Искали ли сте си сами повишение на заплатата? Как?

  • 3 697
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 215
Прави ми впечатление, че във фирмите с по-малки екипи, повишението без поискване е по-често срещано, отколкото в големите "машини".

аз пък мисля, че е точно обратното. В големите структури бюджетите се правят поне половин година предварително за следващата и непланирани увеличения в заплатите почти е невъзможно да има. в малките фирми, често шефът е и собственик, така че много по-лесно може да вземе решение по въпроса.

Според мен най-важният разговор за заплатата е преди подписване на договора, обещания от сорта "след ..месеца" или "вбъдеще" за увеличение на заплатата, обикновено са празни приказки.

иначе искала съм си увеличение няколко пъти при различни работодатели-получавала съм го.
при сегашния не ми се налага. заложено е в договора ми и наистина се случва ежегодно Laughing. Laughing(доволно голяма фирма)

# 31
  • Мнения: 2 891
Прави ми впечатление, че във фирмите с по-малки екипи, повишението без поискване е по-често срещано, отколкото в големите "машини".

аз пък мисля, че е точно обратното. В големите структури бюджетите се правят поне половин година предварително за следващата и непланирани увеличения в заплатите почти е невъзможно да има. в малките фирми, често шефът е и собственик, така че много по-лесно може да вземе решение по въпроса.

Според мен най-важният разговор за заплатата е преди подписване на договора, обещания от сорта "след ..месеца" или "вбъдеще" за увеличение на заплатата, обикновено са празни приказки.

иначе искала съм си увеличение няколко пъти при различни работодатели-получавала съм го.
при сегашния не ми се налага. заложено е в договора ми и наистина се случва ежегодно Laughing. Laughing(доволно голяма фирма)

Щом е заложено в договора ти, няма начин да не е в бюджета, а в голямата фирма, представите за това кой колко работа върши, може и да се поразмият  Whistling .

# 32
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Работата в огромна компания не струва.
Съкращения, съкращения, Бог високо, работодател далеко.
Вече е събитие да срещнеш някого в коридора - поздравяваме се.
Сам съм в стая 10х6 м. Добре, че е форума.
За коледа нямаше нищо. Zero. Поне по 1 календарче - нъц.

Това подозрително прилича на моята месторабота   Thinking

МДаааааа. същото е . Mr. Green

# 33
  • Мнения: 6 029
първия път казах, че ако не ми вдигне заплата - напускам. той ми я вдигна. после ме ядосаха и казах, че напускам, пък той искаше да ми вдигне заплата:) ама аз не щях:)

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не ми се е налагало да искам увеличение, последните 6 месеца 3 пъти ме изненадаха с актуализация на заплатата. Преди това бях на изпитателен срок.
Ако трябваше сама да си искам, сигурно щях да се изприщя, много съм смотана.

# 35
  • Мнения: 678
Предишната работа я напуснах, защото за година и половина ми увеличиха заплатат със 70 лв. - оправданието на управителя беше да не се сърдят колегите, а бях започнала с една от най- високите заплати на изпитателен срок. Смени се управителя, дойде нова управителка, но тя почна да увеличава заплатите на хората, които доведе със себе си. Напуснах.
На сегашната ми работа за година, заплатата ми се увеличи с 50%. Не съм настоявала - просто работех и това се оцени. Работя в голяма институция - но има MBO - изпълниш ли го има и повишение в длъжност и повишение на заплатата.

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 702
Какво е MBO ?

# 37
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
Wolf верно няма календари, ама мога да ти изпратя 1 химикал и 1 чаша от резервите за успокоение (при заслуги и тениска)  Laughing Laughing

# 38
  • Мнения: 5 539
- Шефе, трябва да ми увеличите заплатата! Три компании се интересуват от мен!!!
- ???
- Топлофикация, ВиК и Електроснабдяване
 Mr. Green

# 39
  • Мнения: 459
При първата ми работа по специалността след университета получавах ниска заплата, дори бих казала символична. След година и половина, реших да напусна, защото освен невдигане на заплата, започнаха да ме карат на мои разноски да ходя из града. Когато им казах, че напускам те ми отговориха, че тъкмо щяли да ми дадат 20 лв увеличение  Joy
Намерих си много добра работа, а те доста време потърсиха за онези пари с 20- те лв отгоре и накрая пак взеха току що излязо от университета момиче.

# 40
  • Мнения: 2 759
                     На мен само веднъж. На третия ден откакто започнах там говорих с шефа, че ще му увелича финансовите резултати два пъти, но искам той да ми увеличи заплатата два пъти. Каза 'ок'. И двамата си изпълнихме обещанията в десетдневен срок.
                     Сега ми предстои да преговарям, ама се чувствам ужасно тъпо и не знам какво да говоря. Длъжността ми май е уникална за България и нямам база за сравнение.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 076
Винаги съм умеела да си говоря за парите  Peace
Ако не ми ги дадат, обикновено съжаляват Wink

# 42
  • Мнения: 84
"Я вижте дали не можете да измислите още нещо да правя, че с тия пари и с това дете съм за никъде" - това беше като се върнах от майчинство. Заплатата ми не беше пипана повече от година - ама щеше да е нагло да искам увеличение докато съм по майчинство, а хората ми плащаха пълната заплата през цялото време.
Оказа се, че междувременно пазара на труда доста се е променил и е страшен глад за хора. Така че получих и повишение и увеличение на заплатата - с един куршум два заека  Simple Smile
Сега прилагам още един номер - "тази документация кой ще я напише?" - "Еми няма кой, намери човек да пише документация" - "Добре де, не може ли аз да се пробвам, вместо да наемаме човек?"  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт