Спряхте ли си децата от ясла/дг през лятото?

  • 4 296
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 413
Дъщеря ми е на училище и ваканцията й започна от 18-ти май, до 15-ти септември - ето това е ужас ooooh! почти четири месеца, вярно, че е по-голяма,но не може да се гледа сама.
За синът ми госпожата не препоръча да го записваме в сборна група, защото е много емоционален и тя се притесняваше как ще му се отрази, като знае колко трудно свикна да ходи на градина. Аз пък се притеснявах за здравето му - нови деца, нови вируси, но правим страшни комбинации, за да ги гледаме, като се има предвид, че с мъжа ми работим и в събота

# 61
  • Мнения: 2 732
бих го спряла, ако имах отпуск за ползване, и бих си го гледала. отде такъв шеф, че да ми позволява 2 месеца да почивам???
Ами а де  newsm78 и аз такъв търся  Crazy

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
  Не, нямам намерение да го спирам - не виждам защо, след като му харесва да ходи там. Освен това няма кой да го гледа, но това не е основната причина.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 802
Не.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Да,но още не съм почнала работа.

# 65
  • Мнения: 952
не, аз не съм го спирала защото той сега почна да ходи на ясла. Rolling Eyes Може да се каже че още е в адаптация, но сега  е в сборна група и е много доволен защото има по големи деца с които му е интересно. Вече ходихме на море и тогава не ходи на ясла,но ако решим да мръднем пак някъде няма проблем пак ще отсъства от яслата Laughing

# 66
  • Мнения: 7 425
                     Категорично -ДА!!! Не искам да прекарват децата ми лятото в ДГ и ДЯ.Лятото е за почивка и отдих на децата дори от детската градина.Оправданието ,че шефа не дава отпуска ми звучи глупаво , да ме извините  Mr. Green Като си организирам родата винаги успявам да осигуря на децата планина ,море и паркове и прохлада през лятото.Кога баба,кога дядо,мама или татко,че даже и леля.Всички имаме по един месец отпуск,та  ни остава  Mr. Green защо тогава децата да стоят в прашните пясъчници и изсъхналата трева в дворовете,когато може да са на басейн,море или на разходка в някоя планина.Нямаме си баби в провинцията,но това не ни пречи да се разхождаме където си искаме.
                    Това е нашия избор за лятото и не само тогава,а и през зимата - за ските. Mr. Green  bouquet

# 67
  • Мнения: 2 255
Оправданието ,че шефа не дава отпуска ми звучи глупаво , да ме извините  Mr. Green............ Като си организирам родата винаги успявам ...........
Радвай се, че има кой да организираш  Peace не всички сме така  Sick
Мойта майка вече я няма да ми помага  Cry баща ми едва себе си гледа  Praynig свекърва ми не иска да се занимава  #Crazy едва успявам да я преметна за 1-2 дни като е болен малкия Rolling Eyes ... друга рода неемаммаа ..... така, че всеки преценява според възможностите си ... в кой "прашен пясъчник" ще се търкаля детето му  #Silly
Всеки иска да ходят хлапетата му  "на басейн, море или на разходка в някоя планина"  Hug ама не се получава само с желание.... трябва и възможност  thumbsup
А колкото до отпуските смятам, че поне половината са като мен - 10 дни - лятото и ... 2х5 зимата... или някой друг път  Joy ... може да е глупаво... ама е факт  Tired Face

# 68
  • Мнения: 2 220
Didia, недей така... Много хора си гледат децата съвсем сами, няма абсолютно никой, който да им помага! Ние сме от тях! Със съпруга ми разчитаме единствено на себе си. Аз не работя, но си търся активно работа, за това съм решила да ходи на ясла през лятото (в неговата си група е, не е сборна). А и той тръгна едва преди месец, би било безсмислено да го спирам точно, когато започва да свиква.

# 69
  • Мнения: 1 230
Didia, недей така... Много хора си гледат децата съвсем сами, няма абсолютно никой, който да им помага! Ние сме от тях! Със съпруга ми разчитаме единствено на себе си. Аз не работя, но си търся активно работа, за това съм решила да ходи на ясла през лятото (в неговата си група е, не е сборна). А и той тръгна едва преди месец, би било безсмислено да го спирам точно, когато започва да свиква.
Peace

пп. Да не говорим, че има и самотни родители, при които вариантите за море през лятото и ски през зимата са си направо невъзможен лукс  Naughty

# 70
  • Мнения: 7 425
    Извинявам се ,ако някой се е обидил,но такива случаи са много малко.Имам приятелки,които са по майчинство с второ дете и голямото ходи на ДЯ/ДГ .За мен това е неоправдано.Винаги съм мислила,че когато ИМАШ възможност детето ти трябва да е с теб,а не в горещините и пека в ДГ/ДЯ.Познавам доста хора с по-големи възможности от мен и с деца,които не отсъстват от ДЗ нито ден.Хубавото е ,че са здравички ,но лошото е,че почти никога не виждат "почивка" от постоянния престои в детските заведения.  bouquet

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
    Извинявам се ,ако някой се е обидил,но такива случаи са много малко.
В грешка си. И освен това, приеми, че има деца, които ходят на градина всеки ден и детството им достатъчно щастливо и разнообразно.

# 72
  • Мнения: 500
Още не,но смятам,като си взема отпуск,да го направя!Хем и аз ще поспивам до по-късно... hahaha

# 73
  • Мнения: 3 042
Не съм го спряла, но той и без това повече от 2 седмици в месеца не изкарва на ясла. Там си му е интересно, ходи с желание, а и сборни групи при нас няма. Ще го оставя в къщи една седмица преди да тръгнем за морето ако не се наложи още преди това да си остане, че да не вземе да се разболее точно за морето.

  Винаги съм мислила,че когато ИМАШ възможност детето ти трябва да е с теб,а не в горещините и пека в ДГ/ДЯ.

Аз имам възможност да си гледам детето в къщи, защото на практика цял ден съм си в къщи. Работата мога да си я върша и докато спи, а това което трябва да свърша на вън си го върша и с него.Пък и нямам работа всеки ден. Но на яслата си му е много по-добре. Там е сред връстници, играе си, ходи с желание, чувства се добре. Друг е въпроса, че често боледува и не може да изкара цял месец на ясла. Но ако можеше щеше да си ходи нон-стоп.

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 10:01 от Бонбони_със_сол

# 74
  • Мнения: 3 500
Август нашата ясла почива, и Мони ще си почива вкъщи. Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт