Какво мислите за връзването на маточните тръби?

  • 14 092
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За мен също както за доста от момичетата изглежда стряскащо и противоестествено да не мога да имам повече деца, независимо дали ще го искам или не по-нататък. Човек наистина не знае какво му готви съдбата нататък.
Колкото до вазектомията и женската стерилизация - точно обратното на написаното дотук е. Вазектомията Е обратима, при това с доста добри шансове за успех, а понякога и спонтанно се възстановяват каналите след операцията. Връзването на тръбите обаче НЕ е обратимо, срастванията при една такава операция почти изключват възможността за възстановяване на тръбите (макар че пак си зависи кой от различните методи е използван) - но по принцип се счита, че е необратима. Въпросът е, че при жената винаги остава възможността за инвитро, така че възможност за раждане все пак съществува. Но защо да се стига дотам...

# 31
  • Мнения: 4 546
мярката ми се вижда крайна, защото при жените е необратимо.
ако, обаче имам 5-6 деца и съпругът ми пордължава да иска да си прави деца /гледах по тв за такова семейство  Shocked/ ,бих се подложила.

# 32
  • Мнения: 2 651
Намирам го за изключително драстична мярка!По принцип не смятам да раждам повече деца,но човек никога не знае....

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Аз имам приятел в Америка, който преди години си е направил васектомия по настояване на жена си. Имат 3 деца. След няколко години тя се разведе с него и се ожени и роди дете. А той- не може да има деца  и се съсипа след развода.
Не знаеш какво може да ти поднесе съдбата,не прави такава грешка. В 21 век това не може да е средство за контрацепция.

Всичко се случва на този свят. Човек понася всякакви загуби и наистина не знае какво ще загуби утре.
Никога не бих се подложила на такава процедура  Naughty Ама наистина никога!

# 34
  • Мнения: 4 555
Ако си сигурна че си приключила с децата - защо не?
А как можеш да си сигурна, че си приключила с децата?
Имах идея да изредя някои случаи, в които ми се вижда неразумно подобно прибързано решение, но не го направих. Но пък други ги изредиха след мен.
Животът не винаги протича така, както сме си го планирали. Да не кажа, че често намира как да ни изненада.
Разбира се зависи човек на колко години е. Ако си на 40 и раждаш третото си дете, може би вероятността да поискаш поще едно е по-малка. Но аз и тогава пак не бих го направила.

# 35
  • Мнения: 4 546
аз мислех, че при мъжете процесът е обратим  newsm78

# 36
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Аз бих го направила, дори може би ще го направя именно сега, при първото ми раждане. В крайна сметка всеки решава за себе си.
Ако някакви здравословни проблеми налагат нещо подобно - ок. Макар че няма такива, които да налагат връзване на тръбите...


Не си права. Има много проблеми, които налагат отстраняване на тръбите. Просто ти не си се сблъскала с тях! Аз, например, имам слаба проходимост на двете тръби. Грубо казано, достатъчна за да пропусне сперматозоид, но не и за яйцеклетка. Вече имам една извънматочна бременност, а близнаците, които очаквам са от инвитро. Втора извънматочна може и да ме убие.... това не е ли проблем? Ако авторката на темата е решила, че не иска повече деца (все пак не я познаваме лично и не знаем актуалното й състояние) няма нищо лошо да направи тази стъпка. По- безопасно е от разните хормонални препарати и спирали. А и все пак винаги ти остават новите IVF технологии като резервен вариант. Но това е моят скромен опит.   bouquet

# 37
  • Мнения: 4 496
 ThinkingСпоред мен жената трябва сама да реши.Аз бих се чувствала празна.

# 38
  • Мнения: 9 905
Това е много лично решение, но аз не проумявам защо лекарите сами предлагат подобна услуга?

# 39
  • Мнения: 1 006
Много крайно ми се струва Naughty Thinking

Аз лично не бих мислила за такъв вариант Peace

# 40
  • Мнения: 110
Аз съм против тази процедура.Това мове да доведе до допълнителни усложнения след години.

# 41
  • София
  • Мнения: 36 073
Нищо не мисля  Grinning аз и така немога да зачена.
Не бих предприела такова нещо.

# 42
  • Мнения: 6 627
Не бих го направила.

# 43
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не бих си и помислила такова нещо. Ами ако реша след 10 години пак да имам деца?

# 44
  • Мнения: 620
Мисля, че ако има медицински показания, ако забременяването е опасно за живота на една жена - може, дори е наложително.
Но иначе е абсурдно. Това си е кастрация!
Процеса не е сто процентово обратим, замвиси от това какъв метод е избрани и кас са се развили нещата след това, тръбите могат така да се срастнат, че да не подлежат на възстановяване, а пък може обратното - да станат частично проходими - и да има риск от извънматочна бременост.
 

Общи условия

Активация на акаунт