АНТИ Д ГАМАГЛОБУЛИН - НЗОК покрива ли ваксината?

  • 6 698
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
фактурата на името на болницата ли трябва да е или на името на пациента?

На името на пациента трябва да е. Това го знам от личен опит, тъй като миналата година ми се наложи да ми бият след спонтанен аборт в МД, а я нямаха налична ампулата.
А тези фактури осребрява ли ги изобщо болницата или само ходиш и размахваш нагоре-надолу фактурата и чакаш от умрял писмо newsm78
На мен ми трябва за ноември и се надявам дотогава да намеря българския вариант,че разликата в цената не е малка все пак.
herelina,мерси за инфото и телефоните,може да ми е от полза  bouquet

# 16
  • Мнения: 526
На сайта на Националния център по хематология и трансфузиология пише,че произвеждат анти-Д имуноглобулин.
Тел.за инфо за произвежданите лекарствени продукти-02 969 00 36 (8-15ч)
Тел.за налични количества лекарствени продукти и цени-02 962 00 42 (7,30-14,30ч).
Надявам се информацията да не е неактуална newsm78Аз лично ще звънна да проверя какво е положението по принцип.
Ето и линк към въпросната страница на сайтаhttp://ncht.med-bg.info/contents/plasma_products_bg.htm

# 17
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моята информация е от преди година и половина.
Раждах в Шейново. Там заявиха, че нямат Анти Д, да си го купя сама. Купихме немския, защото в момента нямаше производство на българския. Взехме фактура на мое име, уж така трябвало; бележка от блъгарския производител, че в момента няма производство на бългаската ваксина и ги представихме в Шейново. Оказа се, че фактурата трябва да е на тяхно име. В аптеката ни анулираха старата фактура и направиха нова на името на Шейново.  След около 10 дена, най-неочквано ни се обадиха от болницата да отидем и да си получим парите по фактурата.
Успех на всички


Сетих се да дипиша нещо: Щом ми казаха, че трябва да ми поставят Анти Д, но го нямат в болницата, изпратих съпуга ми с една разпечатка от сайта на НОИ, че ми се полага по клинична пътека, право при финансовия директор на болницата. Не беше посмял да го върне или убеди, че нямам право Wink

# 18
  • Мнения: 1 173
На сестра ми я поставиха съвсем безплатно и нямаше никакъв проблем с това.

# 19
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
На мен също ми я поставиха безплатно. Раждах в ВМИ -Пловдив.

# 20
  • Мнения: 766
Като чета май само в София ни карат да си я купуваме а  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 847
Раждах март месец в Шейново. Няколко часа след раждането доктора на визитация ми каза, че детето е с положителен резус фактор, написа ми и рецепта за ваксината. Мъжът ми тръгна да я търси (естествено в болницата нямали), никъде не успя да я открие. Накрая с триста връзки я купи от частна клиника. Поставиха ми я.
В деня на изписването видях документите на детето и изрично настоях да се провери кръвната група - с отрицателен резус фактор е! Т.е. цялата разправия и 150 лв. са били излишни...
Намерих д-ра и му казах какво е станало. Думите му бяха "Не, не съм ти казвал такова нещо". Какво да ви кажа... Трябва да се радваме, че грешката е "безобидна". На етажа обаче имаше още една мама с отрицателен резус, на която бяха казали, че детето е отрицателна и няма нужда от ваксина - надявам се, че не са я объркали с мен...

# 22
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Моята информация е от преди година и 2 месеца. В Майчин дом, София поискаха фактурата да е на мое име и съответно бележка от лекаря, извършил аборта, че ми е поставена купената ваксина и причината за поставянето. В счетоводството ми възстановиха 135 лв., а самата ампула я бяхме взели за 180 лв. Ама пак е по-добре от нищо.
Недейте да подценявате  и българската ампула АнтиДгама глобулин. Аз съм си купувала преди 10 години от нея и 7 години по-късно при следващата бременност (за съжаление неуспешна) нямах антитела.

# 23
„Булмар МЛ“ ООД, ж.к. „Лагера“, бл.26, вх.А, ап.18, BG-1000 София. E-mail:
bulmar_ml@abv.bg. Tel. (359-2) 953 24 16. Fax (359-2) 953 24 62.

това е фирмата за българската ваксина. преди около 2-3 седмици ги питах дали има - казаха че чак септември. което ивченце, означава, че е много вероятно август да няма от нея по болниците  Confused ако някой пита пак и получи различен отговор, моля да пише  Praynig

Аз също се обаждах края на юни ,но на мен ми казаха че производство щяло да има през юли.Но пък на мен два пъти ми е слагана БГ ваксина.И сега при втората бременност имах антитела   #Crazy и се наложи профилактика, този път с Байер.Лаборантката беше много учудена newsm78  като излязаха резултатите и каза ,че според нея БГ ваксините са некачествени.

# 24
  • Мнения: 319
Ами уж се поема от касата, обаче аз съм решила да раждам в "Селена" - Пловдив и днес им звънях. Щях да падна като ми казах следното: "Ами да поемахме я ама само докато намирахме българския варинат, сега немският ни идва много скъпо и трябва да си я закупите"  #Crazy #Crazy #Crazy Айде кажете ми ква е тази управия? Хем ще ми вземат направление за раждане, където ще е упоменат резус фактора ми, следователно ще си изтеглят парите от ЗК, хем ще им я платя.
Направо съм бясна!

# 25
  • Мнения: 766
Значи след проведен разговор със служител на НЗОК за такива случай когато пациенти са си закупували ваксината отговорът беше следния, е независимо дали е вносната или българската ваксина от касата за всяка родилка с отрицателен резус фактор /това се отбелязва задължително/ на съответната болница се привеждат 135 лв. В болниците са задължени да имат ваксината и да я поставят безплатно. Касата не възстановява пари на пациент, ако той само си закупи ваксината.
В случая проблемът е че трябва писмено лекар да откаже да постави ваксината, поради еди какви си причини. Знаем много добре, че в никоя болница и никой лекар няма да го направи. С такъв писмен отказ вече може да се предизвика проверка и да се наложи глоба на болницата. а Глобите са доста солени. А лично не мисля че някой ще успее да вземе такъв писмен отказ  Peace
Иначе в болниците си имат налични ваксини, но си ги слагат пак на който решат.
С риск да ме обвинят в расизъм, но според вас колко от ромките си закупуват такава ваксина за 180 лв.  newsm78
Извинете за дългия пост  Blush

# 26
  • Мнения: 4 546
мисля, че ромките може въобще да не знаят, че трябав да се поставя.

Общи условия

Активация на акаунт