Отговори
# 15
  • Мнения: 2 467
Я да видим аз ли съм с най-голямото детенце цицоманче дето без мама не може?  Laughing


Не си  Grinning В къщи е "най-голямото детенце цицоманче дето без мама не може". Почти на 2 е, а все още нощния живот за мен е мираж. На 2 пъти пробвах да изляза - през деня я уморих от игри, приспивам и излизам по терлички. Баба и и дадо и на пост. Сядаме в кръчмето. Избирам салатка туй онул, поръчвам и... телефона звъни на пожар  ooooh! Прибирам се. Бебата сълзи и сополи  Sad реве , та се къса. Блъскала по вратата и викала мама  Cry После следват 2 часа успокоение! Повторих опита, но няма да потретя скоро  Crossing Arms Много се травмира детето.

mama ginger , още ти е мъничко бебчето. Остаяй го по малко да свиква. Като порасне ще е мнооогооо по-трудно.

# 16
  • Мнения: 19 300
Никога и не съм си помисляла да го оставям на някой Simple Smile Лепнат си е за мен 24 часа откак се е родил. Оставила съм го точно 2 пъти за по 1 час досега.. За през нощта - никога. Никога не го е приспивал друг освен мен.
На сватба ходихме наскоро заедно с него и играхме хора Simple Smile Много му беше гот. Защо не го вземе с вас? И на други купони сме ходили с него - среднощни - винаги сме си прекарвали много добре. И не съм през цялото време притеснена какво ли става, нахранен ли е, плаче ли ..
как да го вземат с тях?на концерта на Джоржд Майкъл ли?или на лекции,на работа,на гинеколог?не навсякъде може човек да иде с детето.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Никога и не съм си помисляла да го оставям на някой Simple Smile Лепнат си е за мен 24 часа откак се е родил. Оставила съм го точно 2 пъти за по 1 час досега.. За през нощта - никога. Никога не го е приспивал друг освен мен.
На сватба ходихме наскоро заедно с него и играхме хора Simple Smile Много му беше гот. Защо не го вземе с вас? И на други купони сме ходили с него - среднощни - винаги сме си прекарвали много добре. И не съм през цялото време притеснена какво ли става, нахранен ли е, плаче ли ..
как да го вземат с тях?на концерта на Джоржд Майкъл ли?или на лекции,на работа,на гинеколог?не навсякъде може човек да иде с детето.
Всеки си прави сметката когато ражда деца! Това е! Най-нормалното и естествено нещо за едно бебе е да си иска мама (или човека, който главно се грижи за него). Няма искам - не искам, и моят син не иска без мен повече от един час, до два часа максимум мога да го оставя на някого и после настава революция, но аз приемам това за нормално. На кино не съм ходила от година, това театър, концерти - изключено. Но все пак на гинеколог успявам да отида - това не е няколкочасов концерт. А тези бебета, чиито майки ходят на работа си знаят, че друг се грижи за тях по много време, постепенно са запознати с другия човек, а не изведнъж мама да я няма с часове, когато обикновено тогава си е при бебчо. Може постепенно по малко да запознаете бебето с баба му (примерно) - един ден 10 минути, после 15-20 и така. Но трябва да е редовно и постепенно, защото за тях тези хора са сравнително непознати.

# 18
  • Мнения: 19 300
Никога и не съм си помисляла да го оставям на някой Simple Smile Лепнат си е за мен 24 часа откак се е родил. Оставила съм го точно 2 пъти за по 1 час досега.. За през нощта - никога. Никога не го е приспивал друг освен мен.
На сватба ходихме наскоро заедно с него и играхме хора Simple Smile Много му беше гот. Защо не го вземе с вас? И на други купони сме ходили с него - среднощни - винаги сме си прекарвали много добре. И не съм през цялото време притеснена какво ли става, нахранен ли е, плаче ли ..
как да го вземат с тях?на концерта на Джоржд Майкъл ли?или на лекции,на работа,на гинеколог?не навсякъде може човек да иде с детето.
Всеки си прави сметката когато ражда деца! Това е! Най-нормалното и естествено нещо за едно бебе е да си иска мама (или човека, който главно се грижи за него). Няма искам - не искам, и моят син не иска без мен повече от един час, до два часа максимум мога да го оставя на някого и после настава революция, но аз приемам това за нормално. На кино не съм ходила от година, това театър, концерти - изключено. Но все пак на гинеколог успявам да отида - това не е няколкочасов концерт. А тези бебета, чиито майки ходят на работа си знаят, че друг се грижи за тях по много време, постепенно са запознати с другия човек, а не изведнъж мама да я няма с часове, когато обикновено тогава си е при бебчо. Може постепенно по малко да запознаете бебето с баба му (примерно) - един ден 10 минути, после 15-20 и така. Но трябва да е редовно и постепенно, защото за тях тези хора са сравнително непознати.

е като раждаме деца да не свършва животът.човек трябва да намери златната среда,а именно да може да оставя детето за малко веднъж в седмицата на някого.вярно е,че това трябва да стане постепенно,за да не се стресира бебчето.но да воденето на детето  по купони ,не го разбирам.най-малкото му се разваля режима,да не говорим за пушене,шум и т.н. дори и да не е в същата стая.

# 19
  • Мнения: 967
Миличка, знам че мисълта че не можеш да мръднеш нито за миг без бебето е депресираща, но това е нормалното положение. На пръсти се борят бебетата, които си спят спокойно цяла нощ без мама. Оства ти само да свикнеш с идеята, че няма да щъкаш известно време без него и да чакаш да прасне - тогава ще е по-различно. До 2 год на сина ми съм го оставяла 2 пъти за цяла нощ и двата пъти майками и баща ми едва са изкарали нощта. Това е положението. Сега вече проблеми нямаме или поне не-толкова сериозни  Wink

# 20
  • Мнения: 2 309
Всеки си прави сметката когато ражда деца! 

Любим мой лаф  Wink следващия път като легна на операционната и ми се наложи да престоя 3 нощи в болница, от които аз останах една, че моето едногодишно кърмаче не може без мен, задължително ще го споделя с лекарите  Peace

# 21
  • Мнения: 2 309
Извинявам се, дублиран пост  Peace

# 22
  • Мнения: 631
и при нас случките са такива оставяла съм го за една или две вечери но винаги се прибирам към 23-24ч абе като се събуди за първи път
немога да си представя че ще плаче и като знам че само с мен се успокоява се побърквам вообще не ми е до забавление искам само да си го гушкам
и през деня не го оставям на никой за повече от час два
значи два пъти съм го оставяла от 10 сутринта до 17 вечерта и открих че в този период съм напълно неадекватна защото си мисля само че ще плаче че няма да му е добре че няма да може да заспи че няма да може да яде и така
но искам да те успокоя че след време с носталгия ще си спомняш тези моменти защото колко време мислиш ще е така максимум до 3г ще те търси да си с него после не
сега моя големия е на 9г ами той колкото мен къде да го гушкаш къде да го целуваш не е като мъничето
радвай се на тези моменти

# 23
  • Мнения: 631
и пропуснах винаги и навсякъде си ходим с него е съобрязявш се неможе в дискотека например
но на гости на вън сега по топлото вечер късно на рожденни дни абе без него не мърдам

# 24
  • Мнения: 257
А мъжа ми ония ден беше на концерта на Чамбао в Пловдив и каза, че видя там една майка с дете на около една годинка в слинга.

# 25
  • Мнения: 1 942
Я да видим аз ли съм с най-голямото детенце цицоманче дето без мама не може?  Laughing


Не си  Grinning В къщи е "най-голямото детенце цицоманче дето без мама не може". Почти на 2 е, а все още нощния живот за мен е мираж. На 2 пъти пробвах да изляза - през деня я уморих от игри, приспивам и излизам по терлички. Баба и и дадо и на пост. Сядаме в кръчмето. Избирам салатка туй онул, поръчвам и... телефона звъни на пожар  ooooh! Прибирам се. Бебата сълзи и сополи  Sad реве , та се къса. Блъскала по вратата и викала мама  Cry После следват 2 часа успокоение! Повторих опита, но няма да потретя скоро  Crossing Arms Много се травмира детето.

mama ginger , още ти е мъничко бебчето. Остаяй го по малко да свиква. Като порасне ще е мнооогооо по-трудно.

Aaaa ето някой дето хептен ще ме разбере  Hug В интерес на истината като Никол бе на годинка и по дребна не ми тежеше толкова, ама с времето взех да се уморявам да съм само майка, да спя на пресекулки, да се събуждам в страна поза, че да и е удобно да суче, да се къпя бързо, че тя плаче и думка по вратата и какво ли още не. Ама аз така съм си постелила ..  Rolling Eyes не че имам друг избор де!

# 26
  • Мнения: 2 282
Записвам се да чета темата, че почти 2 години по-късно още не свети ярко светлината в тунела... е, то и сама съм си виновна, щото нямам никакъв стимул да променя нещата.

Общи условия

Активация на акаунт