"Топене" ли е това?

  • 1 724
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 391
Задължително се обади на Данъчна полиция! А може и на инспекторите по труда да звъннеш, щото тия, които не издават касови бележки много често нямат и трудови договори със служителите си, не им плащат застраховки и т.н.

Натопи ги здраво!

# 16
  • Мнения: 656
Ами за да дават на всеки такива хвърчащи бележки,явно не се притесняват от данъчните.Явно са си вързали гащите с някой и са спокойни.Или пък собственика е някой "голям"човек .100% съм сигурна,че собственика на обектта не е случаен Stop
Така, че и да информираш някой,няма да има никакъв ефект.Освен да огласиш в медиите,но дали ти стиска....

Ето затова казах да се обърне към "Господарите",защото ако е така,както казва Евана ако ще и на Папата да пише нищо няма да стане.Вие все едно не живеете в България.
А както е написала Ламята - и те не са всесилни.

# 17
  • Мнения: 804
Тъй, тъй във форума всички те подкрепяме, ама в действителност...
Мен в събота ме обвиниха, че съм капризна и искам да съсипя живота на жената, като я "топя".
В 11.30 сутринта имах наглостта да мина с количката точно покрай жената, която мие пода между щандовете и тя ме напсува така, както не бях чувала до сега. Много съм чувствителна на тази тема. Никой никога не ме е псувал. Спрях и й поисках обяснение, а тя ме наруга и каза, че от такива като мен й е дошло до гуша. Попитах на касата къде е управителя, отвърнаха че го няма. Поисках телефон и името на продавачката позволила си това. Казаха, че не знаят как се казва, а телефона го пишело на стената. И знаете ли какво, повече от половината присъстващи започнаха да се питат какво толкава е станало и да коментират, че за една псувня, ще изям хлябът на жената. Тръгнах си и направо ми се плачеше. Никой от присъствалите на инцидента не се обади дори, а целият персонал счете желанието ми да не бъда псувана за каприз... Това е - мили родни картинки. Колкото до данъчните и това дали са били на този плаж - ами били са сигурно, ама те по всяка вероятност не плащат за вход и си траят.

# 18
  • Мнения: X
Бабче,като прочетох,това ,че данъчните не плащали за вход се сетих за един подобен виц.

Данъчен инспектор решил да се жени.Попитал негов колега:"Знаеш ли някой хубав ресторант за сватба?" ,а той му отговорил:"Ресторант ........... е страхотен!Готвят хубаво,оркестъра е супер,а най-хубавото е,че касовият им апарат, нещо не е в ред." Mr. Green

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 13:59 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 4 806
аз съм "за" известяване на съответни институции
макар да не е лесно ...

все пак съм била свидетел и на следното: излизаме с мои съученици на заведение. Единият е данъчен инспектор. Като не ни дадоха касова бележка, човека им взе данните и впоследствие им направиха проверка. Не знам как и какво нататък... глоби, санкции ... но на това съм била свидетел

# 20
  • Мнения: 4 195
Абе, я се обади където трябва!  Peace
правилно, а и кво ти пука кой за каква ще те набеди. Виж може жената на собственика да списва тук - та ако някой те набеди, да знаеш, че е тя Peace

# 21
  • Мнения: 2 759
                        Не е топене, ами... как беше... социално-отговорно поведение  newsm78? Звънна ли вече? Какво казаха?

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 14:21 от Лигла

# 22
  • Мнения: 589
                       Не е топене, ами... как беше... социално-отговорно поведение  newsm78? Звънна ли вече? Какво казаха?
   Дайте телефон,на който да звънна,де...Нали по едно време беше задължително на касата да е окачена и табела с тел-а на съответната дирекция на данъчните,на който да "..звъним при установени от нас нарушения" Аз там такава не видях...Както и никъде не виждам напоследък-и това ли беше "чудо за три дни"?

# 23
  • Мнения: 179
Виж на услуги, дали ще ти кажат нещо. 130 или 144 newsm78, не съм много сигурна...

# 24
  • Мнения: 251
Обади се където трябва!
Аз преди 2 седмици имах скандал точно във връзка с това!
Отидохме да си купуваме холова секция, всичко беше наред до момента в който си поисках документ за покупката.
Ела да видиш за какво стана на въпрос ooooh! след като заявих, че ще уведомя когото трябва ми беше дадена касова бележка  Mr. Green
Не съм за топенето, ама аман от такива тарикати  Crossing Arms
Аз да не съм по-глупава и си плащам данъците  #Cussing out

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 15:20 от Мама на принцеса

# 25
  • France
  • Мнения: 726
Получих писмо от Комисия защита на потребителите. В него пишеше, че отишли на проверка в еди-кой си обект по мой сигнал и били констатирани нарушения по Закона за туризма.
Така че, има ефект от подаване на сигнали.

# 26
  • Мнения: 2 196
Комисия за защита на потребителите:

София област
Телефон: 02/ 9330524
Адрес: пл. “Славейков” № 4А, ет. 6

  Горещ телефон за сигннали 0 700 111 22
(на цената на 1 градски разговор от цялата страна)

# 27
  • Мнения: 589
Комисия за защита на потребителите:

София област
Телефон: 02/ 9330524
Адрес: пл. “Славейков” № 4А, ет. 6

  Горещ телефон за сигннали 0 700 111 22
(на цената на 1 градски разговор от цялата страна)
Ама защо тази комисия,това си е данъчно нарушение,и то много нагло...
 Всеки ден по 5-6 000 лева безотчетни пари само от вход...Ами оборота вътре-мин.вода,напитки,пици...
 

# 28
  • Мнения: 2 196
Основните компетенции на Комисията по търговия и защита на потребителите са свързани с контрол по отношение на:
предлагане на опасни за живота и здравето промишлени стоки
липса на етикет и друга информация за предлаганите стоки
необявяване на цените на стоките и услугите
неиздаване на документ за продажба (касова бележка или фактура)
излъчване на заблуждаваща, непочтена или непозволена сравнителна реклама
наличие на неравноправни клаузи в договори с общи условия, прадлагани на потребителите
предоставяне на туристически услуги от нелицензирани туроператори, турагенти, хотелиери и ресторантьори
предоставяне на туристически услуги в некатегоризирани места за наставане и заведения за хранене и развлечения
несъответствие на предлаганите услуги с изискванията на съответната категория туристически обект
продажба на лекарства над нормативно установените пределни цени
неспазване на изискванията при търговия с тютюневи изделия
 http://www.bnap.org/?page_id=25

# 29
  • Мнения: 4 555
Ще те посъветвам изобщо да не се интересуваш "колко от нас ще те заклеймят като еди каква си.."
Не би трябвало изобщо да ти пука или да  ръководиш действията си от това  Peace
Естествено, че щом ти прави впечатление трябва да сигнализираш някъде. Стига да ти се занимава  Peace
Точно това щях да кажа и аз  Peace

Общи условия

Активация на акаунт