Помощ!!! Загелпена коса ...

  • 7 577
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
Не знам какво друго да ти кажа,освен наистина да пробваш с балсам,а ако не стане...Може да се наложи да го режеш,дано не се налага,де.
Накарай фризьорката ти да ти изтъни косата-дължината ще си я запазиш,хем ще придобие форма и няма да те тормози толкова гъстотата.Аз така бих направила на твое място.

# 16
  • Мнения: 6 910
Аз ти отговорих, само че очевидно не схвана намека. Косата е част от теб самата, така както третираш себе си, така ще ти и отговори самата коса, сигурно си чувала и за израза, че някой има "жива коса", който определено си е комплимент  Grinning
Само дето въпросът ми беше друг. Интересуваше ме какво ще й стане на косата като е вързана, а не защо щяла да ми го връща.

# 17
  • Мнения: 389
Доколкото знам, когато косата е мокра, структурата й е особено уязвима. Ако се дърпа и връзва се уврежда по-лесно.

# 18
  • Мнения: 393
С балсам и гребен разделяш и разресваш по малко и предполагам че ще се справиш с проблема. Аз имах подобен само че заради една кръгла маша като четка така ми оплете косата че мислех край ще я режа ама фризьора ми така я спаси. Успех и на теб и после кажи как я оправи и подкъси ли я че и аз искам да отрежа моята ама и моя звяр не дава  Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 3 328
Мисля се, че ако фризьорката ти е добра, тя самата би решила проблема с професионален продукт.
У дома би могла да пробваш, но не с балсам, а с маска за коса - доста по-ефикасна е в такъв случай от балсама. Понеже съм с дълга, гъста и накъдрена от половин година коса, и аз имам подобни /но не в такъв мащаб/ на твоите проблеми, и ги решавам по този начин. И определено предпочитам маската пред балсама. Като я сложиш, започни съвсем леко с върховете на пръстите да "разчепкваш" заплетеното кичурче. Бавно и спокойно. Дърпането ще ти причини болка и ще те лиши от коса. Ако е нужно, добави маска и продължи, докато се получи. Успех!

# 20
  • Мнения: 2 759
...но не с балсам, а с маска за коса...
                  Дори бих добавила с маслото на Икаров за растеж или бадемово масло. И двете са полезни за косата, а мазничкото ще помогне за приплъзването на косъмчетата при разплитане. Започни от върховете и малко по малко ще я разплетеш. Бъди внимателна, за да не се накъсат косъмчетата. Лесно е, само не позволявай после пак да ти се случи.

# 21
  • Мнения: 463
Ако ти е дълга косата връзвай я високо горе преди лягане. Аз така разреших същия проблем.

# 22
  • Мнения: 449
На мен пък най-редовно ми се заплита косата точно там, където обяснява авторката на темата.
Косата ми е права, гъста и лъскава, мия я с шампоан и балсам, маски също слагам редовно, след баня ползвам други продукти и въпреки това след първото преспиване задължително там се завива едно масурче, не знам защо така Rolling Eyes
Аз я разресвам грижливо след баня и задължително ползвам маска, иначе пък въобще не знам как щях да се оправям с нея Peace

# 23
  • Мнения: 5 362
Аз пък като чета до тук си мисля,че май искаш да се поотървеш от малко коса,а не само от сплъстения кичур Thinking
Ходя с къса коса и ще те посъветвам да се подстрижеш-много удобно,особено пък и за лятото.
Но все пак като имаш толкова хубава коса,колкото казваш-грабвай балсама и разплитай,както са те посъветвали и др.мами.И занапред се грижи за косата си,за да можеш наистина с гордост да кажеш,че имаш "хубава коса" Wink Peace

# 24
  • Мнения: 4 770
   
   Нещо не разбрах аз - толкова ли е лошо да се спи с вързана (не мокра) коса?  Аз иначе не мога...  Rolling Eyes
   А на авторката препоръчвам да не си реже косата. После какво ще го прави тоя къс кичур, дето стърчи?  ooooh!
  На мен също ми е се е случвало да ми се заплете някой кичур и тогава слагам много балсам и хващам с гребена или с 1 игла и вадя КОСЪМ ПО КОСЪМ. Така няма никакви поражения.

# 25
  • Мнения: 2 617
Аз ти отговорих, само че очевидно не схвана намека. Косата е част от теб самата, така както третираш себе си, така ще ти и отговори самата коса, сигурно си чувала и за израза, че някой има "жива коса", който определено си е комплимент  Grinning
Само дето въпросът ми беше друг. Интересуваше ме какво ще й стане на косата като е вързана, а не защо щяла да ми го връща.
Аз пък си мислех, че те вълнува, какво става на организма ти изобщо, като го подлагаш на всичко това. Защото след време, когатп спиш с мокра коса, ще започнат да ти се появяват облаквания не само за формата на косата.
А каквото е състоянието на тялото, няма начин да не се отрази и на косата.
Спирам до тук.

# 26
  • Мнения: 6 910
Най-добре ще е, говориш абсурдни неща.

   Нещо не разбрах аз - толкова ли е лошо да се спи с вързана (не мокра) коса?  Аз иначе не мога...  Rolling Eyes
Не си само ти.

Общи условия

Активация на акаунт