{FR-VII} Amour, luxe, calme et volupté. Autrement dit - Matisse...

  • 13 716
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 545
pepelja6ka,

сега погледнах крема, не е никак скъп, но е само с рецепта...

http://sante-az.aufeminin.com/w/sante/m3237292/medicaments/locacid.html


# 76
  • Мнения: 558
cleoven,мерси и на теб  bouquet
като се върна от БГ ще мисля как рецепта да получа от дерматоложката newsm78 наистина е мн евтин даже...

# 77
  • Мнения: 1 909
Ех, колко неприятно, че трябва и да се работи...
Тъкмо морето вече стана каквото трябва.

Клео, радвам се, че толкова бързо сте се справили с розеолата! Много добре изглежда това Ла Бол - наистина ли има народ бол?

Мирянка пък я хванаха едни зъборастежи точно през уикенда, вдига температура, та само в съботата дойде до плажа, но пък аз поплувах много пълноценно. Таткото не само я гледа, ами  и някакво ново шампанско беше изстудил като за празника.

Ако сте гледали дефилето 14 юли  - вярно ли е, че най-красиви били българите?  Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 102
Dobar vecher i ot men!

Kleo,nadiavam se veche da ste napalno ozdraveli!
Naistina li v La Baule e toplo veche??I vodata??Misleh che niama da dojiviea takav moment tam.V kraia na avgust sam na linia.I Mamba e tam nali?
Hubavi snimki si metnala.Drugite momicheta ako idvat po tezi mesta da mradnat i po nagore Le Pouligen,Le Croisic.Na men lichno mi deistvat mnogo balansirashto (nali neshto ne moga da nameria dushevno spokoistvie vav France) E, "nai-balansirana" sam v Greece  Simple Smile
Neshto ne mi varvi misalta....Tuk sme se razkisnali.48 gradusa e v momenta(23 h mestno vreme)
Pozdravi goreshti na vsichki!

# 79
  • Мнения: 545
orchestra, времето в La Baule е толкова променливо, но все пак е по-добре sur la côte, отколкото в Нант. А аз не знам как спите изобщо на 48 °  Crazy
А тук ми е студено и мисля да слезна към l'Aquitaine на плаж за седмица  Laughing

Хайде, до пис, отивам да видя как са ренските жители..

Приятен ден,
Клео.   bouquet

# 80
  • Мнения: 3 251
Привет, момичета!
За да не пускам нова тема-обръщм се към вас с една молба: търся сайта на Силви Вартан и по-точно на фондацията "Силви Вартан за България". Рових чрез Гугъла, но не открих нищо.  Наех се да помогна на един човек да открие сайта й,  за да се свърже с нея.
Благодаря ви предварително!  bouquet
Поздрав от слънчев Бургас: Нина




# 81
# 82
# 83
  • Мнения: 2 907

Хахахахаха. Мерси Клео за усмивките.  Joy

# 84
  • Мнения: 545
В началото като ми го пратиха, си викам, каква е пак тая лигня..ня-ня-няяяя..и изведнъж "ce soir tu vas prendre"... Mr. Green Laughing Добре ли чух?  Joy

# 85
  • Мнения: 2 907
Клео, днес от една турска еписри си купих ето това :



Какво ще кажеш, а? Сладка, без семки, миам. Това, което липсва го изядох за обяд и сега съм уморена, май ще си легна да си почина  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 545
Мххммм, текат лиги по клавиатурата ми...Ако ми спре компа, ти пращам фактурата, мистикова девойке!  Wink

Предлагам ви любимата ни фирмена рецепта за кукийс. Днес пас се облажихме в 10ч30   chef Mr. Green
Много са добри!

AMERICAN COOKIES

170g de beurre
100g de sucre
50g de cassonade
1 sachet de sucre vanillé
1 cuil à soupe de miel
1 gros œuf entier
200g de farine de blé complet
60g de fleur de maïs Maïzena
1 cuil à café de levure chimique
50g de noix de coco râpées (quantité selon les gouts – possibilité de mettre à la place de l’amande)
30g de noisettes pilées (quantité selon les gouts – possibilité de mettre à la place de l’amande)
Pépites de chocolat ou chocolat concassé (quantité selon les gouts – possibilité de mettre moitié chocolat au lait moitié chocolat blanc)
Une petite pincée de sel



Préchauffer le four à 220°.

Mélanger sucre + cassonade + sucre vanillé + farine + maïzena levure + sel dans un grand saladier.
Ajouter le beurre fondu, l’œuf battu et le miel. Bien mélanger pour former une pate homogène.
Ajouter les pépites, la noix de coco et la noisette.

Faire des boules légèrement aplaties et les disposer sur la plaque du four assez espacées entres elles.

Faire cuir de 9 à 12 mn selon les gouts (moelleux, croustillant, doré….)


Да ми кажете как са били сладките после!
Сии ю,
Клео.   bouquet

# 87
  • Мнения: 2 907
В немската тема се разговрихме за дини и аз те цитирах Клео. За това, че уринираните дини са реалност, понеже не им се вярва.

А това консулство в Париж защо не ми вдига? Това са някакви нагли индивиди, които ти говорят грубо и надменно. Преди два часа ми се скараха и ме отпратиха да съм им звъняла след 2 и половина. Звъня сега и имам чувството, че нарочно никой не ми вдига. Българският бай Ганьо става още по-нагъл когато му дадеш малко власт. И тогава горко ти.
Хайде, отивам да им звъня пак.

Такива неща като кукита не ям драга. Нали внимаваме за линията  Blush

# 88
  • Мнения: 545
Хората какво са се наплашили от тая урина??  newsm78  Това навремето. Сега има модерни химически продукти за преждевременно узряване, кой ще ходи да се уринира вътре  Mr. Green Whistling

До посолството 2 пъти съм опирала. Първият път много зле беше контактът (една леля едвам си отвори устата). Вторият път (преди година) любезен млад женски глас, търпелив и учтив. Не повярвах чак. Но не вдигат винаги. Упорствай. След 16ч30 едва ли има някой.

# 89
  • Мнения: 1 194
Здравейте от БГ!
Мистик, бон апети! И аз се облажвам с първомайски дини, че после чак до следващото идване тук (като се има предвид как протича ваканса в момента съ се заканила догодина на спокойна почивкав Бретан Sad)
Упорствай в консулството след обяд наистина. Нали до обяд работят, след обяд уж са по телефоните, ама яки нерви си трябвят. Имат и сайт вече с доста инфо
Клео, мерси за линка с песента, научих един израз и аз, нали не знам мръснишки френски Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт