Съжителство на бебе с куче

  • 3 245
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
Имам женско коли и бебе и косми хвърчат навсякъде. Смятам обаче, че плюсовете на съжителството са много повече от минусите Grinning
Тази статия пък за алергиите и връзката им с домашните любимци също е интересна:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20204

# 16
  • Мнения: 1 800
Кучето всъщност не е мое, питам ви по молба на моя приятелка, която ще ражда след месец и е много притеснена. Няма интернет, но знае за форума, много ви благодаря за отговорите, ще разпечатам темичката и ще й дам да я прочете. Тя обожава кучето, за нищо на света не иска да се раздели с него, но се тревожи и вашите мнения ще й помогнат да направи правилния избор надявам се. Кучето е стандфоршир
30 кг, живеят в апартамент.

# 17
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Vache

Ако вкъщи вкарам куче от двора, то пък няма да оцелее в апартамента. Така че всичко е относително...


Моите точно така бяха вкарани - от двор в апартамент. Едното беше на 1, а другото на 2 години. За мое най-голямо учудване не правиха бели вкъщи изобщо. Само първият ден вдигнаха крак за да маркират територията си и това беше. Гледахме се прекрасно в апартамента заедно с бебето на сестра ми, което се роди три месеца след като се нанесохме.

Няма нищо по-прекрасно от това да видиш как детето ти се размазва при вида на любимото животно и как го гушка и обича. А реакцията на кучето, съответно, в повечето случаи, е да пази детето  Flutter .

 Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Обратният вариант обаче - домашно куче, живяло в апартамент да го изкараш на двор е почти абсурден, защото кучето в апартамент свиква на една постоянна температура (това е най-малкото) и изкараш ли го навън посред зима ще се разболее.

За маниаците на чистота, по-добре да не се включват изобщо в такива теми, да ме извинят! Микроби има навсякъде, може да са пъхнем в барокамери  Crazy .

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако става въпрос за космите,то като родих и моито хвърчаха на всякъде.Но не си миех косата по няколко пъти на ден и не се мажех с препарати за обезпаразитяване Wink  Rolling Eyes
Детето изгражда имунитет срещу различни микроби от моята и на кучето козина Sunglasses
който иска да си слага децата в барокамера.Всички лекари казват,че бебетата не трябва да са стерилни.За това хайде стига и всеки сам да си прецени куче ли ще гледа с бебето,тигър,или лъв!!!!!

# 19
  • Мнения: 6 315
Цитат на: biliana333
Ако става въпрос за космите,то като родих и моито хвърчаха на всякъде.Но не си миех косата по няколко пъти на ден и не се мажех с препарати за обезпаразитяване Wink  Rolling Eyes


За перфектна хигиена, всяка родилка трябва да се бръсне гола глава, докато бебето не стане на годинка.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Ние имаме тигров боксер - женски. Вярно , че още не съм ги запознала защото кучето е доста силно и дори от радост може да бутне или одраска , но за момент не съм си помисляла да я изгоня или дам на някой. Тя си седи в кухнята и от време на време водя Бобо при нея, да й го показвам, но за сега само от високо.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Маргарита, права си! Аз същото исках да кажа, ама не успях да го напиша... Grinning  Най-малко козината на куче живяло в къща е много по-различна от тази на куче живяло цял живот навън! Затова то няма да оцелее посред зима навън... Моето пък ще се скъса да вие независимо дали е зима или лято! Grinning

# 22
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Vache
Най-малко козината на куче живяло в къща е много по-различна от тази на куче живяло цял живот навън!


Да, тя непрекъснато пада, защото няма зима, няма лято. Е, малко се засилва скубането и пак си сменят козината, но не така както уличните кучета например.

Аз чакам есента на едни приятели кучето да забременее (дай Боже) и ще ни подарят канадска овчарка! Толкова искам куче, че...... Crazy полудявам направо Sign Exclamation

# 23
  • Мнения: 2 433
Изобщо не ме притеснява това че имам куче от 3 години! много го обичам , то също не може без нас! член на семейството е! Само едно ме притеснява - няма леи да прояви агресия към новият член на семейството????

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Margarita
Цитат на: Vache
Най-малко козината на куче живяло в къща е много по-различна от тази на куче живяло цял живот навън!


Да, тя непрекъснато пада, защото няма зима, няма лято. Е, малко се засилва скубането и пак си сменят косината, но не така както уличните кучета например.

