Моля кажете нещо успокоително за серклажа

  • 4 823
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 546
motoneti успех в бебеправенето и дано този път да бъде всичко наред. Днес се чух с една колежка и я май е на път за тази манипулация. Явно има успех щом толкова често се прибягва до нея в подобни случаи. Peace

# 16
  • Мнения: 845
Направиха ми серклаж в 20 седмица. Нищо особенно не е, само дето откачих от нерви поради липса на информация. Пиша го, за да прочетат и други момичета, на които им предстои. От вечерта не се яде и пие, както при операция. Сутринта ми сложиха система и зачаках. Като мина визитацията ме извикаха. Става с пълна упойка и нищо, ама нищичко не се усеща, дори и след това. Упойките, които се слагат на бременни са безобидни за бебчо и изживяването ми по времето на действието и беше като при летене на "розови облаци". Била съм и друг път под упойка и не беше така хубаво. Всичко става за 5 мин. Нищо не ме боля. Като усетих бебо пак да рита бях най-щастливама жена на света. От всичко най си напатих от системите, заради некадърните сестри. Вместо да ми влеят 2 по 6 часа те станаха 36 и ми се поду ръката. Но това не е нищо. Лежах 3 дни. Има момичета, на които им правят серклажа и си тръгват у тях. Когато влязох в 9 месец трябваше да ми махнат конците. Като се качих на "магарето" правех уговорки с докторката да е внимателна и докато се усетя тя ме попита за какво - "за това ли?"и ми показа конеца-въобще не усетих кога го е махнала. Пиша това, защото аз много търсех информация относно тая процедура, но тогава нямаше такава тема. Серклажа помага при износването при тежка бременност, така, че момичета не се притеснявайте. Hug

# 17
  • Мнения: 192
Бях със серклаж, но не с конец, а с т.нар. гривна. Представлява една джаджа, направена от специална пластмаса и освен, че задържа шийката, поддържа и матката при нарастването й. Не знам колко доктори го практикуват в БГ /повечето гледат с недоумение/, но аз съм щастлива, че попаднах на такъв, който си знае работата. Поставиха ми гривната с пълна упойка в 18 г.с. и след 2ч. си бях у дома.
Никой не ми е казвал, че трябва да си направя серклаж. Когато забременях го знаех, защото с първата бременност бях получила скъсяване на шийката и лежах 2 месеца в болница. Сега просто отидох и казах сложете ми. После се оказа, че добре съм направила, защото имах контракции и шийката пак започна да се скъсява. Не можа да се скъси повече от 50%, но и аз си отлежах.
Махнаха я 2 седмици преди термина по мое настояване, защото ако ме бяха приели по спешност да раждам щях да попадна 90% на доктор, който не знае какво да я прави. /в това можах да се убедя при посещенията ми при други гинеколози междувременно/.
Желая ти успех и ако се интересуваш пиши на лични да ти дам координати на док.

# 18
  • Мнения: 1 044
krasssi1 моля ако знаеш случайно тази жена която не е успяла дори със серклажа дали имаше контракции, защото аз винаги карам лека бременност и ги губя изневиделица без болки и когато разбера че нещо става вече е късно.Никой да не се стряска аз просто съм оперирана и почти нямам шийка.
Тази жена беше с проблем - имаше недоразвита матка и затова й бе поставен серклаж, защото е имала предишен спонтанен аборт и тази й бременност се класифицираше като рискова. Доколкото разбрах е имала контракции и получила е обилно кървене. Така че  е малко по-особен случей.

# 19
  • Мнения: 2 950
Аз изпадам в ужас, че може да ме приспят!  #Crazy #Crazy #Crazy Пък и наистина ли тези упойки не с авредни за бебетата? Ох, дано не ми се наложи!  Praynig

# 20
  • Мнения: 660
Аз изпадам в ужас, че може да ме приспят!  #Crazy #Crazy #Crazy Пък и наистина ли тези упойки не с авредни за бебетата? Ох, дано не ми се наложи!  Praynig

Деси, няма нищо страно с приспиването. Докторите си знаят работата. Така, че не се тревожи. А защо смяташ, че може да ти се наложи? Имаш ли индикации за това? Спокойно!   bouquet  bouquet  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 950
Ами нямам честно казано. Нямам болки, на ФМ ми казаха ,че с бебоците всичко е наред. Но нали съм с близнаци и четох някъде, че почти винаги се налагало. Утре съм при моя лекар и ще го попитам. Просто ме е страх още от сега. Може би ще трябва да ме прегледа? newsm78

# 22
  • Мнения: 649
Ако бях отишла два дни по-рано (от деня на раждането), щяха да ме зашият, но...  newsm03размина ми се.  По-добре е да те зашият, след като си имала проблеми, не се притеснявай! smile3503

# 23
  • Мнения: 1 868
Изобщо не са вредни упойките не се тревожи казвам ти го с 100% сигурност.

# 24
  • Мнения: 1 868
krasssi1 Много ме успокои И аз така си помислих защото съм мед работник и горе долу знам ама като си от другата страна , а на мен често ми се налага за съжаление, е доста гадничко.

# 25
  • Мнения: 2 950
Няма да ми правят серклаж! newsm44 Лекарят ми каза, че се прави на жени с предишни аборти, с проблемна бременност - контракции, кървене и т.н., а също и при тризнаци и четиризнаци. Освен това той каза, че два пъти ме е преглеждал вече от началото на бременността и няма от какво да се притеснявам. Само да споделя!

Morgy, благодаря за куража, който ми вдъхна - сега съм вече съвсем спокойна. Hug

# 26
  • Мнения: 1 081
А как се разбира, че трябва да се прави серклаж?  newsm78 на мен никой лекар до сега не ми е говорил за това, а вчера кат опитах на Фм, ми обясниха, че май вече е късно, ако искам серклаж. Обаче аз не искам - просто искам да знам. дали се установява само с преглед или може и с видеозон, или трябва да имаш контракции? newsm78 С първата бременност не съм се и замисляла за такова нещо. Чак сега разбрах, като забременях с близнаците!

Прави се при скъсена маточна шийка преди да се отвори съвсем и бебето естествено да падне. Може да се установи и с обикновен гинекологичен преглед и на видеозон. Ако само имаш контракции това не е повод да ти се направи серклаж, аз бях с много силни от самото начало, но не се стигна до интервенция, защото шийката ми беше добре затворена.

# 27
  • Мнения: 1 868
DesiJ Много се радвам за теб , ще чакам да пишеш само хубави новини за бебоците.

# 28
  • Мнения: 29
много ми беше полезна тази тема. При един преглед по съвсем различна причина докторката ми каза, че ми е скъсена шийката и ако плануваме втора бременност е добре да се направи серклаж. Това ме притесняваше, но тук понаучих нещо. Само искам да питам със сигурност ли се прави с пълна упойка, защото имам спомени, че едно момиче ми каза за местна и я е боляло.

# 29
  • Мнения: 1 868
То не пречи да попиташ док,но при мен винаги е ставало въпрос за пълна.Прави се  с пълна за да се щади майката от излишно напрежение.

Общи условия

Активация на акаунт