Готови пюрета - докога?

  • 1 312
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 51
Никога не съм давала готово пюре. Защото е консерва, защото знам как се приготвят стоките за шир-потреба, защото съм сигурна, че никой няма да се старае да влага само качествени материали така както аз и т.н....
Това за финото смилане е смешно - след 6 месеца бебчето може да предъвква храната и  няма нужда от такова престараване.
Обаче децата захранени с готови пюрета малко трудно минават на домашни - в готовите слагат захар, овкусители и т.н.  Confused
П.С. Не ви ли е малко рано за месо?  newsm78
Абсолютно подкрепям!!!

# 16
  • Мнения: 967
1. Храната приготвена вкъщи Е СТЕРИЛНА - нали всичко кипва - това е стерилизация - при температура 100 градуса - микроби не виреят - не знам как реши, че храната приготвена вкъщи не е стерилна  newsm78 Виж нитратите и химикалите са друга работа, но ти си решаваш.
Аз готови пюрета не съм давала НИКОГА. Всичко приготвях сама.

# 17
  • Мнения: 1 691
Изобщо не съм давала готови пюрета. От доста време и кашите си ги правя сама. Готвя всичко вкъщи и не пасирам по принцип. Случва се да понамачкам малко, ако е по-твърдо и това е.
Нямам вяра на готовите пюрета и каши заради консервантите и овкусителите в тях. Колкото до нитратите - гледам да готвя само със сезонни продукти, за да намаля вероятността да са бъкани с химия.

# 18
  • София
  • Мнения: 344
Така като ви чета...ще ми се да ви имах вярата, какво значи да им е сезон на плодовете и зеленчуците за да не са нитратни???
Нитратите се получават от торовете, а всички торят по всяко време, освен ако не си отглеждате сами зеленчуците, а и за зърнените храни съм чувала, че се обработват с нещо... така че моят избор за сега са пюрета, след 1,2 месеца ще почна и да правя домашни

# 19
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
....а не аз да правя......защото готовите са по-финно смлени , а продуктите от пазара-не се знае колко са качествени. Добре, ама едно пюре е 1,75 лв- малкото и вече ми излиза соленичко честно казано......

Таз твойта педиатърка чувала ли е за пасатор, идеално ми смила всичко, на 9 м е бебо и е на домашна кухня, всичко аз си му правя, предпочитам да купя 3 ябълки и да му направя аз пюре, от колкото да взема готово, наблъскано със захар, подобрители, стабилизатори и какво ли още не

Не стерилизирам нищо отдавна

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз захранвам отскоро,но й правя и домашни пюрета,купувам и готови.Прави ми впечатление,че харесва повече моите.Май засега купувам основно само пюре от тиква,тъй като тиквите по пазара още не са излезли.

# 21
  • София
  • Мнения: 344
явно всичко е много индивидуално... дадох домашно морковче,  супер намачкано с кърма - започна да се опитва да го повърне...така че за сега ще сме на купешки...

Общи условия

Активация на акаунт