Отговори
# 15
  • Мнения: 2 673
..на около 9 години съм била...с децата от махалата се радвахме на току що боядисаните в оранДжево Mr. Greenблокове \от ЖИЛфонд\ Mr. Greenа лелите от Озеленяване грижливо бяха подрязали храстите....И на този емблематичен за Соцреализма фон, решихме да си играем на МАЙКИ И ДЕЦА и да сготвим на куклите манджа- Най-лесно беше да направим кюфтета и то от черна кал от коловозите където са минавали колите пред блока...Оказа се, че е доста забавно вместо да храним куклите с кюфтета, да ги мятаме по фасадата на блока...След като около входа беше достатъчно кално, си направихме отпечатъци от калните ръце...КОИТО ОТПЕЧАТЪЦИ дълги години личаха под прозорците...Просто защото ЖИЛфонд така и не се върна от Соцреализма...

# 16
  • Мнения: 1 230
"по една вода със сламка!"
hahaha

# 17
  • Мнения: 6 315
Катерехме се като маймуни по катерушките и аз съм тупвала по същия начин с главата надолу. Още нямам обяснение за това как се приземих по задник, обаче.

Редовно се разхождахме по една стена. Веднъж скачайки от нея се подпрях на ръце и ми се заби стъкло в дланта - още имам белег.

На няколко пъти съм изчезвала, т.е. отивах на гости и се самозабравях. Нашите са ме търсили като луди, татко по пантофи е ходил от нас до "Патриарх Евтимий" да ме издирва.

През ваканцията баба ме гледаше. Оставила жената едно пакетче масло на масата и отишла някъде. През това време съм изяла половината  Sick, после си изкарала акъла да не ми стане лошо, но ми се разминало.

Имам няколко слънчасвания от самозабравяне във водата.

В яслите съм подкокоросала децата да си изливат гърнетата на главите и после е имало скандал с майка ми.

Стига толкова за сега  Laughing.

# 18
  • Мнения: 4 406
сега се сетих, през зимата как се трупаше сняг по терасите и майка ми ме юркаше с една лопатка да рина... аз от яд, че ме кара насила, чаках някой да излезе от входа и изсипвах снега на главата му. единствено улучех възрастен дядо, който едвам ходеше. още ме е срам, като си спомня

# 19
  • Мнения: 84
На 4 години, оставена на грижите на баба и дядо на вилата във Варна. Обикаляме махалата с разни дечурлига, само че в един момент разбирам че дечурлигата ги няма вече, а махалата не е точно нашата махала. Тръгвам от вила на вила и питам дали не познават дядо ми, за да ме заведат до нас. Спомням си че бях много обидена, че не го познаваха - той цял морски капитан, а те да не го познават!? Накрая някаква жена тръгна да обикаля с мен да търсим вилата (толкова и е бил и на нея акъла), а като почна да се стъмва ме заведе до кръчмата на автобусната спирка, за да звъни в милицията. Да де, ама аз познах в кръчмата, двама чичковци дето бъха на гости в съседната вила и предишния ден се бях запознала с тях. Та казаха хората, че ще ме приберат, поръчаха ми кебапчета и швепс ананас (по-възрасните от вас го помнят) и към 23.00 благополучно ме прибраха... А баба ми и дядо ми плюс куп комшии събрани пред нашата порта и се чудят кой на къде да хване.
Изобщо не разбрах защо баба ми беше толкова притеснена, че даже не можа да ме набие... newsm78
Аз така весело си прекарах, а те...

Сега само като си помисля, че сина ми може да ми върже такъв номер... уф... май и аз няма да мога да го набия след това.

# 20
  • Мнения: 4 555
Момичета, трябваше да предупредите, че тази тема не е за бременни. Изправя ми се косата като си помисля какво ме чака  ooooh!

# 21
  • Мнения: 47 990
аз като бях малка на 3-4 годинки и ме оставяха в краен случай на прабаба ми да ме гледа
аз не исках и много не я обичах, и се криех от нея Embarassed веднъж се скрих под масата , но върху столовете/в хола имаше голяма маса с 6 стола и покривка/ и така скрита не се виждах дори и да погледнеш под масата, крила съм се и на други места, ама там никога не ме откриваше
жената си изкара акъла и ме е търсила из цялата къща, по улиците, по едно време се върнала вкъщи, и ме видяла да си играя
в първи клас ходих на гости на една съученичка след училище, без да уведомя никой...изкарах там до вечерта
иначе нямам кой знае какви изпълнения, дано и моите децане правят големи бели

