Таралеж

  • 4 650
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 324
Анелия, аз пак не разбрах каква мая да ползвам - тази на кубчета или суха мая в пакетчета и съответно колко?

Прочетох рецептата на Танита, ама пак не ми стана ясно да втасва ли тестото след като го оформя или оформям и директно пека?

Много са хубави тези Таралежчета Simple Smile Онова малкото ми племенниче ще умре от кеф като ги види Simple Smile Благодаря ти за идеята.

# 16
  • Мнения: 1 798
Верити, не съм Анелия, но отговарям.
- Маята е суха - 3/4 с.л. Но ще стане и с прясна, просто трябва да се преизчисли количеството.
- След като се оформят таралежчетата, тестото втасва около 30 минути - да се понадуят. Тъй като оформянето става бавно, ако правиш малки животинки, те са почти готови, докато приключваш с последните таралежчета.

А за малките деца таралежчетата са наистина страхотно преживяване  Peace

# 17
  • Мнения: 836
А, супер! Grinning
Много са интересни тези ежковци!
cathie, много добре са станали и твоите! Недей да скромничиш. Това са "спящи таралежи" Wink

# 18
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Верити , cathie вече е отговорила  Hug
Суха е маята около половин пакетч сложих аз , и докато оформях малките големия вече втаса изчаках още малко и ги сложих да се пекат .
Не препоръчвам печенето на големи и малки заедно защото малките се изпичат по рано  Laughing

# 19
  • Мнения: 526
Ау,много оригинално.Това ще го пробвам някой път,като имам повече време.Благодаря,че сте обяснили така подробно.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 816
Благодаря много за рецептата!  bouquetДъщеря ми много ги хареса.Ето и моите таралежчета:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=86504&photo=55
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=86504&photo=56

# 21
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
geleva, браво и твоите са страхотни!!!!
Радвам се ,че още едно детенце е зарадвано  Hug

# 22
  • Мнения: 4 324
И аз ги направих Simple Smile Нямам снимки, но пък за това викнах племенничката ми на гости (1.5 г.) и стоя до фурната да ги гледа как се пекат Simple Smile Много им се радва макар, че нещо нещеше да яде Simple Smile

Анелия, още веднъж благодаря Simple Smile

# 23
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Верити , Hug Hug
Моя малкия е на 1.6 г и като го видя и вика :" Ежо , страх "  Mr. Green Mr. Green
Незнайно защо го беше страх  Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 809
Аз каквато съм кьопава, няма да успея да го докарам. Close

Общи условия

Активация на акаунт