ще купуваме жилище-МОЛЯ за съвет!

  • 1 750
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 230
Никъде не съм писала, че не е титул за собственост. Но с отлагателно условие се прави въвод във владение според текста на самото отлагателно условие. Не знам дали си виждала такъв нотариален акт - за мен е безсмислен и затова си издействах без отлагателно условие, но със нотариална заверка. Така аз вече съм единствен пълноправен собственик на имота, пък строителя може чрез съдия изпълнител да ми прибере дължимите към него суми без да води дела в съда. И вълкът сит, и агнето цяло.
А земята я прехвърлят след издаване Право на ползване главно поради факта, че докато сградата се построи има административни процедури, които са доста по-облекчени за строителя, ако той е единствен собственик на земята и не му трябват подписи от съсобственици...

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Никъде не съм писала, че не е титул за собственост. Но с отлагателно условие се прави въвод във владение според текста на самото отлагателно условие. Не знам дали си виждала такъв нотариален акт - за мен е безсмислен и затова си издействах без отлагателно условие, но със нотариална заверка.

"Без отлагатело условие, но със нотариална заверка" ?! - за нотариален акт ли говорим или за предварителен договор със строителя?

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 00:01 от mam4e

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ако ще е комплекс, провери как ще стоят сградите в близост...да не ви застроят всички гледки

# 18
  • Мнения: 1 230
Нотариален акт. Но не съм се изразила точно - заверката е за договора, сори  CrazyВписват го в съда.
А отлагателното условие беше нещо от сорта, че собствеността се прехвърля върху купувача с изплащане на последната дължима вноска. Според някои юристи такъв нотариален акт е безсмислен. И аз считам така, но се практикува  Shocked и приема от нотариусите.

# 19
  • Мнения: 6 155
Нотариален акт. Но не съм се изразила точно - заверката е за договора, сори  CrazyВписват го в съда.

Предварителният договор не се вписва. Вписва се само исковата молба по чл.19, ал3 ЗЗД.  Thinking

# 20
  • Мнения: 2 085
.....Санкции
За недовършените работи се прави двустранно подписан протокол (от теб и тях). Кофти сценарий - махай "не повече..."
......
Точно тoва въобще не ми е ясно, от какво са тези 3 %?!???

# 21
  • Мнения: 1 230
Така както е написано в цитата от теб не ми стана ясно.
Виждам, че има момичета добре запознати с темата. Може би имат повече практика от мен и ще ти бъдат полезни.
Успех и не отстъпвай от интересите си - винаги може да се намери компромисен вариант между твоите интереси и тези на продавача. Предполагам жилището си заслужава  Hug

# 22
  • Мнения: 2 085
newsm78 дамм звучи потресаващо,но е факт,че повечето от строителните компании теглят огромни кредити от търговски банки,за да финансират дейността си. Като обезпечение те ипотекират обекта на финансиране и понеже до пълното изплащане на апартамента от купувача, строителната компания е формално-реалния собственик на въпросния апартамент -той също влиза като част от ипотекираната сграда. Когато купувача изплати цялата сума за апартамента си, с прехвърлянето на собствеността (чрез нотариален акт), компанията прави нужните погашения по кредита и с това се вдига и ипотеката на апартамента bowuu
A аз какви гаранции ще имам, че продавача ще вдигне ипотеката? ooooh!

# 23
  • Мнения: 179
Купете си старо жилище. То поне ще е в реални размери. Ново строителство е с маломерни апартаменти и в идеалните части, както писа Witchy (6ти пост) влизат"...стълбище,асансьор,разни м/устълбищни площадки..."

# 24
  • София
  • Мнения: 15 222
Е, и за новите жилища е ясно колко е в крайна сметка застроената площ на апартамента. Отделен въпрос е, че някой трябва да плати и общите части. И тяхното построяване пари струва.

# 25
  • Мнения: 455
и аз се записвам, че темата ме вълнува

# 26
  • Мнения: 2 085
Купете си старо жилище. То поне ще е в реални размери. Ново строителство е с маломерни апартаменти и в идеалните части, както писа Witchy (6ти пост) влизат"...стълбище,асансьор,разни м/устълбищни площадки..."

този вариант не стои пред нас.Наясно съм колко са общите части, както и, че в квадратурата, която дават като "чиста жилищна площ" влизат зидове, стенички и други подобни

Общи условия

Активация на акаунт