Аз чакам есента на едни приятели кучето да забременее (дай Боже) и ще ни подарят канадска овчарка! Толкова искам куче, че...... Crazy полудявам направо Sign Exclamation


Знаеш ли.. единственото, което е минус на домашния любимец е това, че ми идва нанагорно понякога... Аз сама се занимавам с детето. Нашия тати излиза сутрин и се прибира по нощите. Аз оправям детето, водя на ясла, взимам от ясла... извеждам куче, храня куче.... Мия пода и т.н. Кучето го извеждам с малката... Слагам му намордника и го извеждам. Той има перде на очите.. вече имам чувство, че почти не вижда, но това не му пречи да тича като луд. Блъска се в хората. Страх ме е сега в тая поледица да не осакати някой. Освен това странно защо хората пискат като водят голяма порода без намордник, а като е с намордник пискат 2 пъти повече... Ето това куче хапе щом е с намордник. Истината е, че моето куче не хапе, а яде боклуци по улиците и затова е с намордник. Така и аз се чувствам по-спокойна след разните истории с изпохапани хора...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: Vache
Знаеш ли.. единственото, което е минус на домашния любимец е това, че ми идва нанагорно понякога... Аз сама се занимавам с детето. Нашия тати излиза сутрин и се прибира по нощите. Аз оправям детето, водя на ясла, взимам от ясла... извеждам куче, храня куче.... Мия пода и т.н. Кучето го извеждам с малката... Слагам му намордника и го извеждам. Той има перде на очите.. вече имам чувство, че почти не вижда, но това не му пречи да тича като луд. Блъска се в хората. Страх ме е сега в тая поледица да не осакати някой. Освен това странно защо хората пискат като водят голяма порода без намордник, а като е с намордник пискат 2 пъти повече... Ето това куче хапе щом е с намордник. Истината е, че моето куче не хапе, а яде боклуци по улиците и затова е с намордник. Така и аз се чувствам по-спокойна след разните истории с изпохапани хора...


Ох, и на мен ми е доста трудно понякога да се оправям с двамата - слагам бебка в кенгуруто и така го разхождам. В повечето случаи нашия тати я върши тая работа, обаче понякога се налага и аз да го правя. Пък тя тежи!!! Чакам с нетърпение да ходи вече по-стабилно, за да я хвана за ръчичка, кучо на каишка и да си правим по-"човешки" разходки!

Маргарита, дано да ти подарят куче!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: chockolina
Ох, и на мен ми е доста трудно понякога да се оправям с двамата - слагам бебка в кенгуруто и така го разхождам. В повечето случаи нашия тати я върши тая работа, обаче понякога се налага и аз да го правя. Пък тя тежи!!! Чакам с нетърпение да ходи вече по-стабилно, за да я хвана за ръчичка, кучо на каишка и да си правим по-"човешки" разходки!

Маргарита, дано да ти подарят куче!!!



Оооо, моята ходи за ръчичка, но изпадам в ситуации кучето да ме вее заедно с детето след себе си... Mr. Green . Пускам го без каишка и тогава с детето  ни се налага да го разтърваваме по улиците, нищо, че е с намордник... не му пречи да скача на другите... Rolling Eyes  Затова най-добре кучето навън без детето, освен ако кучето не е малка порода, за да може да го удържиш... Grinning

# 27
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Tonita
Цитат на: Margarita
Не, ако кучето е обезпаразитено, ваксинирано и ако се спазва добра хигиена в дома.

Плюс отделна стая за бебето, до която кучето да няма достъп. Ние също имаме куче, но то няма работа при бебето.


Абсолютно съм съгласна с теб! Кучето няма работа в стаята на детето (бебе) и куче и малко дете НИКОГА не бива да се оставят сами без надзор. Особено големите породи кучета. Камо ли пък да спят заедно в една стая с бебе! И най-доброто и благодушно куче може да извърши нещо неочаквано. Като казвам това, аз не съм против съжителството между дете и куче изобщо! Напротив! Просто не бива да се предоверяваме на животните! Колкото и да са ни преданни, те са преди всичко животни със своите инстинкти и своеобразен начин на мислене и реакция.
For the record, от три месеца сме горди стопани на куче и на котка - и двете са госпожици по на 4 месеца и правят много бели, но ние си ги обичаме въпреки това Sunglasses .

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Laura
Абсолютно съм съгласна с теб! Кучето няма работа в стаята на детето (бебе) и куче и малко дете НИКОГА не бива да се оставят сами без надзор. Особено големите породи кучета. Камо ли пък да спят заедно в една стая с бебе! И най-доброто и благодушно куче може да извърши нещо неочаквано. Като казвам това, аз не съм против съжителството между дете и куче изобщо! Напротив! Просто не бива да се предоверяваме на животните! Колкото и да са ни преданни, те са преди всичко животни със своите инстинкти и своеобразен начин на мислене и реакция.


Е тук си абсолютно права!!! Никога не знаем какво може да направи едно животно водено от инстинктите си! Още повече, че аз си имам една теория по повод животните и децата... Моето куче преди да се роди Александра никак не обичаше деца. Животните се страхуват от децата, защото техните реакции са непредвидими... от възрастен човек те знаят горе-долу какво да очакват, докато от децата не... Затова НИКОГА не оставяйте децата си сами с домашните любимци....!!!

# 29
  • Мнения: 3 356
Аз ще гледам бебе и куче в 1 помещение-кучето обезпаразитено, ваксинирано, подстригано и къпано редовно...
Мисля ,че няма да има проблем...Но ще разговарям с ветеринар ...

Общи условия

Активация на акаунт