Моля за спешно мнение

  • 2 508
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 712
Аз лично не разбрах нищо  Shocked
Каква яйцеклетка, при положение, че овулацията се предполага да е минала на 3-4 юли?! А и фоликулът преди овулацията е около 20мм. Какво е това чудо 3.2см, то (не искам да те плаша, Хана!), ама направо си е с размер на киста!
Да е бебе, няма как да е бебе, то трябва да е на няколко месеца бременността, за да е толкова голямо...
Да не би да ти е изписал дуфастона, за да се спука този фоликул и да ти дойде? Щото за момента точно така ми изглежда...
Не знам, не мога да коментирам повече. Докторът не ти ли обясни по-подробно?

# 16
  • Мнения: 57
и аз незанм какво е доки нищо не ми каза,освен ,че яйцеклетката ще се спука и трябва да продължаваме с опитите за бебе и да си пия дуфастона 2 x на ден.вече и аз незнам какво да мисля никога съм нямала кисти

# 17
  • Мнения: 155
Оф яйцеклетката неможе да се спука Shocked,става въпрос за фоликул според мен и не си доразбрала за размера!
Ако ти трябва малко инфо що е то яйцеклетка, фоликул, овулация изобщо ако имаш някви научни въпроси закованите теми са много изчерпателни, а те са"Прочети преди да попиташ" и "Библиотеката"
Успех!

# 18
  • Мнения: 712
абе, така е, Галитка, ама и така не се връзва... ако ще се пука тоя фоликул и ще правят бебе, що и изписва Дуфастон?! Той нали не се пие преди овулация, че да не я блокира, или аз не си спомням правилно?
Единственият що-годе логичен завършек на тая история според мен, е да се спука задържания фоликул от дуфастона, да си дойде цикъла и вече следващия - да правят бебе. Щото отдавна бях чела, мисля в Зачатие, че има оптимални размери на фоликула и ако порастне прекалено, яйцеклетката не е годна за оплождане. Ама така ли беше...? Айде, по-знаещите да се намесят

# 19
  • Мнения: 4 700
Обаче 3,2 см ми се струват МНОГО дори и zа zадържан фоликул. И да, оптималните раzмери са 16до20 мм (нека ако бъркам да ме поправят). Ама в никакъв случай не са над 3 см. Да не би да е имал предвид 13 мм?  newsm78

И zаЩо ти е иzписал дуфастон?

Офф, доста объркам случай.  Shocked

# 20
  • Мнения: 57
размерите са точни, защото ги имам записани.На бележката пише фоликул на ляв яйчник-3.2 см
Дуфастона трябва да го спука , но аз в момента съм в М. Защо трябва да ми идва пак?

# 21
  • Мнения: 57
момичета съжалявам ако съм ви объркала , но в момента и аз съм не по-малко объркана.
Иначе съм наясно какво е фоликул, ову и тн.
Благодаря за откровените отговори

# 22
  • Мнения: 155
Оф при тази инфо нищо немога да ти кажа! Просто е много объркващо!

# 23
  • Мнения: 4 700
Оф, много ми се иска да ти помогна, ама наистина е доста объркано. Какъв е тоя фоликул и zаЩо ти дава дуфастон? ЗаЩо не отидеШ при друг zа второ мнение?  newsm78 newsm78 newsm78

# 24
  • Мнения: 2 309
Аз тълкувам нещата по следния начин...
1.Ако има бременност,най-вероятно е имплантация и следователно Дуфастон-а няма да навреди
2.Ако има бременност,понякога се образуват кисти,показателен признак!Нормални фуликули се пукат най-много около 2,7 мм.Така знам от лекари...
3.Другата причина,може да е нисък прогестерон,но въпреки това се установява най-добре с кръвни изследвания,не е редно да се приемат хормони без нужда!

Въпреки всичко,не вярвам,че овулацията предстои,а и с приема на този Дуфастон нищо няма да излезе...Просто я подтиска!

Предния месец бях в твоята ситуация.Незнайно защо и на мен ми изписаха Дуфастон,но не го приемах...Може да е аномалия.Дано не се повтаря,че не е приятно да кървим с месеци ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 453
Аз тълкувам нещата по следния начин...
Нормални фуликули се пукат най-много около 2,7 мм.Така знам от лекари...

newsm78
Малко отклонение, за което се извинявам! Blush
Този месец доминантния ми фоликул беше с размери 10,8мм - 9-ти ден. Според гинекологът ми, би трябвало да е 10мм, но не пречи, че е малко по-голям. Спука се на 12-тия ден. Това ми е първата овулация от месеци, а лекарят каза, че фоликула е перфектен! Praynig
Затова ме учудват размерите, които си дала.... newsm78

# 26
  • Мнения: 4 700
2.Ако има бременност,понякога се образуват кисти,показателен признак!Нормални фуликули се пукат най-много около 2,7 мм.Така знам от лекари...

Това и мен много ме учудва.  newsm78 Фоликулите е най добре да се пукат, когато са 16 до 20 мм. Това съм го чела, каzвал ми го е лекар исъм го среЩала много често иz форума.  newsm78

# 27
  • Мнения: 57
по препоръката на друг лекар  днес си направих тест-съответно отрицателен и трябва да си пия дуфастона.Този месец със сигурност няма да има бебе при това положение, дано не се повтаря, че се побърквам

# 28
  • Мнения: 4 700
Ох, стискам ти палци. Дано всичко е наред.  Praynig

# 29
  • Мнения: 2 309
Престарала съм се в размерите...Имах в предвид 1,7см...ето така стават грешките ooooh! Mr. Green
Това за кистите съм сигурна,въпреки,че са повече от неприятни.Имах такава до 4м на бременността си!

Общи условия

Активация на акаунт