"Лятото дойде и ДЕКЕМВРИйчето се стяга за море!" - II част

  • 12 284
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 572
mama_shushi, тъкмо щях да питам за теб, как сте, оправи ли Стефано и ти как се справяш с работата!? Свърза ли се с хомеопат?  Hug И честито ново зъбче!

mama_didi, на мен вече ми е неудобно да се повтарям, че за здравни проблеми, най-добре е да се лекуват децата с хомеопатия. Така се предотвратяват по-тежки боледувания през следващите години и се изгражда по-силен имунитет. Потърси класически хомеопат, но да не е педиатър от поликлиниките, който толерира и хомеопатия и други лекарства.

По повод запитването на tini-mini за нашето хотелче, аз й писах на ЛС, да не вземат да ме баннат за скрита реклама. Да знаете, че се очертава там форумски купон, защото планираме да се видим с lia25, iva-bebe и magesta. Какво ли стана с Verginity, отдавна не съм я мяркала!? И който още е във Варна, може да се видим там!?

Пък аз да ви се оплача, имам проблеми с Елито, не обича да яде пюретата, дори и домашно приготвени от качествени зеленчуци/плодове. Слагам и по малко кърмичка, но пак не ги долюбва. караме я преди всичко на кърма, което е и както искам, де, ама не съвсем да не яде пюрета и каши. Откога може да се слага по малко сол, масълце?

# 256
  • Мнения: 490
здравейте мами, да се включа и аз:) за лишеите и червените петна и ние имахме дно червено петно и ни казаха,че е от горещините и понеже кожата на бебетата е мн суха да го мажем по няколко пъти на ден с кремче.Аз преди си я мажех с Мустела, но непомогна ,смених го с Avent и на второто ,трето мазане всичко изчезна. Незнам, споделям само, дано да съм полезна.
Да ви питам вие въведахте ли лещата, аз се замислям да пробвам след една -две седмици, иначе давам  по малко грах и нищо и няма на мойта бебка, и зелето несъм въвела още newsm78

# 257
  • Мнения: 3 324
И накрая специално по искане на Шемет_невероятен няколко пейзажа:
Много благодаря за красотичките - все още тая надежда да ги видя и на живо тази година ... ама да видим - май ще трябва да избирам между Банско и Велинград та избора ще е тежък.

Да ти имам тегобите!
Тини, тиквички, домати, пъпеш, диня, череши, авокадо - това се сещам на прима виста - дано свърши работа...

# 258
  • Мнения: 1 313
Здравейте  Hug
Всички тръгнахте за морето, само ние май ще си останем тук ConfusedНо има малка вероятност и ние да ходим края на сезона, че не ни се иска в лудницата-в разгара да ходим с беба PeaceСамо дано времето да остане хубаво и началото на септември Praynig Simple Smile
Ива-бебе, Тини страхотни са малките принцески пу-пу Heart EyesА Жижо ще го изпапам как се е показал през процепчето Laughing
ШамЕнет, такива басейнчета като на Вики има в Пигис Хаус и струват 3,50лв.мисля, че ти беше близо можеш да отскочиш Wink
Алексче, хубаво да си изкарате при бабет Wink
Шемет Невероятен, към колко часът бяхте вчера в Пигис-а, че и ние махахме гащи там м/у 11-13ч., но явно не съм се оглеждала много, а уж помня физиономии(от снимките де Wink)Така се бях съсредоточила в пюретата, че нищо не можеше да ми отвлече вниманието Grinningедин час висях там Rolling Eyes
Тини-мини, и аз ще поизчакам малко с попарките PeaceПърво ще въведа Глутена (МИСЛЯ БАВНО ДА ГО ВЪВЕДА)и тогава.А за разхлабващите най-добре на този етап ни действа пюре от круша на Гербер, че и ние се позапичаме, особено от домашно приготвените пюрета, а уж гледам  в повече да има от разхлабващите зеленчуци, нооо newsm78
За дерматита не мога нищо да кажа Rolling EyesНа сестра ми детенцето имаше само едно петънце на бузката уж щяло да изчезне с възрастта, мажеха го изчезваше, появяваше се и сега е на 1,5 г. и е с хранителна алергия и още сто др. неща Shocked
Моето чедо така се потресе вчера от броколите хем смесени с още сто неща за вкус дори отказа после и така любимата и тиква ooooh!Ама и те са си гаднички де newsm78
Хайде Бай, че много дълго стана Whistling
Полиии, Честит Рожден Ден!!!Много здраве, щастие и усмивки  :  bouquet  bouquet  bouquet  

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 14:38 от esy

# 259
  • Мнения: 669
Честит рожден ден на Поли Жекова!
Току що преведохме на вашата банкова сметка 365 дни с късмет,здраве и щастие.Използвайте ги с любов и оптимистично настроение.

# 260
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Знам знам - не се оплаквам само коментирам ... просто ще ме убият роднините на мъжо ако го отмъкна нанякъде за още някой и друг ден че неговата ваканция е значително по-малка - аз намазвам нали съм по майчинство ...  Mr. Green
Шемет Невероятен, към колко часът бяхте вчера в Пигис-а, че и ние махахме гащи там м/у 11-13ч.
Вечерта към 6-7 ама и набързо минахме. То на мен това ми се явява май кварталния бебешки магазин та ще го навястявам по-често.

# 261
  • Мнения: 333
Тини_Мини, не знам защо е нужна попара и не съм давала  newsm78. И с другите неща за които питаш ще изчакам.  Hug
ШамЕнет, заради бъбреците е добре да се изчака годинката за солчица  Hug. Масълце може, аз не съм давала още, но ще дам скоро.
Момичета, пуснах тема, че търся добър хомеопат в Хасково или Пловдив, моля и тук ако някой има инфо да ми помогне.
Пъпките от комари на Крисчо, наистина са от комари,са ужасни, реве ми се като гледам, нищо не помага,а и ми се струва супер безмислено да го мажа с боклуци  Rolling Eyes

# 262
  • Мнения: 1 212
Привет и от мен !
Голяма активност регистрирате - браво  Peace Grinning
Добре дошла на tini-mini в София  Hug
За Вики  Heart Eyes txtloves Heart Eyes
Тини, къде отседнахте във Велинград ?/ извинявам се ако съм недовидяла, пък си писала/
Аз съм в трескаво сондиране на оферти за почивка, че времето ни притиска. За сега сме на вариант море.
За Велингарад , бих препоръчала един по-малко известен хотел - "Маркита" се казва. Цените са 1/2 и по-малко от тези в Двореца (на апартаментите специално) .
Стаите са с теракот и е супер чисто и уютно /минус на Двореца според мен , където са мокети/
Не , че не е разкошно и там,особено общата част и градината   Peace
A относно начините за разхлабване , на нас безотказно ни действа разредения с вода ябълков сок и изобщо колкото може повече течности  Peace
/ Стига да не си притив сока на тази възраст, защото имаше и такива теории.../

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 16:06 от Magesta

# 263
  • Мнения: 1 483
Привет на всички  bouquet

# 264
  • Мнения: 132
Да се разпиша и аз, че тя темата пак свършила, докато се наканя.Първо да се похвалим, че вчера ни пробиха и горните две зъбета   newsm68, та сега вече съвсем да оръфаме на мама циците LaughingПо тоя повод и поради силно намаленото млекоотделяне мислим да се отбиваме скоро.
Вече не се притеснявам толкова от този факт, тъй като сме захранени  с почти всичко.От вчера включихме в менюто вече и домашно приготвени бульончета.
Много завиждам на всички почиващи- ние чак септември ще сколасаме, но поне пък ще сме  пресен тен WinkМакар, че още силно се двоумя дали да пътуваме с малкия до Гърция, че то е бая път.
Детелини мазни пъпчиците с малко розова вода, ако имаш -поне при мен действа много добре, а аз съм една алергия...Иначе ако искаш в София хомео мога да ти пратя координатите на един мн добър, но ти е далечко, мила- прецени.
Всички болни да се оправят скоро Hug
Мятаме и ние няколко снимки в албума на 7-месечните, макар че най-новите не са ни свалени още:  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=150744&photo=32
Едно питане:познавате ли добър адвокат по граждански дела в София (дали така се води- става въпрос за имуществена делба).Мерси предварително Heart Eyes

# 265
  • Русе
  • Мнения: 150
Хайде здрасти и от едни селяни. В тази жега там ни е много добре ,вчера изобщо не съм разбрала ,какви адски градуси са били в Русе ,чак вечерта ,като се подадох за повече от къщата усетих горещата истина.
Пожелавам скорошно оздравяване на всички болни бебета.Ние вече сме здрави. аз доколкото знам щом има такава температура ,значи организма се бори с нещо.Кофти е ако стане по висока. Бързо да се оправяте и вие ,че Бойко много иска да види Елито. Аз днес купих проходилка на мушморока,не е кой знае каква ,но нарочно търсих нещо по семпло и обикновено.Те сега така са ги накичили и озвучили ,че детето няма как да се сети ,че с това се ходи.Не ,че нашия се сеща да го прави ,но пък вече е с едно прибрано пране напред.Влизам аз в стаята ,а той си придърпал от прането на леглото и ми се хили.Умрях от смях. Joy
За майките ,които отивате на море! Препоръчвам ви надуваема лодка вместо басейнче.С лодката можете да разхождате бебето в водата ,можете да я използвате нея за басейнче и лесно се слага в багажника на колата без да има нужда да я спихвате Peace
Поли Жекова Честит рожден ден!  baloni

# 266
  • sofia
  • Мнения: 1 475
Мамита, забравих да ви кажа:
   не бях водила Стефи на ортопоед, но сега като ходихме при мойте родители го водих при познат , който е детски ортопед(каза че малко сме закъснели де) и ми каза тъй като Стефи е по едричък - 9,200 кг, да не го слагаме на крачета и да го учим да ходи преди 9 месеца, да не го слагаме в проходилки и др. такива неща. Каза също че няма смисъл бебетата да се заграждат с възглавници с цел сядане, когато организма им укрепне те ще седнат сами, по-едричките сядат по-късно и е най-добре да проходят към година и 2-3 месеца.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 103


nevena131313 Благодаря за съвета. Като прочетох повечето препоръки тук все повече се замислям за тази хомеопатия.
Ние ходихме на лекар и ни изписаха  кортикостероидно кремче както и си мислех. Сега съм в дилема дали да го мажа или не? newsm78 А другата седмица сме на консултация.... и... не зная. А мъжа ми пък така ги слуша тия доктори не ще и да чуе да не го мажа #Cussing out Май ще пробвам няколко дни по веднъж на ден и съвсем по малко и ще видим какво ще се получи. Дано има резултат.

# 268
  • Мнения: 4 447


nevena131313 Благодаря за съвета. Като прочетох повечето препоръки тук все повече се замислям за тази хомеопатия.
Ние ходихме на лекар и ни изписаха  кортикостероидно кремче както и си мислех. Сега съм в дилема дали да го мажа или не? newsm78 А другата седмица сме на консултация.... и... не зная. А мъжа ми пък така ги слуша тия доктори не ще и да чуе да не го мажа #Cussing out Май ще пробвам няколко дни по веднъж на ден и съвсем по малко и ще видим какво ще се получи. Дано има резултат.

Аууу!
Абе, кортикостероидите за мен се чудеше лекарката дали да ми ги предпише, че имам някаква водна егзема на 2-та пръста на ръката!
Ако нямаш акъл - мажи! Недей, моля те! (и аз доживях да ме цитират в клюкарника заради тази ми реплика, хихихи)

Така, ето това е нашия хомеопатик, днес бяхме при него и ни изписа илачи, че нещо таткото е с хранителна алергия, а малкия е жестоко подсечен.

http://bns-bg.hit.bg/

Хомеопатично лечение при гтип - http://www.medinfo.bg/doctor/statii/homeo_1.htm

Какво представлява хомеопатията - http://www.medinfo.bg/doctor/statii/homeo.htm

Водата като лекарство - http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=13983

Прочетете представянето на аптеката - http://verbena-m.com/

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4360.msg470954

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 21:19 от анче_мамче

# 269
  • Мнения: 4 970
И ние сме пациенти на д-р Михайлов! Преди време предписа едни хомеопатични нещица на баткото, съвсем простичко - ехинацея, осцилококцинум и клеева тинктура, витамин С, сега все така го лекувам като се разболее и винаги действа! Просто му описах нашите симптоми на разболяване, все в детската, и така. Пихме и някакви по-хомеопатични - тоест на топченца разни, но беше еднократно.  Доволна съм! Ще водя и бебката при нужда! Само дето става със записване и то доста напред във времето.

Общи условия

Активация на акаунт