# 22
  • София
  • Мнения: 508
Страхотна тема  Joy
Била съм някъде 1-2ри клас, събрала съм си парички тайно, избягала съм от училище следобяд, хванала съм си трамвайчето, за първи път сама и съм стигнала до централния пазар. От там си купих патенце - живо  Laughing Помня как срещнах дядо ми на пазара със патенцето в ръце, как ме подбра набързо и ме заведе при баба ми. Майка ми ми е разказвала как баба ми и се е обадила и първите и думи били - не се притеснявай детето е добре и е при мен  Mr. Green
Еден от най-ранните ми спомени е от Панагюрище - голям хотел в центъра. Била съм на около 4-5год., нашите, заедно с тяхни приятели, с момиченце колкото мен, вечерят в хотела. По едно време на нас двете ни стана скучно и излязохме навън. Започнахме да берем теменужките от градината пред хотела и да ги продаваме на улицата досаждайки на хората минаващи от там  Mr. Green Помня че успях да продам две букетчета за десет стотинки преди майка ми да изхвърчи от хотела, следвана от разярения портиер  Laughing

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
До първи клас живеехме с родителите на майка ми. Бабичката беше много блага жена, но някак респектираше и не помня да съм й въртяла номера. Дядо пък от друга страна много ни обичаше и не ни забраняваше почти нищо. Та оставили ни нашите на дядо да ни наглежда - аз на около 4-5, брат ми по-малък. След всички приказки и песни които му дойдоха на ум, дядо ни оставя да правим каквото си искаме. И ние (разбирайте аз) решаваме с една малка четка за дрехи да "поизмием" стената. Нали помните ерата преди тапетите - през година се маже в различен цвят, че и разни шарки с валяк правени - красота. Е ние измихме всичко до мазилка. И на възмутените въпроси на майка ми, защо ни е оставил да вършим магарии, дядо спокойно каза "Аз стената мога да я боядисам още утре, ама тия двамата не мога да ги накарам да се кротнат и да заспят до утре"
Не съм много сигурна дали и на него не му триха сол на главата дълго време, ама аз бях наказана естествено.

# 24
  • Мнения: 766
Всяка ваканция изкарвахме на село при баба.
5 дечурлига /братовчедите, аз, сестра ми и брат ми/ с една баба - беше страшна забава Laughing
Били сме някъде на око 4-5 години и чули недочули, че коса се къдри с маша, решаваме с братовчедка ми да извършим тази процедура. Взема тя машата за печката, слага я в огъня и я нажежава до червено. Така заем ние. И тръгва да ми къдри косата. Аз обаче в последния момент се дръпвам и ми лепва червената маша на шията  - на 1 пръст разстояние от артерията  ooooh! Сума ти време ходех с превързана шия и миришех цялата на мехлеми  Mr. Green
Сега само се моля дъщеря ми да не прави такива неща дето аз съм правила и много добре разбирам, защо баба казва, че от нас и е побеляла косата   Crazy

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 18:47 от Там-там

# 25
  • Мнения: 6 206
Супер тема...
1. Всяко лято ходех на санаториум в Хисар, защото бях карала хепатит, а бях малко шушче на 5-6 години. Беше по цял месец и много ми беше тъпо. Излизах на оградата и седях там с часове, говорих си много с циганките, които метяха улиците, много задълбочени разговори бяха в интерес на истината. Или други хора. Когато ми омръзваше, хващах пътя и се разхождах из града. После ме намираха и следващите дни не ме изпускаха от поглед. До следващия път.

2. Близо до нас имаше много започнати къщи на груб строеж. Отивахме в тях и копаехме големи канали и правехме кораба на Седморката на Блейк. Но целият под разоран на каналчета, горките хора, които са правили замаската после.

3. Имахме и студентско общежитие на края на улицата, заставахме на вратата с часове и пускахме студентите само срещу билет или нещо, което прилича на билет. Добре, че е било на педагогическия факултет и са били младежи, които обичат децата и ни се връзваха и търсеха подобия на билети.

4. Много се катерехме по дървета, и аз като най-голямото козле, най-отгоре на липата. Но не мога да слезна. Организирам братовчедката ми да задейства спасителен екип и се гледат 15-ина 4-5-6 годишни запъртъчета носят огромна стълба от вкъщи. Но  не е достатъчно висока, идва чичо ми на помощ, пак не става. Накрая идва пожарната.

Има и още много, после пак ще пиша. Laughing

# 26
  • Мнения: 1 230
Накрая идва пожарната.

... Взема тя машата за печката, слага я в огъня и я нажежава до червено. Така заем ние....

 hahaha

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
Ще се побъркам от смях. Joy

Аз със сигурност имам подобни изцепки, ама в момента не се сещам нито една, дали пък не съм била хлапе за пример? Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 3 249
А, сетих се! Ма то не е за разказване направо.

На морето сме, мама не знам къде е била в тоя момент, а на мен ми се пишка. Татко съвсем спокойно ме праща да се изпишкам в морето Embarassed Embarassed Embarassed но аз нали съм пунктуална до безобразие и държа да знам точно къде в морето. Влизам до колене и започвам да крещя "Татииииииии, тука ли да пикам?" А баща ми - червен, зелен - се завъртял, все едно не ме познава. А аз продължавам "Татииии, защо се въртиш, тука ли да пикааааааам?" с цяло гърло... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт