Коя е най-удобната и практична семейна кола?

  • 19 975
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 191
Ванът е най-удобната кола за голямо семейство и за много багаж.
Имаме ето това чудо http://caraphoto.caradisiac.com/c/o/constructeurs/807/HR_20317.jpg
и има място за всичко, конфортно и удобно за път.

# 46
  • Мнения: 674
И ние сме с тойота ланд круизер- супер си е джипката само дето много гори  и са скъпи данъците и автокаското. Ако имате възможност вземете няма да съжалявате

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Предлагам Рено Меган Сценик.
Ние преди 2 седмици купихме Мерцедес А150 и много си я харесваме, но багажника е малък.

# 48
  • Мнения: 463
Вановете са удобни, но и по-скъпи. По - големите джипове, не са икономични за градско.
Мъжът ми кара Ситроен Ксантия, комби/дизел 1.9/ - супер удобна, побира много багаж
Аз карам Ситроен С 5  комби/дизел 2.2/ - още по - голяма е багажника й, супер комфортна, среден рзход на градско 8.1/100  Peace

# 49
  • Мнения: 423

Сега съм се нахъсила за Рено Еспейс или Гранд Еспейс.Там са 3 реда нормални седалки 2+3+2 и много ме кефи фактът, че тази до шофьора се върти назад - така мога да раздавам правосъдие или да утешавам децата в движение според случая  Mr. Green

Върти се не само тази до шофьора, но и тази на шофьора... а като се сгънат втория ред седалки, може пикник да си направиш в колата, карти да играеш и каквото друго се сетиш  Mr. Green
Аз съм с две ръце за Renault Grand Espace, трета серия (новия Espace сигурно има още повече есктри, въпреки че на мен ми е много ритнат отзад, но е и доста по-скъп), имаме я от няколко месеца и сме очаровани. Laughing Основното предимство е, че всички седалки са автономни, могат да се махат поотделно и има много варианти за конфигурация според случая. Освен това всичките са използваеми т.е. на третия ред седалки има достатъчно място и за 120-килограмов мъж, а не като повечето други марки ванове, където на най-задните седалки се побират само малки деца. Друго... Третия ред седалки не са "долепени" до задното стъклото, това специално при Grand-а, а има достатъчно място за багаж. Вози комфортно, вратите се отварят нормално (за това гледах специално, че обратното отваряне ме се струва неудобно, но може би е и въпрос на свикване). Въпреки че е огромна и дълга, е много маневрена. Това го казвам, защото един познат ни предупреждаваше, че колата е хубава, но за извън града, в града изобщо сме нямало да можем да я караме - е, не е така. За поддръжката само мога да кажа, че харчи 8-9/100 дизел, с другото се занимава мъжа ми  Laughing

П.С. Я колко дълго е станало, но това е защото аз избирах колата и си харесвам избора  Mr. Green
 

# 50
  • София
  • Мнения: 4 867
Бях забравила тази тема...
Е, вече карам новичка Зафира, Габриела свикна да се навежда напред, когато ми подава нещо, докато карам, а аз свикнах да не пускам просто нещата зад гърба си, защото падат между седалките  Laughing
Сега идва ред на децата - да има кой да се вози на всичките тези седалки.

# 51
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Ванът е най-удобната кола за голямо семейство и за много багаж.
Имаме ето това чудо http://caraphoto.caradisiac.com/c/o/constructeurs/807/HR_20317.jpg
и има място за всичко, конфортно и удобно за път.
И ние го имаме същото(1:1 със снимката)За извънградско наистина е супер,но за в града................никак не е икономично. smile3521

# 52
  • Мнения: 647
Няма да е лошо да уточниш до какви пари искаш кола . Иначе и ние сме с ван и твърдо съм за Peaceвановете . Преди имахме комби , но няма база за сравнение. Ван-а побира просто ВСИЧКО !

# 53
  • Мнения: 1 679
VW Sharan, естествено

# 54
  • Мнения: 2 839
Че кое пък му е естественото

# 55
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 516
Най-удобна е широката кола. Огромните джипове обаче със сигурност не са най-практичният избор за градско каране, съответно паркиране.
Ако става дума за една кола, к ще се ползва и за извънградско, то мойто мнение е, че и лимузина върши работа. Новата Октавия например, хем не е като "хол на колела" Simple Smile, хем има огромен багажник.

Общи условия

Активация на акаунт