Искате ли пари от мъжа си?

  • 15 243
  • 192
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, много гадна ситуация, но за съжаление много мъже са така Sad Не искам да съм песимист, но щом досега е бил такъв, надали от един разговор, ще ти извади директно карта за сметката си Sad Чудя им се на такива просто...Не ги ли е срам?!
Ние сме с обща касичка. Чисто физически погледнато - да, случвало се е да му поискам пари. Да речем, когато излизам без него, а нямам достатъчно в брой или когато внезапно на улицата си харесам нещо скъпо и не ми достигат наличните, а тъпия магазин не работи с виза/уви, в България все още много магазини считат кредитната карта за нещо страшно и опасно Crazy/, абе много такива случаи...Какво толкова особено...И той ми е искал. Това са естествени неща, нали сме семейство Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 903
При нас никой не иска от никого. Аз от около  5 години не работя, парите изкарва той, оставя ги на определено място и всеки си взема когато и колкото му трябват. Разбира се всеки се съобразява с наличността и не харчи повече отколкото е необходимо.

# 17
  • Мнения: 1 655
Ами той си ми дава определена сума на месец, ако свършат искам още или ако имам извънредни разходи

# 18
  • Мнения: 589
Уфф,бившият ми съпруг беше такъв...Всичко било негово,щото било купувано от неговата заплата...След развода имах връзка с най-големия циция на белия свят-аз с мизерната си заплата пълнех хладилника,неговите момчета(да са живи и здрави!) изяждаха всичко за два дни,а после аз нямах поне по левче да дам на дъщеря си за закуска в училище,а те(бащата и двамата му синове) отиваха да се хранят навън...
   От две години обаче нямам такива проблеми.Не съм омъжена за човека,когото обичам,но живеем заедно.Никога не е било да излезе сутрин,и да не ме попита имам ли достатъчно пари.Ама снощи ми е дал-на сутринта пак пита,че зер,може да съм ги похарчила...Винаги,винаги на прибиране от работа ми звъни да пита имам ли "поръчки-заръчки" от супера.За сметките нямам никаква грижа,дори напоследък и личния ми джиесем плаща...Не защото е голям паралия,просто така е възпитаван-имаш ли жена,трябва да можеш да се грижиш за нея.А аз понякога се чувствам като търтей,ама то май е заради мъжете в миналото ми...
   То си е до човек,мисля...до домашно възпитание и до характер,така,че трудно ще му промениш възгледите...Имам познати с 35-годишен брак,децата им са на моята възраст-цял живот се дърлят за това кой кое е купил...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
С общ бюджет сме. Не му искам пари, не ми се налага.

Тази ситуация, която описваш не бих търпяла нито ден. Това не е нормално според моите представи.

# 20
  • Мнения: 11 747
Не е нормално,дори е ужасно!! Shocked
Не разговор,скандал бих направила!Не,просто не е трябвало да се жениш за такъв човек и да му раждаш деца!!! #2gunfire

# 21
 Поскажете ми план за действие момичета. Това, че трябва да се действа твърдо и аз си го помислих. На първо място ще му спра достъпа до мойта сметка. Да, той си тегли когато поиска а аз нито знам колко сметки има нито какво има в тях. После казвам откриваме обща сметка или развод...  уффф не знам

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Не бързай с развода ако си решила. Първо се подсигури финансово. Поставяш категорично условие за обща сметка. Ако ли не склони и ти решиш, че ще се разделяте (дано не се) първо намери начини да отделиш от неговите пари за теб и децата. Измисляй си ако трябва, но му вземи!
Не е нормално това обаче, твои и мои пари!

# 23
  • Мнения: 11 747
Ситуацията е много тъпа и аз не бих искала да съветвам никого да се развежда! Sad
Работата е там,че той едва ли ще се промени,такъв ще си остане цял живот!
Все пак ако се разведете - парите,които е събрал в сметки са половината твои - по закон!
Човек,който не иска да поеме отговорността да изхранва децата си - как да го накараш да се осъзнае?? Tired

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Супер странно и ненормално положение според мен... Нали сте семейство! Какви мои-твои пари, всичко би трябвало да е общо! Ние не сме женени, но бюджетът ни е общ, на моя приятел и през ум няма да му мине да си кътка заплатата за него си само Confused Аз получавам много по-малко от него, но никога не ме е поставял в положение да му искам пари - те просто влизат в общата каса в момента в който ги получи - както и моите де Peace

# 25
  • Мнения: 6 390
банковата ни сметка е една за всичките ни приходи, всеки черпа както намери за нужно от нея Peace един за всички, всички за един - няма твое, мое  Peace

# 26
  • Мнения: 3 675
при нас парите са общи,всеки си взема от тях, но задължително казва на другия за какво му са.

# 27
  • Мнения: 2 270
Поскажете ми план за действие момичета. Това, че трябва да се действа твърдо и аз си го помислих. На първо място ще му спра достъпа до мойта сметка. Да, той си тегли когато поиска а аз нито знам колко сметки има нито какво има в тях. После казвам откриваме обща сметка или развод...  уффф не знам

За развод чак . . ., но може би имаш и други причини . . .
Колкото до парите - наистина бъди твърда, не прави скандал, но постави спокойно и твърдо исканията си, като не го заплашваш - използвай децата, като оправдание - те не са само твои!
Успех Peace въпреки, че аз мисля, че хората не се променят . . .

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Абсолютно- парите в едно семейство трябва да са ОБЩИ, всеки като си вземе заплатата- НА ЕДНО МЯСТО да отиват. Иначе няма контрол и става разделянето на "мои" и "твои" пари, което е супер тъпо.........

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
е, аз пък имам мои пари, той - негови. Невиждам нищо тъпо в това. Нито пък се дразня от което. Важното е, щом поискаш, да ти се дава Wink

Елхичка, много кофти ситуация. Но едва ли развода е решение... А ако не напазаруваш един ден и се окаже, че нямате нищо за вечеря? Той какво би казал, как би отреагирал?

Общи условия

Активация на акаунт