СНБМ - инициативи - 12 част

  • 16 703
  • 411
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 336
Гери, писмото ми се иска другата седмица да го пратим, нека и Деси се включи за храните и белината в градините.

Иначе по устав задължително трябва да има пълномощно. Предполагам, че още има време да го пратиш по куриер до някой, който ще идва.

# 346
  • Мнения: 4 181
Момичета, относно електронния регистър е ясно, че в началото ще е трудно. Струва ми се , че се създава прекалена истерия, все пак не всички райони в София са такива, като на Кали, където да виснеш през нощта на 1-вия работен ден. Освен това си мисля, че на един родител, който няма интернет ще му е доста по-лесно да намери някой , който има - съсед, в работата, приятел, роднина и т.н. отколкото да виси на километрични опашки.
Камен Йорданов каза , че не може да се забрани на родителите да си подават молби при директорите, но там наистина ще отидат само хора, които не могат да си осигурят достъп до интернет. Директорът или друг служител вкарва на място данните в системата, така че няма място за никаква корупция, напротив точно това се избягва с този регистър - системата прави класирането, директорът няма думата. Единствено, ако има останали свободни бройки след 2-ро класиране, което ви е ясно как ще стане  ooooh!
Ако има нещо, което ви смущава или мислите , че може да стане по-добре казвайте. Може , ако имаме някаква идея да говорим с Йорданов  Peace

# 347
  • Мнения: 4 181
Относно Елена Петрова, поканих я , защото наистина взе присърце проблемите, преди каза, че има желание да работи с нас не само по кампанията за близнаците.
Аз по-скоро се чудя защо каним хора, които са си подали заявления само онлайн, пратихме им мейли да им напомним, не са плащали членски внос и не са се вясвали тук.

Гери, според мен можеш да си пратиш пълномощното по мейла, този който искаш да те представлява да те разпише.  Peace

Раде, успех утре и ако можеш надприказвай Миглена Ангелова , че и без това съм й набрала  #Cussing out

# 348
  • Мнения: 4 181
Кали, относно писмото, последната част за яслите мисля, че е излишна. Нали говорих с докторката,, която се занимава с наредбата и тя ми обясни, че там въобще не става дума за условията за прием. Това е логично, защото всяка община сама определя условията за прием и таксите. Ето текста от Закона за здравето:
Изискванията към устройството и дейността на детските ясли и детските кухни, както и нормите за здравословно хранене на децата до тригодишна възраст се определят с наредба на министъра на здравеопазването.
Чл. 119. (3) За отглеждане на децата в общинските детски ясли, както и за получаване на детска храна от общинските детски кухни родителите и настойниците заплащат такси в размери, определени от общинския съвет в съответствие със Закона за местните данъци и такси.

# 349
Честит рожден ден, Таня!
Бъди все така весела, красива и борбена! Нека твоите прекрасни слънчица много да те радват и обичат!

# 350
  • София
  • Мнения: 12 270
   Честит Рожден Ден и от мен   bouquet  bouquet  bouquet
   След тези прекрасни цветя, не мисля че ще открия нещо по подходящо  Simple Smile
   За кога се отложи предаването с близнаците, моите вече почнаха и да кашлят, но може и да оздравеят дотогава. Креми ще може ли със сигурност да участва.
   За електронния регистър, това което ме притеснява е просто как ще стане подредбата под номерче с това подаване през интернет. В първата минута ще има поне 30 човека които ще се пробват да подадат заявка... Ако не блокира системата, то тези които наистина нямат възможност да ползват нет, а все пак не всички могат и ще трябва да подават през детската градина, ще са изцяло назад в класацията и няма да имат голям шанс, да не кажа никакъв да бъдат приети. Определено е по-лесно да стоиш вкъщи на топло отколкото да висиш на опашки в студа, но по този начин все пак показваш истинското си желание да бъде прието детето ти. За публикувани списъци в нета и откритост на свободни места и това докъде е стигнало класирането, електронния регистър е задължителен, но за самото подаване на документите все още не мисля че е възможно.

# 351
  • Мнения: 1 671
Гери, писмото ми се иска другата седмица да го пратим, нека и Деси се включи за храните и белината в градините.




Ще изчакам всички да си напишат нещата, ще го видя накрая.
Сигнализирайте ми като се довърши като текст.

# 352
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Танче, честит рожден ден, пожелавам ти всичко най-най и каквото още ти си пожелаеш!

 

# 353
  • Мнения: 4 978
Танюш, Честит Рожден Ден!!!

Щастие, Щастие, и Още, и Много!!!


# 354
  • Мнения: 472
Ей мацкааааааааа! Честит рожден ден!
Много крепко здраве и приятни емоции!


# 355
  • Мнения: 3 336
Танче, честит рожден ден  bouquet

Желая ти щастие и любов и, разбира се, много здраве Hug

Момичета, пратила съм нещо от обучението на ФРГИ в пощата, смятам, че може да ни е полезно за ОС при определянето на насоките за работа за догодина например. Вижте нещата Peace

# 356
  • Мнения: 472
Относно Елена Петрова, поканих я , защото наистина взе присърце проблемите, преди каза, че има желание да работи с нас не само по кампанията за близнаците.
Аз по-скоро се чудя защо каним хора, които са си подали заявления само онлайн, пратихме им мейли да им напомним, не са плащали членски внос и не са се вясвали тук.


По същата причина, поради която си поканила и Елена Петрова. Хората са изявили желание да станат членове и да работят за това сдружение, но сигурно имат основателна причина поради, която или са разочаровани или просто нямат време или ..........много други причини!

# 357
  • Мнения: 1 165
В петък 28.09. в сутрешния блок на Канал 1 ще има репортаж по проблемите на близнашките майки у нас. Ще бъде разказано за неволите, за липсата на облекчения и за третирането на близнаците, като едно дете, имам предвид майчинството. Дано да се получи добре. Ще се опитам да уредя нещо и за събота, когато е срещата на близнашките майки в Борисовата градина.

# 358
  • София
  • Мнения: 12 270
     Каси говори първо с мен за репортажа,помолих я да напише и в тази темичка за това. Тъй като не мога да участвам я свързах с Надяевро, тя ще участва в снимките. Ще се запознае с основните неща по които работим и исканията ни. Кажете още нещо което смятате, че ще е полезно да се спомене.

# 359
  • Мнения: 4 181
Мими, тъй като нещата с майчинството вървят добре , вмсисъл очакваме благоприятно развитие, хубаво е да се наблегне на недостъпната среда.
Освен това е проблем, който касае всички майки, а и е актуален предизборно  Peace

kassi, знаеш ли от колко часа ще е репортажа?

Момичета, утре е 1-вият ден на моето слънце в яслата, много съм притеснена, затова не се сърдете, ако тези дни съм малко отвеяна.  Cry

Общи условия

Активация на акаунт