посрещането на бебето в къщи

  • 4 705
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А, Херелина, видиш ли какво е преживяла Горгоната? И тя като мен. Хубаво ги строявай, да не свариш и ти кочина. Имай предвид, че ще си капнала първите дни. То и после де, не само в началото. На мен ми трябваше месец да се освестя. Та така-само най-близките и то за малко. Ако почнете със салати и ракии ще отиде време.  Grinning Ти си прецени.


А и още нещо, малко в страни от темата. Нагласи предварително дрехите, с които ще ви изписват-за теб и за бебето. Слагаш ги в една чанта и като стане време мъжът ти да вземе чантата. Сандали, обувки - и те там. На  моята кръстница октомври месец не и занесли чорапи за изписването.  ooooh!

Последна редакция: сб, 07 юли 2007, 16:06 от Саня

# 16
  • Мнения: 2 556
Никакви странични хора не е имало и двата пъти. В първия случай - понеже раждах в София - бяха сестра ми, майка ми и мъжа ми. Никакви празненства не исках на същия ден, толкова ми беше отпаднало, че само остава софра да беше се заформила вкъщи - не!

Втория път ме изписаха на 3-ти ден след секцио, защото в родилното пламна инфекция и всички здрави бебета буквално ги изгониха, въпреки че беше неделя. Аз много се зарадвах и веднага се спретнах и се ометох, мъжът ми едва успя да дойде с техните и баткото и да ми донесат един букет. Всички очакваха да ме изпишат поне след 3 дена и нямаха готовност  Grinning Вкъщи свекърва ми изчисти основно целия апартамент, докато бебето спеше в креватчето, направи ни ядене и чак тогава си тръгнаха. Жената е златна просто. Та и двата пъти никакви купони не е имало на същия ден, чак по-нататък настъпваха тези моменти.

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
След като три пъти сменяха часа за изписване, просто исках да си отида вкъщи, да се изкъпя и да си легна на леглото  и се отложиха всякакви черпни.
Само майка ми беше с нас, но пък тя беше толкова притеснена, че и на нея трябваше да се помага, а аз място не можех да си намеря от шевове.

# 18
  • Мнения: 2 641
ами те мамите са ти казали вече. според мен зависи от стечението на обстоятелствата и личната нагласа. Ема се роди зимата, аз със операция едва ходеща. Живеехме временно при майка ми че си правехме ремонт и не беше готов апартамента. Ако питаш мен е най добре да сте си сами. В болницата дойдоха свекърите и майка ми. Точно тогава се счупи колата на мъжа ми. В къщи изгоря печката. Абе лудница беше но си се прибрахме сами е с майка ми де и брат ми си беше в къщи нали там живеехме. Гости след 2 месеца чак приех че адски ме болеше а и някакви обриви получи бебето абе...пък и беше зима неисках да ми мъкнат зарази чужди хора.

# 19
  • Мнения: 1 771
Ще има достатъчно време да виждат детето родата. Аз не мисля, че момента е за гости
Лично аз не събирах и предупредих, че софри няма да слагам и раздигам.

# 20
  • Мнения: 399
Поради ремонт в нашия апартамент след изписването по обяд се прибрахме при моите родители.Майка ми слага и раздига софрата както си му е редът - салати,ракии и т.н. Аз спях при бебето и изобщо не ме вълнуваше купона на родата! Дори да бяхме се прибрали в нашия дом - пак всички щяха да изсипят при моите родители.

# 21
  • Мнения: 648
     Изписаха ни по обяд, моите близки още не бяха пристигнали, но за сметка на това част от другата рода забрави да си ходи Sick Общо взето къщата се въртеше около гостите, а на мен ми идеше да си взема бебето и да идем някъде на спокойствие ooooh! Живот и здраве следващия път без такива салтанати, мерси  Naughty

# 22
  • Мнения: 11 004
Още като бременна бях предупредила, че не искам цялата рода пред болницата в деня на изписването. Изписаха ни в 11.30 и с таткото се прибрахме вкъщи. Следобяд към 16-17 ч. дойдоха бабите и дядовците, видяха си внучето, черпихме ги с торта и след 1 час си тръгнаха.
Това беше - никаква навалица, никаква суматоха и хабене на нерви от моя страна.

# 23
  • Мнения: 469
Изписаха ни към13ч.Пред болницата дойдоха щастливия татко с дъщерята, моите родители,неговите родители,сестра ми и неговата сестра.Тъй,като беше работен ден всички отидоха на работа.В къщи се прибрахме аз мъжа ми и децата.Нямаше нищо приготвено дори хляб нямаше да нахраня каката.Чинии в мивката,мръсно пране и разхвърляното легло,което моят любим не обича да оправя.Изобщо ежедневие откъдето да го погледнеш.
Пратих го да пазари докато оправя къщата и така мина първия ни ден в къщи.
Вечерта моите родители и сестра ми минаха за малко да ни видят.

С първото дете беше по-различно.Имаше и гости и почерпки,но нещата се променят.

# 24
  • Мнения: 4 406
изписват към обяд. цяла тумба роднини се натовариха на колите и- у дома. за щастие дъртите майка ги изюрка да отидат у тях. младите останаха, но пиха ускита и водки, ядоха фъстъци, торти... кръстника кара на аспирини  Mr. Green
аз се изнизах уж да кърмя и не ходих повече при тях, много ми беше уморено

# 25
  • Мнения: 4 546
божкее, оказа се, че мойте хора са се нагласили сериозно за черпня  Crazy ако не успея да ги строя ще се заключа в едната стая с бебето. добре , че се заключва  Crazy

# 26
  • Мнения: 14 133
никаква навалица, никаква суматоха и хабене на нерви от моя страна.
И при нас така. Най-близки роднини, само на изписването в болницата.  У нас се прибрахме само с татито и бебчо. Свекърва ми дойде 3 дена след това, останалите- след като сладура като стана на 1месец. Татито се черпил с кумците в деня на раждането  Laughing

# 27
  • Мнения: 5 362
Изписаха ме по обед.
Прибрахме се вкъщи,хапнахме и пийнахме.Бяхме най-близките само-родителите ни и ние тримата.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 790
божкее, оказа се, че мойте хора са се нагласили сериозно за черпня  Crazy ако не успея да ги строя ще се заключа в едната стая с бебето. добре , че се заключва  Crazy

Херелина, подшушни им, че голямото ядене и пиене се прави вечерта след като е минало раждането. Хем купон ще има, хем ти няма да си там.

# 29
  • Мнения: 1 251
Ох, и аз съм се втрещила от това. Хем ми се иска да сме си сами първите дни, хем знам, че ще има сръдни и мрънкане. Просто не знам как да се угоди на всички.
herelina, недей го мисли според мен-каквото стане. Все ще мине. Да сте живи и здрави с бебчо, пък разни там баби и дядовци все ще се оправим с тях. Joy

Общи условия

Активация на акаунт