Сол - дозировка?

  • 1 755
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 647
Винаги слагам "на око".Гледам да остане дори малко безсолно. В последно време навъдихме много познати които се хранят без сол в храната и не спират да се хвалят колко добре им се е отразило , та в момента съм на тема "по-малко сол". Така имам винаги готов отговор защо ми е безсолна манджата smile3521

# 16
  • Мнения: 6 461
И аз до момента не съм хванала цаката Flutter
Гледам да слагам по - малко сол от колкото да изхабя ястието .Слагам я на око...де  Crazy
Е ,на който му е безсолно да си добави допълнително.

# 17
  • София
  • Мнения: 903
На мен ми е най-трудно осоляването на ориз в тава. А безсолен ориз, колкото и да солиш не е като да си е врял със солта.

Моята баба правеше ориза в тава по следния начин: След като си сложил всички необходими продукти  ( ориз, зеленчуци, месо,..) мериш в отделен съд вода  или бульон от месото в пропорция към ориза ( 3:1) , овкусяваш я на сол и я сипваш при ориза. Разбъркваш и слагаш да се пече.
Откакто използвам нейната техника за ориз никога не е останал безсолен или пък солен.

# 18
  • Мнения: 4 392
Много съм пестелива в солта. Около една щипка  на една тенджера.. Blush Който иска- да си досолява. Whistling


От няколко години ползваме Солина (всичко, което е с намалено съдържание на натриев хлорид)
Българска ли е тази сол? За първи път я чувам.. Thinking

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Солина-та е нашенска, да.
Позлваме и тези гръцките... как се казваха  Rolling Eyes... уф, сега не мога да се сетя  Blush.

Те по-принцип не осоляват качествено.

И аз гледам да не пресолявам, че после всеки може да си доосоли. Да, но мъж ми кавюзва, че така той лично консумирал повече сол, отколкото ако съм улучила правилно дозата още при готвенето. Което май не е така.
Аз лично и по-безсолно да е, не соля допълнително. Вредно ми е.

# 20
  • Мнения: 647

Аз лично и по-безсолно да е, не соля допълнително. Вредно ми е.
Ами вредно ще ти е ! На 108 години си все пак  Mr. Green Mr. Green Mr. Green/ справка -профил Шани /

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Билянка, тоз трик го знам и съм го прилагала, но нещо кой знае какъв ефект не видях  Rolling Eyes
Става, става, гаранция давам LaughingЕдин път докато видя и детето изсипа шепа сол в манджата.С картофите се оправи ситуацията LaughingМоже би не си ги оставила да поврат хубаво за да поемат солта?

Общи условия

Активация на акаунт