До мамите вегетарианки и знае6тите по не6то?

  • 3 901
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
Но нищо чудно...може и да има колани,обувки и палта и от човешка кожа,не само от животинска...извинете,но това беше първото нещо,което си помислих,когато прочетох написаното от bloodywhite
kk чудесна статия,мерси за линка Hug
Не само може,но е имало.По времето на нацистките концлагери,мъжете с татуировки след смъртта им са били "одирани"и от кожата им са правени портмонета,колани,чанти...

Относно яйцата и пиленцата,за да се излюпи пиленце то яйцето трябва да е оплодено(като яйцеклетката),във фермите в които се отглеждат кокошки за яйца,няма петли и съответно яйцата не са оплодени.(Все едно като не ти се оплоди яйцеклетката,тя изтича по време на менструацията,това убийство ли е?)-Така е и с яйцето. Laughing

# 61
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
morgause аз лично не веднъж съм давал по теми за вегетарианството сравнителни белези между тревопасните и месоядните животни и който ги прочете сам може да види, че по структора на тялото сме по - близо до тревопасните - може би трябва и в тази тема малко по нагоре да прочете и ще видите не една прилика с тревопасните и съответно разлика с месоядните животни.Още през 60те години на миналия век учени стигат до изводи, че с ограничаване потребелението на месото може драстично да се ограничи развитието на атеросклерозата и на сърдечносъдовите заболявания.През 1961  в списанието на американската асоциация  на лекарите побликува статия, в която се казва : 90-97% от сърдечно съдовите заболявания могат да бъдат предотвратени чрез вегетарианска диета"От тогава насам редица сериозни изследвания неопровержимо доказват, че след алкохолизма и тютюнопушенето консумацията на месо е главната причина за смъртността в Западна Европа,САЩ,Австралия и развитите страни от други континенти.Доказано е, че човешкият организъм не може да се справи с натрупванията на животински мазнини и холестерин.Анкета сред 213 учени, занимаващи се с изследвания на атеросклерозата в 23 страни по света, показва, че пракрически всички признават съществуването на пряка връзка между начина на хранене, холестерина в кръвта и сърдечно съдовите заболявания.Когато организмът получава повече холестерин, отколкото му е необходимо(а всъщност това става при консумацията на месо), с течение на времето излишъкът се превръща в източник на много заболявания.Холестеринът се натрупва по стените на кръвоносните съдове, задържа притока на кръв към сърцето и повишава кръвно налягане, сърдечна недостатъчност и инфаркти.От друга страна учените от Миланския университет и от клиниката "маджоре" са показали, че белтъците от растителната храна нормализират равнището на холестерина в кръвта.
ракови заболявания - през последните 20 години изследванията показват съществуване на зависимост между месната храна и рака на дебелото черво, млечните жлези и матката.Ракът на тези органи много рядко се среща при хора, които ядат месо в ограничени количества, а още по - рядко при тези, които не употребяват месо., но е широко разпространен между месоядците.
В книгата си "За причините на раковите заболявания" Роло Ръсел пише "установих, че от 25 страни, чието население използва предимно месна храна,19 се характеризират с много висок процент на раковите заболявания.И в същото време от 35 страни, където населението консумира предимно или изцяло вегетарианска храна няма нито една, в която процентът на раковите заболявания да е висок"
Друга основна причина, дори за хората обичащи месо, да се откажат от него или да ограничат употребата му, е че месото се обработва с химикали.Веднага щом заколят животното, плътта му започва да се разлага и след няколко дни придобива нездрав сивозелен цвят.В месодобивната промишленост тази промяна на цвета се маскира,като към месото се прибавят нитрати,нитрити и други консерванти, които запазват яркочервеният му цвят.Изследванията обаче показват, че много от тези препарати са канцерогенни.Като вземем в предвид и това, че в храната на угояваните животни също се прибавят огромно количество химикали, проблемът се усложнява още повече.Гари и Стивън Нъл в книгата си "отровите във вашият организъм" привеждат някой факти, които би трябвало да накарат всеки сериозно да се замисли, преди да купи поредното кило месо."Добитъкът предназначен за клане, се угоява като към храната му системно се добавят транквилизатори, хормони, антибиотици и още 1800 други препарата.Процесът на химическа "обработка" на животните  започва още преди неговото раждане и продължава дълго време след смъртта му.И въпреки, че тези вещества се съдържат в месото, което купувате и консумирате, законът не изисква те да бъдат изброени на опаковката."
Сега на въпроса за белтъчините - д-р пааво Айола, водещ специалист в областта на диетологията и естествената биология, утвърждава : "преди 20 години официалната препоръчителна дневна норма белтъчини беше 150гр., а нормата, която специалистите препоръчват днес е 45гр.Защо се получи така?Защото изследванията, проведени в редица страни, категорично показаха, че човека не се нуждае от по - голямо количество белтъчни вещества и ежедневната норма, която му е необходима, е не повече от 30 - 45гр.Консумирането на повече белтъци не само е излишно, но и нанася сериозна вреда на човешкият организъм.Нещо повече, то може да доведе до такива смъртоносни болести като рака и сърдечносъдовите заболявания.За да си набавим 45 грама белтъчни вещества дневно, въобще не е нужно да ядем месо.Пълната вегетарианска диета, състояща се от зърнение храни, бобови растения,ядки,зеленчуци и плодове, напълно осигурява на човека в същото количество белтъчини."С високо съдържание на белтъчни вещества се отличават млечните продукти, зърнените храни, бобови растения и ядки.А сиренето, фъстъците и лещата съдържат повече белтъчини, отколкото се съдържат в същото количество колбаси,свинско или бифтек.
Доскоро диетолозите смятаха, че пълноценните белтъци(помолих една съфорумка да обясни какво има в предвид, но тъй като не го е направила, ще го направя аз) - тоестбелтъци съдържащи всичките 8 аминокиселини,, които не се произвеждат в човешкият организъм, има само в месото, яйцата и млечните продукти и че всички растителни белтъчини са непълноценни, заради отсъствието на една или няколко незаменими аминокиселини.Изследвания  проведени в Каролинския институт(Швеция) и в института "макс Планк"(Германия), показват, че повечето зеленчуци, плодове,семена,ядки и зърнени продукти са превъзходен източник на пълноценни белтъчини.нещо повече, тези белтъчини се усвояват от организма много по - лесно отколкото белтъците от животински произход, и за разлика от тях не съдържат токсични примеси.
Прекомерната консумация на белтъци снижава работоспособността.Д-р Ървинг Фишър от Йеилския университет е провел експерименти, които показват, че вегетарианците са два пъти по - издържливи от хората който се хранят с месо.Когато той намалил с 20% количеството на животински белтъчини, консумирани от невегетарианците, работоспособността им нараснала с 33%.С редица други подобни изследвания е установено, че вегетарианската диета осигурява повече енергия, отколкото месото.А изследванията на д-р Дж.Йотеко и В.Кипани от брюкселския университе показват, че вегетарианците са в състояние да извършват физически труд два - три пъти по - дълго от месоядците и освен това се възстановяват 3 пъти по - бързо от тях.
Мисля, че изложените по - горе последици от консумацията на месо са дават ясна представа, защо човека не е създаден да консумира месо!След като при консумацията на определена храна организма страда, значи тя не е подходяща за този организъм.Поне аз смятам така!А и доста учени!
Християнството и пости - съвсем не мога да се съглася с написанмото от Вас.Стария Завет повелява "Не убивай", но широко разпространено е, че тазо заповед забранява само убийството на хора.В староеврейския оригинал обаче са използвани думите Lo tirtzach точният превод на които е "не убивай", а д- р Рубен Алкалай в "Пълен староеврейско - английски речник" посочва, че думата Lo tirtzach, особено в класическия староеврейски език, означава всякакъв вид убийство, а не само убийство на хора.И въпреки, че в Старият Завет се срещат някой предписания позволяващи яденето на месо, не остава съмнение, че в идеалният случай човек трябва да приема само вегетарианска храна..В Битие (1.29) Господ сам говори :"И рече Бог: ето, давам ви всяка трева, що дава семе,каквато има по цялата земя, и всяко дърво, чиито плод е дървесен и дава семе - това ще ви бъде за храна."Навсякъде където в Старият завет се говори за ядене на месо, са изброени много забрани и ограничения.Много епизоди от старозаветната история свидетелствуват, че разрешението за ядене на месо е чисто и просто отстъпка пред упоритото желание на вироглавите хора.Например в "Книга на числата"(11глава) се разказва как евреите, недоволни от изпратената им от Бог манна, започнали да роптаят искайки месо.Разгневен Господ им изпратил пъдпъдъци, но на следващата сутрин, всички които яли пъдпъдъци, били поразени от чума.В по - късните старозаветни книги великите пророци също осъждат месоядството.Например, в самото начало на "Книга на пророка Даниил"(1.3-18) е описана история, която илюстрира преимуществата на вегетарианството, а в "Книга на пророка Исай" Господ казва :"За какво са ми многото ваши жертви?Преситен съм на всесъжения от овни и тлъстина на огоен добитък;и кръв от телета,от агнета и козли не искам(...)и кога простирате ръце, Аз закривам от вас очите си, и кога умножавате молбите си, Аз не слушам;ръцете ви са с кръв пълни"(1.11,1.15)
Голяма част от християните са убедени, че Исус е ял месо.За това се споменава на няколко места в Новия Завет.За повечето християни това е достатъчен аргумент против вегетарианството.Но изучаването на оригинални гръцки ръкописи показва, че много думи (trophe,brome и др.) превеждани обикновенно като "месо" всъщност означават храна или ядене в най - широк смисъл на думата.В евангелие от Лука(8.55) например четем, че исус възкресил жена от мъртвите и "казал да и дадата месо".Но гръцката дума phago, преведена в случая като "месо" в действителност значи "храна"На гръцки месо е kreas(плът) и никъде в Новия завет не се казва директно , че Исус Христос е ядял месо.
И още нещо - постите не са направени за пречистване на организма!те са дадени като отречение в името на Бога!Къде се казва, че човек като пости, трябва да яде първо пиле, после яйца и тн. и така постепенно да стигне до поста?Аз лично когато съм постила(като малка) започвах постите гладувайки 3 дни(само вода) защото свещеник, с когото общувах по това време, ми каза, че това е най - благоприятният начин да се започне пост.
Не зная, кое според вас е измишльотина в подкрепа на вегетарианството, но нещата, които излагам тук(а и други вегетарианци) не са теории или тези, а факти, научно доказани!
Всеки сам намира причините си да живее по един или друг начин.Аз лично станах вегетарианка, от любов към животните, още преди даже да знам тази дума(вегетарианец) и въобще съм си нямала и понятие от някъкви други аспекти на вегетарианството(бях на 6, когато станах вегетарианка).С времето всъщност осъзнах, че тази любов към животните, определено не е единствената, нито най - основателната причина да съм вегетарианка.
Ох заболяха ме пръстите да пиша Confused

# 62
  • Мнения: 46 591
... синът ми още не е боледувал!

Това на вегетарианството ли го отдаваш Shocked

Като имам предвид поста ти от една друга тема:
... Друг е въпросът и, че в яслата да има само едно болно дете, всяко останало може да лепне по нещо - я вирус я шарка грип и тн. ...

Имам чувството, че е ограничен от контакти с деца, респективно вируси. В този случай не виждам нищо ненормално в това да не боледува. Разбира се, има значение общото състояние на детето, но основното си остава контакта със заразен.

Дъщеря ми не ходи на ясла, но всеки ден минимум по 5 часа общува с деца (около 20 броя), които посещават детска градина и ясла. Пият от 1 сламка, целуват се и т.н., едно кашля, дръго подсмърча, НО тя не боледува. Почти на 3 г. е, антибиотик не е пила. На кое да го отдам? Ето 2 деца- твоето вегатарианче на 1г. и 8м. и моето почти на 3 г. (от 9м. до сега яде месо всеки ден)- и двете не боледуват  newsm78

Извинете, че Ви говорих на Ти, но се отплеснах, а не ми се радактира  Flutter

# 63
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Смятам, че вегетарианството е една от причините да има силна имунна система детето ми.
Съвсем вярно, е и че при контакт с много деца вероятността да се разболее детенце също е голяма.
А Вие мислите ли, че държа сина си в клетка и му подавам по нещо през решетките да хапне, че да не лепне нещо от други деца?Моят син също общува с деца, въпреки, че повече общува с моите и на мъжа ми приятели.Той не е в изолатор и не е застрахован от разболявания!В дадената тема съм изтъкнала, че вероятността, когато много деца са на едно място всеки ден, да се заразят едно от друго с разни болести е по - голяма отколкото ако детето не посещава масови заведения(ДГ,ясла и тн.) и мисля, че е така.Вие как мислите?
Радвам се, че детето Ви е здраво Hug дано така бъде и за в бъдеще.
А мога ли да дам за пример себе си - аз все още не съм пила антибиотик през живота си, и въобще лекарство от аптеката може би последните 10 години не ми се е случвало да си купя!Не, че не съм боледувала, боледувала съм, обаче преди три години за една зима изкарах два грипа на крак(докато работех, работех с около 5000 човека на седмица, а може би и малко повече), на -15градуса по 10 часа дневно(това ми беше работата) и ги изкарах за по три четири дни, без да пия никъкви лекарства...Това май говори за силна имунна ситема.

# 64
  • Мнения: 46 591
Не съм си и помисляла, че детето е в изолатор, но има значение с каква група от хора е контакта. По-голям развъдник на вируси от детските заведения няма, за мен те са най-определящия фактор.

За моите болести- аз почти не боледувам, освен, както казваш на крак, но аз го броя за леко неразположение, '89 г. ми извадиха сливиците и за първи път отидох на лекар тази зима и то защото исках направление за профилактичен преглед при гинеколог, но беше обявена грипна епидемия и личната каза, че изписва на всички със сополи антибиотик  Mr. Green и на мъжа ми изписа, пихме по 2 хапчета, хвърлихме опаковката и си сипахме ракия, мина ни  Laughing това не знам за какво говори, или е силна имунна система, или е силна ракия  Blush

# 65
  • Мнения: 1 426
прочетете, ако разбира се имате желание и време, за разликата в телата и конструкцията, както и храносмилателните органи, на месоядните и тревопасните(към чиято група спада и човека) животни
Laughing Човекът не става тревопасно животно!, ако не яде месо

Между другото, Исус Христос не е бил вегетарианец, а Буда е бил. И двамата са еднакво велики.
Всъщност, спорът е на идеологическа основа - и никога няма да бъде разрешен.
Но скоро по вестниците имаше някакво изследване, не му обърнах много внимание, че различните хора имат различни нужди от хранителни вещества. Което сигурно е така.

# 66
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
прочетете, ако разбира се имате желание и време, за разликата в телата и конструкцията, както и храносмилателните органи, на месоядните и тревопасните(към чиято група спада и човека) животни
Laughing Човекът не става тревопасно животно!, ако не яде месо

Между другото, Исус Христос не е бил вегетарианец, а Буда е бил. И двамата са еднакво велики.
Всъщност, спорът е на идеологическа основа - и никога няма да бъде разрешен.
Но скоро по вестниците имаше някакво изследване, не му обърнах много внимание, че различните хора имат различни нужди от хранителни вещества. Което сигурно е така.
напротив Исус Христос е бил вегетарианец!, само че преводите на Библията са неточни, затова много хора смятат, че е ял месо Wink

# 67
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
беше обявена грипна епидемия и личната каза, че изписва на всички със сополи антибиотик  Mr. Green и на мъжа ми изписа, пихме по 2 хапчета, хвърлихме опаковката и си сипахме ракия, мина ни  Laughing това не знам за какво говори, или е силна имунна система, или е силна ракия  Blush
Аз не съм привърженик на алкохола, но браво - той определено е по - силен антибиотик от хапчето Mr. GreenКогато все още пиех и аз така се лекувах Mr. Green
Браво Peace че сте хвърлили антибиотиците Peace

# 68
  • Мнения: 1 896
bloodywhite,
Не оспорвам вредата от прекомерната консумация за месо, ефектите от добавките в него, да не говорим за отражението от месната индустрия върху природата.
Просто казвам, че не са убедителни аргументи в полза на вегетарианството - човекът има апетит за месо, то му е помагало да развие мозъка си, особено когато е закъсвал с другите видове храна. Виж, купуването на готови транжирани пържоли от магазина през ден, си е направо бягане от отговорност - оставяме някой друг да се занимава с мръсотията и ужаса, а ние си вземаме нещо удобно почистено и опаковано, което даже не прилича на част от живо същество. Щото дори нямаме моралните сили да погледнем в лицето факта, че убиваме, за да се нахраним - нещо, което останалите хищници в природата правят без угризения. Човекът е единственият, който се чувства виновен пред съществата, които използва за храна. Ако е въпросът и на кравата не й е приятно да живее в постоянна хиперлактация, да я заплождат всяка година, за да й вземат млякото отделено за малкото й, а него самото да изяждат. Тъй че и млякото има морални измерения - то просто не е предназначено от природата за нас, ние сме друг животински вид и си имаме наше собствено мляко, поне така би трябвало да бъде.
От растенията пък единствено плодовете са предназначени да бъдат ядени - защото това е механизъм за разпръскване на потомството им и запазване и разпространяване на генетичната им информация. Повечето зеленчуци са жизнено необходими части на растението, което ядем, и ние на практика го убиваме за целта - така е например с марулите и спанака. За това и голяма част от зеленчуците са развили защитни механизми - имат си някои вещества които блокират усвояването на хранителните им съставки. Например протеинът на картофите е неусвоим в суровото им състояние, има си специален ензим, който пречи да го усвоим, други зеленчуци имат други блокиращи съставки, явно не е добре за тях самите да ги ядем. Просто искам да кажа, че моралният аргумент за вегетарианството също е сложен и има много странични моменти в него.
Така че аз лично за себе си смятам, че човек просто трябва да може да заживее с моралната отговорност която поема, когато се храни за да оцелее и когато унищожава по разумен и устойчив начин друго живо същество, за да нахрани потомството си. Така се опитвам да правя, доколкото ми позволява съвременният начин на живот, като същевременно слушам тялото си и се опитвам да откликвам на конкретните му нужди в момента. Просто за мен вегетарианството не е идеология, а начин на хранене, затова мога да бъда вегетарианка с прекъсвания, каквато и съм.  Grinning
Да, и гъбите не се хранят с микроорганизми, моля те!  Wink Те нямат храносмилане - именно защото са гъби, а не животни. Прочети го където си искаш или цитирай източника на твоята секретна информация за това какво правят, когато не ги гледаме  Laughing

# 69
  • Мнения: 3 376
Ако се обърнем към източник като Библията, ще видим, че когато Бог сътворява човека, Той не предвижда за него месото като храна. Конструкторът на човешкото тяло най-добре знае коя храна е най-подходящата, така както конструкторът на автомобила най-добре знае кое гориво е най-подходящото: "И Бог рече: Вижте, давам ви всяка семеносна трева, която е по лицето на цялата земя, и всяко дърво, което има в себе си плод на семеносно дърво,те ще ви бъдат за храна;"

http://www.vegebg.org/materiali/hranata_na_greha.html

# 70
  • Мнения: 1 896
Така е, това мога да го приема - а допреди да забременея с първото дете и постите ги спазвах и пак ще ги спазвам, само да приключа с кърменето на следващото.
Обаче все пак не всички хора са християни или евреи и не всички приемат това. Да не говорим, че след потопа същият този Бог официално позволява да се яде месото на животните - това е много интересен момент между другото и имам нужда някой теолог да ми го обясни по-добре. Защо отначало не е можело, а след това е ок? Това някаква награда за Ной и потомците му ли е или просто взаимоотношенията на хората с Бог и останалата част от творението Му по някакъв начин коренно са се променили?
И все пак представяте ли си да отидете при някоя сомалийка, чиито деца гладуват, и да й кажете,
че Бог бил казал човек да не яде месо? Ние западните хора си мислим, че светът около нас се върти.

# 71
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
basilisk аз не говоря за прекомерна консумация на месо, аз говоря за консумация на месо.
Между другото бихте ли пояснила, как месото спомага за развитие на мозъка?Защото аз още не съм чувала за благотворното му влияние върху мозъка.За сметка на това съм чувала за влиянието на топло прясно мляко с мед - то действа директно на фините мозъчни влакна и невроните.Бих дала за пример един духовен учител, с когото се запознах в Индия - тази личност има 60 000 ученика и ги познава абсолютно всичките - види ли свой ученик знае, че това е точно определена личност, знае името му и знае от къде е.Аз се удивих, когато разбрах как му щрака паметта.Човека обаче явно си знае как да развива мозъка си и освен, че знае го прави.
права сте - едва ли на кравите им е приятно да им взимаме млякото, предназначено за теленцата им.Според ВЕДите(който за мен са много сериозна наука съпътстваща религия) след като теленцето се научи да яде и друго освен майчиното си мляко, човека, като някой отглеждащ крава, трябва да я облекчи, взимайки млякото и, което ако не бъде издоено и причинява болка.
За заплодяването всяка година - много е тъжно, че човека, този висш разум на земята, е по - низш и от най - низшите животинки и не го използва интелигентно, причинявайки безпричинни страдания на по беззащитните от него животни Sad.Както Плутарх е казал "Защо не избивате лъвове и тигри, които заплашват живота ви, а се нахвърляте на беззащитните животни?"Същото важи и за животните, които не използваме за храна.Имам съседка, която имаше страхотна немска овчарка.Горкото животно го заполождаха 2 пъти годишно, за да му продават кученцата.Когато Берта(кучето) беше на 7 години беше разплута, грозна на вид и само се влачеше насам натам без дори да се радва на нищо.Или лежеше.
Относно плодовете и зеленчуците - до голяма степен сте права, но все пак е по - малко брутално да убиеш едно растение и да се нахраниш, вместо животно.Всъщност разтенията са храна на животните, мухите на птиците, а все някъде в хранителната верига присъства и човека, и той трябва да има някъква храна.Така е устроен света.
Бих искала да Ви попитам - какво означава морална отговорност?В какво се изразява тази морална отговорност с която трябва да заживеем?Как се поема тази морална отговорност и кой определя какви са границите и?
За гъбите, не помня къде съм чела и съм получила тази информация.За съжаление не мога да цитирам и източници.Все пак приемам и вероятността да съм в грешка.Просто това е което знам!
Ако се обърнем към източник като Библията, ще видим, че когато Бог сътворява човека, Той не предвижда за него месото като храна. Конструкторът на човешкото тяло най-добре знае коя храна е най-подходящата, така както конструкторът на автомобила най-добре знае кое гориво е най-подходящото: "И Бог рече: Вижте, давам ви всяка семеносна трева, която е по лицето на цялата земя, и всяко дърво, което има в себе си плод на семеносно дърво,те ще ви бъдат за храна;"

http://www.vegebg.org/materiali/hranata_na_greha.html
Тук съм напълно съгласна с Вас.Законите на Бога не се променят според времето и разбиранията на хората.Защото ако се променяха щяхме да живеем в абсолютен хаос, без никъква хармония.Не само християните, евреите и прочие, всяка религия забранява тази консумация на месо, която се пропагандира навсякъде по света.месото е символ на агресия, а религията на хармония, затова религия и месоядство не се връзват, независимо за каква религия става въпрос.там където се позволява консумацията на месо, е свързана с много ограничения и отречения, които обаче религиозните хора пропускат покрай ушите си и си карат както си знаят, независимо какво и е оставил като послание Бог.За съжаление!
А децата на сомалийката няма да гладуват ако ние западните хора, не използваме толкова зърно за угояване на добитък, защотъо това зърно ще отиде в чиниите на гладуващите и деца.Ще потърся имах една книга, в която авторът обяснява, че за производството на еидн бифтек, се изразходва зърно достатъчно за да нахрани 45- 50 човека с вкусна калорична зърнена каша.Така, че и тук сте права до някъде, светът не се върти само около нас - западняците!

# 72
  • Мнения: 1 467
bloodywhite, благодаря за дългото пояснение. Аз също не опровергавах неблагоприятното влияние на прекалена консумация на месо върху нашия организъм.
Споменаваш миланския университет "маджоре". Тогава вероятно си запознат(а)? със също така съвсем скорошните изследвания на италиански учени за така наречените ОМЕГА 3. Това са масни киселини, които имат следния ефект:
- анти тромбофлибитен,
- контролира нивото на липидите (да кажем мазнините)
- контролира артерийното налягане, давайки еластичност на стените на артериите.

Главните положителни ефекти са предимно върху сърцето и кръвоносната система. Въобще това проучване е започнало през 70-те години, когато учени са изследвали ескимосите, които са се хранили предимно с риба.
Как да си набавим ОМЕГА 3 в организма? По 2, 3 порция риба на ден. На скара, фурна или както си я обичаме. Ами сега? Ето, че месото има и благоприятно влияние.



# 73
  • Мнения: 1 896
Между другото бихте ли пояснила, как месото спомага за развитие на мозъка?Защото аз още не съм чувала за благотворното му влияние върху мозъка.
Ами много е просто - мозъкът изразходва огромно количество енергия за да работи и следователно  се развива и функционира много по-добре когато човек е добре нахранен. Аз говорех за развитието на праисторическите хора - те са имали постоянни проблеми с набавянето на храна и тези които са ядяли месо просто са снабдявали мозъка си с повече ценни хранителни вещества по-редовно.
А за сомалийките там е работата, че като се отказваме от месото, от това за съжаление не следва че храната изразходвана за животните, би отишла на тяхната трапеза - точно в това е проблемът. За останалото което казваш за месната индустрия съм напълно съгласна - не е никак ефективна от екологична гледна точка, точно това е следствие от прекаляването с месото.

# 74
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
morgause
Омега 3 може да се набави от орехите!
+ това организма има голяма нужда от омега 3, когато организма вече е застрашен от заболявания на сърцето и кръвоносните съдове!Ако обаче я няма или е силно занижена консумацията на месо, няма да ги има сърдечно съдовите заболявания(разбира се изключения винаги могат да се допуснат, но минимални).
Това, че да кажем организма не е застрашен от определени заболявания, разбира се не значи, че няма нужда от определени вещества, но алтернатива на месото има.Ще потърся  вероятно освен орехите има и други храни съдържащи омега 3
Благоприятното както го наричате влияние на месото, е толкова снижено, спрямо неблагоприятното, че няма дори база за сравнение.

Последна редакция: сб, 14 юли 2007, 19:47 от bloodywhite

Общи условия

Активация на акаунт