- оперативно скъсена шийка на матката. След много проблеми и дълъг престой в болнитата сега се радвам на едно много здраво и жизнено дете. Благодаря на всички неонатолози в Майчин дом в София. Извинявам се за шрифта..
Zdraveite, rodih v 29 g.s , tegloto na bebeto beshe 1250gr, Prichina- operativno skusena shiika na matkata. Sled mnogo problemi i dulug prestoi v bolnitata sega se radvam na edno mnogo zdravo i jizneno dete. Blagodaria na vsichki neonatolozi v Maichin dom v Sofia.
Izviniavam se za shrifta..

-------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 13:51 от AnMary

# 190
  • Мнения: 4
Здравейте!
След като моята "лекарка" така и не установи, че им липса на белтък, а аз се надувах като балон. \Аз започнах да вдигам кръвно. Опитаха се в болницата да го стабилизират, но уви. По спешност решиха, че е по-добре да се направи секцио в 30 седмица. Ужасно е да си бременна и след като си родила, да се прибереш без бебо. Ужасно е! По цял ден само плача, а дори не ми го дадоха да го видя като се роди. Преводахь го в педиатриата на Медицинска. Всеки ден е криза. Благодаря Ви, че има такива успокойтелни публикации, че лошото минава и после всичко се оправя. Искам бебо да се прибере по-бързо в къщи и да го гушна.
Благодаря Ви!

# 191
  • Мнения: 92
здравей Elli_Di , знам че колкото и да те успокояваме ти ще продължиш да се притесняваш докато не си вземеш малкото съкровище. моят съвет към теб е да се опиташ да бъдеш позитивна и да се радваш дори и на малките победи. и си права най-ужасно е след като си родила  да си тръгнеш от болницата без бебо, аз ревах като за световно защото всички си вземат децата само аз не мога . моята принцеса се роди в 28 г.с. -1 200 кг. и  беше в болница 2 месеца от които 1 и половина в кувиоз а сега е вече на 5 години и не се спира. мисли си ,че след всяко лошо нещо  идва и хубавото , бъди позитивна а аз единствено мога да ти бъда морална подкрепа.
пожелавам ти в най-скоро време да прегърнеш малкото си съкровище и да сте много щастливи .

# 192
  • Мнения: 13
здравейте, при нас причината беше плацента превия тоталис, в резултат на което в 32 г.с. ме приеха в болница за пореден път, но вече и със спукан околоплоден мехур........ наложи се спешно секцио заради обилният кръвоизлив. Моето слънчице Никол се роди 2160гр и 45 см.Сега  вече е на 8 месеца и 7 дни изаедно с батко й са най - хубавото нещо в живота ми

# 193
  • Мнения: 4 734
Родих на втория ден от деветия, но и до сега си мисля че нещо не беше изчислено правилно понеже от неонатологията ми казаха че съм била в 36 седмица. Докторът на когото безрезервно вярвам прецени че им е време на близнаците да излизат. Малчо се роди малко над 2.200, сестра му малко над 2.400

# 194
  • Мнения: 5 370
Taка и не разбрах Станислав преждевременно роден ли се води или не.

Роден  е 23 дена преди термин, тегло 2.790/49 см.

Иначе причината е изтекли околоплодни води вследствие на прекарана от мене вирусна инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт