Отговори
# 240
  • Мнения: 142
snezhito миличка успокой се и иди възможно най-скоро на друг доктор ако се наложи и при втори и при трети Не се тормози заради хора като тази "докторка" Успех и дано вси4ко е наред Praynig

Няма смисъл засега. Преди 2-3 дни симптомите бяха очевидни - когато излезе и положителния тест, а сега като че ли затихват. Не искам да мисля за това.

# 241
  • Мнения: 481
snezhito , просто си смени лекарката, но тя в случая е права за едно нещо - тя нищо не може да направи, и оставя на организма ти да отхвърли сам или да запази бременността. Прочети малко инфо за спонттанните аборти в много ранен стадий - мен лично винаги ме успокоява факта, че ако нещо със зародишната клетка не е наред, организмът ти го разпознава и сам го изхвърля, ако може да се каже "естествен подбор", но не е никак за лошо, повярвай!!! Praynig Peace
Soul, незнам точно колко ти е дълъг цикъла, но според мен си имала овулация и след тези спадове трябва скоро да ти дойде. Освен ако не си мерила по различно време сутрин, или на различни места. Моята БТ щом спадне под 36,8 градуса, и ми идва. Не казвам това много компетентно, а по скоро наизуст, защото нищо не знам около твоя цикъл, но поне при мен (аз меря в дупето), щом се вдигне БТ над 36,8 - значи е имало овулация задължително. Не се отчайвай, мила  Hug
Евелина, дано се пооправиш, че местенето в нов дом никак не е лека работа. УСпех ти желая   bouquet

# 242
  • Мнения: 142
Тя ме сметна за някаква ученичка, която е оплела конците и се притеснява какво ще стане! За добро или за лошо приличам на момиченце, постоянно ме бъркат навсякъде. И беше АДСКИ груба. Претупа прегледа като за световно. Това, което можеше да направи и не направи беше поне да ми погледне календара, който надлежно и бях донесла и да проведе елементарна консултация с мен за това какво се случва с мен и какво да правя аз като нейна пациентка.

В последствие забелязах, че е спомената в някаква апокалиптична история в черния списък на здравния справочник. Марияна Цанкова се казва, в Свети Пантелеймон преглежда.

# 243
  • Мнения: 2 309
Тук всички си "завираме"мислите в купищата сигнали,които ни дава организма за евентуално оплождане,но както каза Тай - доста често при 85% от бременностите(по-скоро оплождането) завършват в рамките на цикъла.Дори и не разбираме.
Не се предавай,за да те успокоя мога да ти разкажа моята история от преди 4г...
Последен цикъл на 21.12.03г ову на 4-5.01.04 Високосна Mr. GreenПърви симтоми едва след 2-3 дни.Невероятно,но факт.Гърдите започнаха да ме болят много преди нормалното,кафето ми стана повече от противно.Изобщо ми се промени вкуса и възприятията.Не ми се гадеше!!!Гърдите ми се промениха рязко и то едва след 5-6 ден на овуто.Първи тест за бременност на 10.01.04 естествено отрицателен.Ходих при лекарката ми да види да не е извънматочна,да не е от предния месец,цветна!?Нищо не видя...Не и не,убедена бях,че нещо не е както преди.Има нещо...Така до 17.01.04г три дни преди МЦ направих "Шуър чек" и хоп поглеждам след 5 мин.,всъщност не аз,а моята колежка - вече бременна от предния месец...Плъзгайки капачето лека -полека изкрещя "Две черти,две черти" PartyТогава погледнах теста,напълниха ми се очите със сълзи,заглъхнах,нищо не чувах,нищо не виждах,само осъзнах,че след 4г борба,постигнах целта си Hug Praynig Не си намерих място от радост.Крещях,подскачах,плаках,треперих...звъннах на лекарката си и й казах - бременна съм,видя ли,че бях права.Тя се зарадва и ми изписа Дуфастон!!!Опаковах теста и го подарих на мъжа си,който същия ден имаше имен ден... Hug
Ето,вече минаха години и Бебе2 се бави,но вярвам,че и този момент ще настъпи - Да видя вторите две черти Hug

Не си го слагай на сърце.Дай воля на симптомите си...твои са си!Не се връзвай на лекарката при която си отишла Naughty
Само едно,не се самонавивай,това е наистина е болезнено.Винаги имай едно на ум Peace
Въй,че се разприказвах Joy
Ако имам правописни грешки,сори,не ми се проверява Mr. Green

Елииииииииии,видях теееееее,как си!?!?!?Бебенцето дава ли напъни да излиза вече!?Стискам палци,раждането да мине леко Praynig

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 18:11 от Рожбо

# 244
  • Мнения: 534
Елпет мила  пожелавам ти много леко раждане и без абсолютно никакъв проблем да си гушнеш малкото съкровище!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
snezhito не се ядосвай на некъдрни лекари,
миналия месец така се надявах,матката ми беше уж уголемена,датата ми беше изчислена
и нямаше как да не стане,пък си ми дойде като нищо.
Така че изчакай малко и отиди при добър лекар,който да ти потвърди  Hug

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 18:14 от Бонбониера

# 245
  • Мнения: 481
Ели, аз понеже в събота и неделя не влизам тук, само в делничните дни, и ако тогава ще дойде времето ти да родиш, искам само да ти пожелая едно много леко и красиво раждане, което да запомниш само с хубави емоции! И на финала - сладко здраво бебенце!
Ти не ме познаваш, аз теб също, но когато за пръв път се регистрирах във този форум и се "показах" , ти беше една от първите, която ме  Hug и ми каза хубави думи (колко ли си посрещнала още!), но аз те помня! Хубавите неща не се забравят! Така че и аз искам да ти върна хубави пожелания, и много   bouquet УСпех!!!

# 246
  • Мнения: 1 436
Добрутро и честит ви петък 13ти  Whistling

Ели, рачето явно иска да види мама вече  Hug. Дано всичко мине възможно най-леко  Hug. Между другото, тази нощ сънувах, че си родила и е момиче  Laughing. Половината сън се чудех как така е момиче  Thinking Mr. Green.

Рожбо, нали знаеш, през септември ще става май-че fingerscrossed

На мен ФК не ми се отразява на апетита за кафе  ooooh!. Все съм си кафеджийка, а безкофеиново не пия, защото ми е безпредметно. Трябва ми кофеин на мен  Tired, ако е за топла безкофеинова напитка, пия чай.

# 247
  • Мнения: 155
Ели, и аз няма да мога да вляза тук събота и неделя, но да знаеш, че няй-силно стиснатите палци ще идват от язовир Копринка, и ако вземеш да родиш през това време толкова силно ще се радваме, че цяла БГ ще ни разбере! Успех миличка!  bouquet Hug Peace Hug

# 248
  • София
  • Мнения: 1 248
Влизам, само да кажа няколко думички!!!
Снежито-имай търпение, скъпа-Господ си знае работата!!!
Ели-и аз искам да ти пожелая най-лекото раждане...Айде чакаме с нетърпение да ни се похвалиш за мъничето!!! Успех!!!
А...за спермограмата на мъжо-всичко е в норма с изключение на леко завишените левкоцити, което можело да се дължи на много неща...и ще ходи на допълнителни изследвания, за да се уточни от какво се е...Иначе с тези показания, можело да забременея без проблем, е...явно грешката е в моя телевизор  Mr. Green Confused, но какво да се прави-БОРБАТА ПРОДЪЛЖАВА!!!

# 249
  • Мнения: 1 369
Снежи,изчакай още малко,имай търпение. Но при тази д-рка не се връщай. Изобщо към всички момичета ще го кажа... Имате ли и най-малко съмнение в някой д-р,задължително се консултирайте и с друг... Не искам да плаша никого тук с моята история,но заради предоверяване само на една д-рка,платих много висока цена. Светне ли ви червената лампичка- не подценявайте този си инстинкт и питайте,консултирайте се... А камо ли когато става въпрос за д-ри, от чийто кабинет излизаш разплакана...
 Ели, с теб не се познаваме, но силно стискам палци за леко раждане на живо и здраво детенце! И като прочетох,че вече имаш и разкритие-май ще е скоро голямата среща,а:))
 Евелинке, ша та бия,да знайш, кво си се пак разшътала,а??? Вместо да си починеш и да строиш околните в 2 редици, ти се мориш и себе си, и малкото човече и него. Да вземеш да се кротнеш, че ще дойда лично да се разправям с теб /ама ще почакам Благунчо да се върне от море,та да го понастискам/
 Кате, а пък може грешката да не е и в твоя телевизор... При нашите изследвания преди 2 години,всичко си ни беше в норма и на двамата, а бебе- нъцки. Всичките ми познати народиха,а аз-нищо.. /сега вече раждат втори деца,а аз съм  си все още в нищото/
 Колко време ще продължи тая среща на язовира? Май самичка ще си остана тука тия дни...
 Приятен уикенд!

# 250
  • Мнения: 142
Благодаря ви за милите думи. Наистина помогнаха, сега се чувдтвам доста по-спокойна. Ще поживеем и ще видим какво ще става.

