Какво излекувахте с хомеопатия?

  • 64 550
  • 318
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559

 ...това е остаряло разбиране, имам предвид антидотирането с мента и др. под. понеже нищо не може да антидотира точното хомеопатично лекарство (т.н. Симилимум), освен разбира се друго хомеопатично лекарство.

 Друг е въпроса, ако някое от изброените от теб, или някое друго , по принцип влошават. ...

  Stop Това по-скоро се използва за извинение от хомеопата, че предписаното от него л-во не действа... Wink

Мисля, че не е добре да се правят чак толкова генерални заключения.
Да, ако симилимумът влезе в резонанс с Жизнената Сила, той помага на организма да повиши енергийното си ниво и ...действа. Има теория, че антидотите блокират действието на хомеопатичното лекарство и щом пациентът спре да ги употребява, лекарството продължава да разгръща действието си от там, до където е стигнало. Срещала съм и една доста крайна теория (но се оказва, че има и хомеопати - нейни привърженици), че веднъж антидотирано, лекарството може повече никога да не подейства.
В последно време се е наложила тенденцията - "ако си на точен симилимум (малко разтегливо понятие, абсолютният симилимум е идеал), нищо не може да антидотира лечението ти, освен друго хомеопатично лекарство". В повечето случаи тази теория има своите основания. Имам наблюдение върху доста хора, лекуващи се с хомеопатия - пият кафе или се мият с ментова паста за зъби, а лекарството им действа чудесно. Аз самата от време на време пийвам по някое кафе или кола(не съм им фен, но ако съм много уморена, а няма кога да спя, няма как) и в последно време се мия с ментова паста (писнаха ми хомеопатичните) и се чувствам много по-добре, взимайки хомеопатичното си лекарство. В общия случай, антидотите действително не са проблем.
Но преди няколко месеца ми се случи да антидотирам ... с камфор (бях в предмаститно състояние и след като всички известни ми методи, не водеха до облекчение, а хомеопатът ми беше неоткриваем, прибягнах до едно лекарство с камфор...местно). Ами хич не беше приятно.
Освен това има лекарства (хора, които има симптомите на тези лекарства), които по-лесно антидотират. А има и случаи на антидотиране с лайка (антидотиране само на определени лекарства), както и антидотиране с кафе (което е вероятно при прием на лекарства, които са с близки симптоми на хомеопатичното Coffеа).
Та в този ред на мисли не ми изглежда удачно да обобщаваме, че антидотирането е "извинение на хомеопата, че лекарството не действа".  Всяко индивидуално хомеопатично лечение пациентът би трябвало да обсъди с хомеопата си и да се съобрази с неговите препоръки.

# 16
  • Мнения: 4 371
Илиана, от постинга ти разбирам, че всеки се влияе различно от различните антидоти. В такъв случай е по-добре човек да избягва всички, защото не се знае от къде ще изскочи. Едва ли някой има нерви да почва от начало едно и също лечение някоко пъти  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 559
В общи линии хомеопатът може да предвиди дали лечението на конкретния пациент е податливо на антидотиране от определени вещества. Както споменах, има лекарства (хора със сиптомите на тези лекарства), които по-лесно антидотират. Тези лекарства не са много и вероятността твоето да е сред тях е почти нищожна, но това е нещо, което хомеопатът ти ще има предвид. За антидотирането с лайка и с кафе - това е много вероятно да се случи, ако си на хомеопатично лекарство, което е направено от лайка или от кафе.
Аз в началото много стриктно се пазех от антидоти. Вече съм по-смела, а антидотите не ми пречат (като изключим антидотирането с камфор, което ми се случи).
Според мен е добре поне съвсем в началото на лечението да избягваш антидоти. Но това понякога изглежда трудно на пациентите, а и не винаги е оправдано.
Искаше ми се да акцентирам върху необходимостта всяко индивидуално лечение да се обсъжда с лекуващия хомеопат - дори и въпросите свързани с антидотирането.

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Дуци
Цитат
Александър, а защо се е смятало, че антидотира? На базата на някакви изследвания ли?

 - Дуци, доказано е от практиката. И наистина няма как действието на т.н. антидоти, което е на химическо ниво, да попречат на хомеопатичното л-во, чието действие е информационно и прониква като поле през лигавицата на устата. Ние даваме един пример с автомобилите, които се движат по земята (веществата с химическо действие) и самолетите (хомеопатичните л-ва) - те нямат пресечни точки.

 - Друг е въпроса, за влошаванията от всякакви вещества, храни, миризми, атмосферни промени, температурни промени и т.н. към които всеки човек, индивидуално е чувствителен и се влошава от някое от тях, и влошавайки го, тези фактори са насочени в противоположна на лечението посока. Но това разбира се не значи че тези вещества или фактори влизат в каквото и да е пряко взаимодействие със хомеопатичното л-во в организма на пациента.

 И така, мн. по-добре е да се избягва приема на храни и напитки, които по принцип влошават даден човек. Избягва се и прием на алопатични л-ва, с изключение на животоспасяващи, ако човека има тежка патология, а се избягват защото всички изброени малко или повече продуцират някакви Симптоми, лекарствата - лекарствени симптоми, които замъгляват Картината.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 12:24 от Aleksander

# 19
  • Мнения: 6 315
В момента лекувам Йоан с хомеопатия. След като УНГ специалиста ми заяви, че било добре да се махнат на есен и трите му сливици с пълна упойка (която аз искам да избегнем заради порока на сърцето на малкия) се реших да пробвам с хомеопатия. Ефект има! Детето не хърка като преди и самите му сливици са се посвили. Това само за 3 месеца хомеопатично лечение. С хомеопатия се опитваме да въздействаме и на страха му от животни - пак има ефект - вчера например човечето клекна да гледа едно куче, не пищи като обезумял при вида на животно, просто не им обръща внимание (ако не залаят - тогава си се стряска).

