Дайте едно рамо за кърмачески дейности за ССК 2007!

  • 1 623
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 319
И аз обещавам да пратя, но не знам кога ще успея да се добера до банката, че живея далече от центъра! Дано да имам възможност другата седмица. До кога най-късно трябва да ги получите?

# 16
  • София
  • Мнения: 12 236
   Аз ги преведох през e-pay, иначе нямаше да мога специално да се разкарам до някой офис на банка....

# 17
  • Мнения: 2 616
Мацки, колко бройки ще ви трябват от брошурите? Като миналогодишните ли ще са или са нови?
Питам, защото мога да пробвам пак да отпечатам известно количество в печатница на мои познати.

Аз да питам, като ги разпечатате тия брошури, има ли шанс нещо да стигне до Варна? Искам да оставя няколко в нашата поликлиника,  че аман вече от простотиите им  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Събра ли се вече някаква по-сериозна сума?

# 18
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз ще преведа пари, по-скоро ще пратя майка ми да преведе. Няма смисъл да превеждам оттук, по-добре да дам големите такси за превод, за брошури. Като няма да мога, явно, по друг начин, поне с пари да участвам...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Докога се събират парите?

# 20
  • Мнения: 339
Сигурно няма срок. Нали Бу беше споменала, че ако останат пари ще се използват за други цели свързани с кърменето, така че...Wink

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Именно Grinning За брошурата, която ще се издаде сега, спонсори удариха силно рамо - но има тооооолкова много неща, които можем да направим още - и то не само сега, защото Седмицата на кърменето е честване, но всъщност хиляди майки раждат и кърмят целогодишно.
Парите, които се събират в сметката, ще бъдат използвани за такива цели. Отчет за даренията и изразходените средства ще бъде пускан периодично на сайта на ЛЛЛ.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
пак аз с питанка, тук ми дава грешка и иска 11 знака за BIC newsm78

Не би трябвало да има проблем, ама никакъв, да се прати сума с осемзнаков BIC... Разликата между нашите и немските BIC-ове е, че при нас има само името на банката, страната и града, в който е централата на банката... FINVBGSF - First Investment Bank, Bulgaria-Sofia... При немските BIC има и града на съответния клон на банката... Например... DRESDEFF790 - Dresdner Bank, Deutschland-Frankfurt am Main, клона им в Мюнхен, ако не се лъжа... Но основния BIC e DRESDEFF...
Ако не ти възприеме осемзнаков BIC, кажи на самата банка, че софтуера им е повреден... Wink

Иначе, до момента в сметка вече има 90 лева...

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 100
пак аз с питанка, тук ми дава грешка и иска 11 знака за BIC newsm78

Не би трябвало да има проблем, ама никакъв, да се прати сума с осемзнаков BIC... Разликата между нашите и немските BIC-ове е, че при нас има само името на банката, страната и града, в който е централата на банката... FINVBGSF - First Investment Bank, Bulgaria-Sofia... При немските BIC има и града на съответния клон на банката... Например... DRESDEFF790 - Dresdner Bank, Deutschland-Frankfurt am Main, клона им в Мюнхен, ако не се лъжа... Но основния BIC e DRESDEFF...
Ако не ти възприеме осемзнаков BIC, кажи на самата банка, че софтуера им е повреден... Wink

Иначе, до момента в сметка вече има 90 лева...
ок, замина, то си пишело, ама аз все недочела.
може ли и за тениските пак там да преведа?

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
може ли и за тениските пак там да преведа?
Нека Експрес да каже - ако може в нареждането за плащане да пише за какво е сумата, че да не става объркване, не виждам проблем. А после как да дойде при теб у Немско? Колет?

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 100
може ли и за тениските пак там да преведа?
Нека Експрес да каже - ако може в нареждането за плащане да пише за какво е сумата, че да не става объркване, не виждам проблем. А после как да дойде при теб у Немско? Колет?
Нц, бих предложила някоя мама от Варна или София да ми ги пази до септември и ще се дотътря на кърмаческа среща например Mr. Green

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Нека Експрес да каже - ако може в нареждането за плащане да пише за какво е сумата, че да не става объркване, не виждам проблем.

Няма проблем да е написано в основанието за плащане... Едното например да е "ТЕНИСКА", а другото "БРОШУРА"...
Има и още един вариант... Ако превеждатe сума за тениски, нека тя да не е кръгла сума... До колкото разбирам, все още не е уточнена цената на тениска, но ще около 6-7 лева... Така че, ако превеждате за тениски - 6,7,12,14,18,21,24,28 лева... Прескачайте 30, заменете с 31 например... Wink
Ако превеждате сума за брошура, нека да е кратна на 10... Например 10,20,30 лева... Разбира се, стига да не ви се струва много голяма първата стъпка от десет лева...
Трети вариант е да открия още една сметка, ама за вас ще е по-трудно да помните коя за какво е...
Изберете един от първите два...
newsm10

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
По сметката вече има 219,51 лева...

# 28
  • Мнения: 319
Успях днес да се добера до банката. Така че и от мен едно рамо за всички кърмачки настоящи и бъдещи. Надявам се с повече такива инициативи да се помогне на повече желаещи майки да изпитат това невероятно чувство!  smile3531

Последна редакция: чт, 26 юли 2007, 18:52 от krasi_vasi

Общи условия

Активация на акаунт