За рязането на коса на бебе

  • 3 979
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 758
Неви, я режи и изобщо не се замисляй. Ако се вслушваме постоянно в такива бабини деветинини, то май не трябва нищо да правим, освен да си седим в къщи и да си гледаме бебоците.

# 16
  • Мнения: 6 206
Аз нямам такава дилема. Laughing Така като гледам и до две години няма да я имам.

# 17
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Аз подстригах беба, когато беше навършила 8 месеца. Косата й влизаше в очите и не можех да й вържа лигавника без да я оскубя. Подстригах я като баба й я държеше, баща й й отвличаше вниманието, а аз кръц - кръц. Само ме е яд, че докато я изкъпя накой бързак почисти косъмчетата, та не можах да си запазя за спомен поне едно кичурче.

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
аз заведох моята на фризьор за първи път на 2г и половина, можеше и по-рано да се разделим с бебешката коса, ама.....така се получи.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 060
Имам една приятелка-фрирьорка. Тя твърди, че бебето трябвало да се подстриже за първи път около 6 месечна възраст - тогава вече бебешката коса се е сменила, а новата укрепвала и се сгътявала - било много полезно. А по-малко бебе можело много да се уплаши от ножицата (машинката) и после цял живот да изпитва подсъзнателен страх от фризьори. Преди да започне процедурата трябвало да му дадеш инструментите-да ги разгледа, да ги пипне, да се запознае с тях и после - режи! А на бабини диветини - не вярвам!
Аз смятам да го заведа да го подстриже като стане на 6 месеца.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 688
Гледах скоро по телевизията някакво предаване ,където казваха,че бебето трябвало да се постриже след първата му година и задължително през март.Кръстника отрязвал първия кичур и незнам си какво си
Не мисля да го спазвам този обичай.А помните ли като бяхме малки и не се постригвахме през март,че тогава стрижели магаретата...Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 283
Ами и аз резнах на бубата едно кичурче,че батко й й беше залепил парче дъвка! #Silly

# 22
  • Мнения: 3 153
Преди малко Иво се сдоби с нова прическа:) Окастрих всичко, което стърчеше от някъде и му скъсих косицата отгоре:)

# 23
Ама че суеверия:) Ако трябва да чакам моето бебче до една година, за да го подстрижа ше си настъпва косата:) Тя се роди с много коса и вместо да опада продължава да расте с бързи темпове. Доктора даже ми каза до месец задължително да я подстрижа, защото в топлото ще се поти много. А и без това отпред вече и влиза в очичките:)

Общи условия

Активация на акаунт