За сега - това Simple Smile, дано по-нататък да съм още по-доволна.

# 20
  • Мнения: 1 559
Александър, а защо се е смятало, че антидотира? На базата на някакви изследвания ли?

Александър, въпросът на Дуци е защо се е смятало, че антидотират (кафе, мента, шоколад и т.н.), а не защо се смята, че не антидотират.

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър, а защо се е смятало, че антидотира? На базата на някакви изследвания ли?

Александър, въпросът на Дуци е защо се е смятало, че антидотират (кафе, мента, шоколад и т.н.), а не защо се смята, че не антидотират.

 Много по-лесно е било за обяснение и ..... оправдание.
 Истината е, че веднъж докоснало Жизнената Сила, нищо не може да антидотира Хомеопатичното л-во (освен друго хомеопатично л-во!) или същото, но в различна потенция.
  И това го знам от опит.
 
 - Всичко останало е влошаване, от някакво действие насочено срещу Жизнената Сила, но това не е антидотиране.

# 22
  • Мнения: 1 737
детето:
- Бронхиолит с тежки обструкции и високи левкоцити, висока температура - на детето 2 пъти, в разстояние 1г, втория път ми се закле лекар, че нищо на света не може да спаси детето, освен антибиотик. Не му повярвах и 24 часа след лекарството всички кръвни показатели бяха в норма, температурата - свалена, не се чуха и никакви хрипове.
- Рефлукс, започнал в 8-мия месец, неповлиян от антирефлуксни млека 2 месеца, 4-6 повръщания денонощно на фонтан до слуз, вкл. будейки се през нощта - излекуван мигновено след еднократен прием на лекарство, просто не повърна повече (а аз очаквах, че ще намалее постепенно).
- диария и обикновено разстройство
- безобидните болки и нервност от растеж на зъби
при мен:
- депресия
- нервни изблици
- натрапчиви мисли
- безсъние
- хормонален дисбаланс, ПМС
- дископатия, която не знам до колко е излекувана, но не ме боли вече
- дерматит
- хронична умора
майка ми:
- високо кръвно
- нервност
- грипно - вирусни заболявания
- възстановен цикъл след навлизане в климакс

Пазя се от антидотиране в голяма степен, но не съвсем параноично. 3-4 седмици след прием на лекарството не пия кола и кафе, после си позволявам, мента не ползвам изобщо, освен рядко при стоматологични манипулации, с алкохол не се съобразявам, но по принцип не ми се услажда и го пия много рядко, обичам много шоколад и не се съобразявам. При дългогодишно лечение сама мога да усетя и определя кое  и колко ми антидотира, забелязала съм осезаемо намаляване на времетраенето от ефекта на лекарството от мента и кофеин при мен и никаква реакция от алкохол.
Майка ми е супер стриктна и се пази от всичко, но веднъж си антидотира много лекарството след плуване в басейн с много хлорирана вода, направо всички симптоми и се възстановиха доста остро.
Моя съвет е първите няколкмо месеца да се съобразяваш и пазиш, докато си усетиш лекарството и после да си позволяваш по малко и сама да разбереш кое как...

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Ще ви дам пример от негативен опит: веднъж дадох едно хомеопатично л-во на племенника, което после научих, че не се дава по време на главоболие, защото главоболието ще се усили!
 - Така и стана за съжаление. С какво ли не се опитахме да антидотираме - дъвки мента с шепи, кафета, мириса и камфоров спирт, докато накрая не се сетих да му дам от същото л-во, но в много ниска потенция, и главоболието мигновено спря.
 

# 24
  • Мнения: 4 371
Най-притеснително за спазване ми се вижда ментата и то най-вече пастата за зъби. Когато сама съм си назначавала Осцилокоцинум и съм се мила с хомеопатична паста...ми имам чувството, че не съм си измила зъбите, направо е ужасно Confused Никак не е добра тая паста и не мие изобщо Confused

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Най-притеснително за спазване ми се вижда ментата и то най-вече пастата за зъби. Когато сама съм си назначавала Осцилокоцинум и съм се мила с хомеопатична паста...ми имам чувството, че не съм си измила зъбите, направо е ужасно Confused Никак не е добра тая паста и не мие изобщо Confused

 Дуци, сега има няколко нови хомеопатични пасти - опитай тази с вкуд на лимон, тя измива  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 737
Ползвай електрическа четка за зъби и вечер преди лягане - тънките дълги четчици за междузъбни пространства, или конци. Ако ги ползваш всеки ден, няма да имаш чувство за неизмити зъби.

# 27
  • Мнения: 4 371
Електрическа ползвам. А и много бързо се цапат зъбите, сякаш нищо не ги предпазва Close

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Херпес, настинки, зъбоболести при детето - вярвам и настоявам за хомеопатично лечение, но водя голяма борба с мъжа ми по тези въпроси. Хич не съм убедително, явно.  Confused

# 29
  • Мнения: 1 404
Досега всичко при малката с хомеопатия сме лекували,само веднъж бяхме далеч от нейния хомеопат,тя направи гнойна ангина,заведох я при друг,но някак не можах да му се доверя и купих АБ Sad
При мен-тежка депресия.Започнах и лечение за паническо разстройство,но се уплаших от т.н лечебни кризи и сама го спрях.

Общи условия

Активация на акаунт