Пожелавам много хубави емоции на всички, още не ви познавам и не знам точно какво на кого да пожлая, затова -  Hug Hug Hug от мен:)

# 251
  • София
  • Мнения: 128
Аз също искам да се изкажа по-въпроса за лекарите. Днес бях при моя и закъснението ми е някъде 6 дни и той само се усмихваше , защото знае че е лажана бременост и ме пита прави ли тест аз -"да"  - няма фалшиво положителен има фалшиво отрицателен" пак се усмихва гледа ме на ехографа и ми казва че вижда сакче, но е толкова малко че апарата му не го отчитал като бременност! От там обаче вижда киста 10 пъти по-голяма от сакчето и пак се смее и ми показва на екрана кое колко е голямо а то сравнение нямаше ако не разбирах бих си помислила че кистата е бебето !!!  И моят съвет е да отидеш при друг лекар след 7 дни ! Дано да е  preggo !!!

# 252
  • Мнения: 304
Добро утро на тези които са тук Rolling Eyes Май не сме много ... Аз само да побутна темичката 4е докато се върнете кой знае къде ще иде  Crossing Arms Ще чакам с нетърпение за снимки Wink
Уфф последен работен ден да минава и от утре ПОчИВКААА  Crazy

# 253
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
КикиНики, идвай, чакам те, от другата седмица тамън мисля да съм си вече в центъра, та няма да ти е нужна храна за из път докато ми дойдеш на гости! Wink Затуй съм се разшетала така, че много ме уморява пътуването с колата, по 30-40 км на ден правя в задръстванията, затова бързам да се преместя. Пък Благун и той ще те нагушка! Само чака някой да почне да го мачка и той да се размаже от кеф.
Вчера се спуках от смях. Отивам да нагледам брат ми какво прави, че нали е "сам в къщи". Отиваме в 10 часа вечерта, него го няма. Цялата къща е полусрутена, въргалят се дрехи, кал по пода, абе ергенска бърлога. Изведнъж поглеждам в хола - подредено (натъпкал боклуците по шкафовете) и на масата остатъци от романтична вечеря на свещи. Само дето остатъците бяха на няколко дни  Tired. Разчистихме с мъжа ми и му се обадихме да го чуем, че господинчото иначе едни яйца не си пържи сам, ама за някоя фуста пържолки е правил Wink. Ей, голямо нещо е това любовта...
Ели още не се е отчела, дали няма направо да се похвали с бебоче Praynig!
Лек и слънчев ден и много  Hug!

# 254
  • Мнения: 167
Снежито,дано да е бременност.
Колкото до доктор Мариана Цанкова имам личен опит с нея.Тя по принцип си такава недружелюбно настроена към почти всички бременни. Понеже лежах 5 сед. в МД и по стечение на обстоятелствата 4 от тях тя ми беше лекуващ лекар  знам какво е отношението и и какво е мнението на всичките и пациентки за нея.
Лично към мен се държа дори бих казала много добре(аз съм сигурно от 1-я % доволни от нея),ако не взема в предвид това,че не дава почти никакви обяснения за състоянието ти когато минава на визитация.Ако не настояваш и питаш няма нищо да каже.
Единственото, в което е може би най добрата, това е серклажа . От трима доктори от които двама при които ходя на частно(Карагьозова и Димитрова) само тя се нави да ми направи серклаж, тъй като аз съм с конизирана шийка и почти нямам външна част за която да се хване конеца. Направи го перфектно и щеше да издържи до края на бременността ако не ми бяха изтекли водите. Също така беше разбрала, че съм в родилна зала и дойде няколко пъти при мен да ме успокоява. Така че, живот и здраве когато забременея отново пак при нея ще отида да ме зашие,но за нищо друго не бих я потърсила.

Така,че мога да ти препоръчам да отидеш и при друг доктор.
Мога дори да ти препоръчам д-р Врагалева от МЦ фЕМИНА. Страхотен  човек и добър специалист.До сега нито веднъж не ме е претупала на преглед. Винаги е готова да те изслуша и да ти влезе в положение. Също така имат най добрата техника и д-р Врагалева работи със ЗК и може да си проследиш бременността там.

Дано съм  ти била полезна с моите обяснения.Най-важното е, че д-р Цанкова е такава и това не е лично отношение към теб, затова не и се връзвай, просто не ходи повече при нея,а потърси друго мнение.

Снежито, ако имаш  още въпроси питай.

Ели и от мен леко раждане!



Засега това от мен.

Общи условия

Активация на акаунт