Какво мислите за връзването на маточните тръби?

  • 14 046
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 922
Shocked , ами ако по някаква случайност после решиш че искаш да си родиш още 1 бебче.......? Дали ще могат да ти ги развържат и да си възстановят нормалните функции(не съм запозната изобщо обратим процес ли е това). 

Може, но се налага още една операция. Моя приятелка (англичанка) е избрала този вариант, но тя е на възраст, на която казва, че няма да се реши да има трето дете и това за нея е бил най-добрия начин.

# 16
  • Мнения: 814
 При такова изобилие от противозачатъчни методи никога Naughty не бих се съгласила на това.  

# 17
  • Мнения: 13 512
Аз имам приятел в Америка, който преди години си е направил васектомия по настояване на жена си. Имат 3 деца. След няколко години тя се разведе с него и се ожени и роди дете. А той- не може да има деца  и се съсипа след развода.
Не знаеш какво може да ти поднесе съдбата,не прави такава грешка. В 21 век това не може да е средство за контрацепция.

# 18
  • Мнения: 1 426
Не! Никога не бих се решила на ткова нещо и не го препоръчвам на никого.

# 19
  • Мнения: 434
Момичета благодаря за многото мнения.Имам още време да мисля по въпроса и да достигна до най-доброто за мен решение.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 552
Аз съм ЗА!
Обсъждах този вариант с доктора, ако се беше наложило секцио. Док каза, че ще ми върже тръбите щом искам. Даже и мъжът ми не знаеше за идеята/беше на рейс/,но бях сигурна че ще ме подкрепи, защото 3 деца ни бяха достатъчни. Не се наложи тази интервенция, родих нормално близнаците.

# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Много крайна мярка е...

# 22
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Не бих го направила, мисля че е твърде крайна мярка ...

# 23
  • Мнения: 2 439
За мен това е подходящо при определени обстоятелства, свързани със здравето на жената. Аз самата възнамерявам да предприема тази мярка, имам деца и просто не трябва да ЗАБРЕМЕНЯВАМ повече.

# 24
  • Мнения: 3 478
Shocked , ами ако по някаква случайност после решиш че искаш да си родиш още 1 бебче.......? Дали ще могат да ти ги развържат и да си възстановят нормалните функции(не съм запозната изобщо обратим процес ли е това). 

Може, но се налага още една операция. Моя приятелка (англичанка) е избрала този вариант, но тя е на възраст, на която казва, че няма да се реши да има трето дете и това за нея е бил най-добрия начин.


Да в случай, че се наложи е обратим процес. Но тази операция по принцип се прави от хора, които са сигурни, че са приключили с децата.

В случая с познатия на Монда наистина кофти ситуация. Васектомията не е обратима, затова той е трябвало да си прецени дали иска повече деца, независимо от коя жена и тогава да процедира.

# 25
  • Мнения: 4 496
Имам 3 деца,и трите ги родих със секцио.Докторът ми каза повече да не забременявам въобще,и въпреки това не ми предложи връзване на тръбите.

# 26
  • Мнения: 1 081
Че то не е ли забранено в България?! Лично аз не бих го направила, за мен е твърде крайно, освен ако още една бременност би ме убила или нещо подобно, но дори и тогава много сериозно ще се замисля преди да направя такава стъпка.

# 27
  • Мнения: 22 440
Ако някакви здравословни проблеми налагат нещо подобно - ок. Макар че няма такива, които да налагат връзване на тръбите.
Но в противен случай не го смятам за необходимо дори и за момента човек да мисли, че не желае повече деца.
А и в крайна сметка нека не забравяме, че презервативите освен че предпазват от нежелана бременност, предпазват и от заболявания предавани по полов път.

# 28
  • Мнения: 804
А ако не дай Боже се наложи да имаш още едно дете за да спасиш някое от първите две... Звучи злокобно и агресивно, но се случи близо до мен. Трагедията в този миг е огромна и човек е готов на всичко, стига да не е направил подобно нещо преди това.

# 29
  • Мнения: 4 451
И за мен е крайна мярка! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт