Как се справяте със самотата?

  • 4 991
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 425
Пари на ръка при липса на собственост? Съжалявам че ще те разочаровам, но няма практически начин за това.
Не говорим за хора, които притежават фирми, купуват недвижими имоти и т.н.
А за какви хора говорим? Конкретно: Твоя бившия няма ли недвижими имоти и фирми? Simple Smile

Ако човека е нормално заможен "специалист", "средна класа" - има апартамент, вила, евентуално и други имоти, кола има 1-2 заема, я потребителски, я ипотечнен, я и двата вида, има начин да му се докажат доходите. Вашите бивши не са ли такива? Хеле пък ако има фирма - още по-добре. Начини винаги могат да се намерят, въпроса е желание да има.

И пак ако човека работи на строеж, плаща му се на ръка, не става за съпруг и за баща (то такъв май и за чеп за зеле не става), или ако е пияница, престъпник или социален аутсайдер - тук вече проблема не е мой.

То като се замислих отново - проблема изобщо не е мой и в двата случая.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 17:44 от Panther

# 76
  • Мнения: 2 327
Пантер, хубави разсъжения, но само на теория. Добрата запалта не означава непременно собственост, особено на твое име. Много взе да прилича цялата работа на това, че ако един мъж няма апартамент и кола и вила и още един куп неща не става за баща... А ако ги има става, само защото при раздяла с него ще може да се докаже някакъв доход, за да плаща... Не се връзва.
Моя бивш тука няма какво да го намесваш, аз претенции за издръжка нямам и не ми се налага да доказвам нищо.

След като тия неща не са твой проблем - може да не губиш време да философстваш толкова много по тях, решавай собствените си проблеми Simple Smile

# 77
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Ей,Пантер кой си ти ,че да съдиш кой става за баща и кой не.?Ида ни съдиш какви бащи сме си избрали за децата си?Всяка една от нас съм сигурна,че е родила детето ои или децата си с вяра в човека който е бил до нея.!Та нима сме си представяли ,че тези мъже,който са ни гушкали и мълвяли мили думи ще постъпят така с нас и децата ни?за сведение първият ми мъж е офицер в спец служба ма МВР и взима луди пари,да помага на сина си,но когато се омъжихме и двамата бянме студенти.А вторият е куриер в Сити експрес и той взима добри пари ,но не е виждал детето си вече почти два месеца.Що за разсъждения имаш ти?Който е богат има фирми и добри доходи става за баща  а стройтелите -те не!!!!!!!До човек и отговорности е,миличък!!!!!!

# 78
  • Мнения: X
Ако сам си плащаш осигуровките е ясно че може... Но така сам си намаляваш заплатата, което има идея само ако очакваш нещо насреща от тия осигуровки. За съжаление това има значение в редки случаи като раждането.
Сег си представи как бившите тръгват сами да си плащат осигуровките, за да може да им се иска по-голяма издръжка Simple Smile

и дори и това не е така
и кво като се осигурявам на пълната си заплата - година и два месеца "живях" със 160 лв. от държавата.... демек някой друг ми изяде осигуровките
да не почваме само за майчинството че бясът ме хваща #Cussing out

# 79
  • Мнения: 2 327
Каси, ставаше въпрос само за първите месеци, когато получаваш процент от заплатата... За останалите е все тая на колко са те осигурявали. Сега поне 9 месеца получаваш процент от заплатата, пак е по добре, ама ние изтървахме.

# 80
  • Мнения: X
Ами някак трябва да му се обясни на Пантер че полза от осигуряването няма.
Аз не виждам как по-ясно да го кажа. Самотна майка осигурена на висок доход и не получаваща после нищо. Хем ми ги взеха осигуровките хем после не ми ги дадоха.  #Cussing out #Cussing out Аз си я изгладувах тая година - хич и не искам да ме осигуряват - да си ми ги дават парите аз ще си ги управлявам за черни дни - а те си ми ги прибраха. Бе моля те и теоретични глупости....

Смисъл от осигуровките има когато си ти ги връщат в нужда, а не да си ги прибира нам си кой там... #Cussing out

А Стан - м/у другото и 9 месеца са крайно недостатъчни.

# 81
  • Мнения: 1 425
Ей,Пантер кой си ти ,че да съдиш кой става за баща и кой не.?Ида ни съдиш какви бащи сме си избрали за децата си?
...До човек и отговорности е,миличък!!!!!!
Ами аз съм си аз. Съдя всеки който АЗ реша.
Това че е до отговорности - съгласен съм. С прости думи мнението ми беше:
Ако човека е имал кинти и е безотговорен - еми добре - поне кинти е имал, на някой жени това им е удобно - мъжа да ги издържа, а това че е тъпак, спи с други или пък че те са само любовници не ги притеснява.
Ако мъжа не е много паралия, но пък е добър съпруг и отговорен баща - това също е човешки вариант. Нямам нищо против строители и други хора с по-неквалифицирана работа които си гледат семейството и децата.
Ама ако мъжа нито има кинти, нито става за баща - пак ще повторя - абсолютна глупачка е тази която го е избрала (лично мнение - ти ако искаш смятай че е много умна). Не че я съдя, просто отбелязвам. А тя ще си пати достатъчно от собствените си (глупави) решения.

@Касиопея - Стън вече ти отговори - по новия закон, осигуровката определя размера на майчинските първите 9 месеца, което е доста важно. Може да е недостатъчно за теб, но е със сигурност подобрение от предишния вариант. Другата полза от осигуровките ще е евентуално при пенсиониране. При това жените сте облагодетелстваним, щото се пенсионирате по-рано, а живеете по-дълго. Наистина ползите са малко съмнителни - то я доживеем до пенсия, я не, ама ако никой не спазва законите - тая държава няма да се оправи. Освен това с тези пари се изплащат пенсиите на нашите родители. Включително и твоите. Които са те отгледали. И които малко или много ти помагат (ти знаеш колко).

# 82
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Пантер,не исках лично да те нападам,сега когато се обоснова се съгласявам с теб.!Извини ме ако си го приел като лична нападка,  bouquet не съм имала подобно намерение.

# 83
  • Мнения: X
В момента се държиш не по-зряло от наште бивши, а именно като малко дете тропаш с крак
Аз ти обяснявам че изгладувах година и два месеца - пък съм си плащала като поп предишните 6 - ти пак осигуровки та осигуровки.
Аз ще ти дам на тебе 160 кинта за 2ма души - на 3тия месец ще си умрял.  hahaha
или ще си отишъл да се молиш на мама

# 84
  • Мнения: 1 425
В момента се държиш не по-зряло от наште бивши, а именно като малко дете тропаш с крак
Аз ти обяснявам че изгладувах година и два месеца - пък съм си плащала като поп предишните 6 - ти пак осигуровки та осигуровки.
Аз ще ти дам на тебе 160 кинта за 2ма души - на 3тия месец ще си умрял.  hahaha
или ще си отишъл да се молиш на мама
Ако ми се наложи да карам с 160 кинта на месец заедно с дете - няма да чакам третия месец, и няма да се "моля" - просто ще поговоря с родителите си. Веднага след като разбера, че ситуацията става такава.

# 85
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Пантер ,ами ако родителите ти са хора без фирми и странични доходи как ще ти помогнат?.На повечето от нас родителите ни са обикновени хора и могат само да ни подкрепят като тяхни деца.А З НАПРИМЕР НЯМАМ БАЩА ОТ ПОЧТИ 3 ГОДИНИ А МАЙКА МИ РАБОТИ ЗА 350 ЛЕВА ,КАКВО ДА ИСКАМ НА ЖЕНАТА?ДОСТАТЪЧНО МИ Е ,ЧЕ ГЛЕДА ДЕЦАТА КОГАТО СИ Е В КЪЩИ.

# 86
  • Мнения: 1 425
Пантер ,ами ако родителите ти са хора без фирми и странични доходи как ще ти помогнат?.На повечето от нас родителите ни са обикновени хора и могат само да ни подкрепят като тяхни деца.А З НАПРИМЕР НЯМАМ БАЩА ОТ ПОЧТИ 3 ГОДИНИ А МАЙКА МИ РАБОТИ ЗА 350 ЛЕВА ,КАКВО ДА ИСКАМ НА ЖЕНАТА?ДОСТАТЪЧНО МИ Е ,ЧЕ ГЛЕДА ДЕЦАТА КОГАТО СИ Е В КЪЩИ.
Това не е малко. И моите родители не са милионери. Ще помогнат с каквото могат - подслон и грижа за детето от време на време никак не е малко.

Общи условия

Активация на акаунт