За лазерната корекция на зрението

  • 48 231
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Мисля, че лекар най-точно може да отговори на въпроса ти  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 990
Преди години (1998г.) си направих такава операция с лазер. Имах -6 на лявото и почти -7 на дясното око.Вече 9 години нямам никакъв проблем със зрението.Оперираха ме в клиниката в Ихтиман.По това време тоя вид операции не бяха така разпространени и ги извършваха само в София и Ихтиман. Едни и същи лекари бяха и на двете места , но разликата беше в цената. Тогава имаше изискване последната една година да няма движение в диоптрите и 1 месец преди интервенцията да не се носят очила и лещи, за да си "почине" окото.

# 17
  • Мнения: 401
За далекогледство мисля не можеш да се опрерираш, но ти предполагам носиш очила само като четеш нали?

да нося очила вече 10 години близо- но нз дали с този астегматизум мога да нося лещи?

# 18
  • Мнения: 211
Мисля, че можеш има специални лещи за астегматисъм. А за операцията четох малко в интернет и наситина може просто има много по-малко случаи и не е толкова ясно дали е безопасна. В Австралия четох, че с еправели такива операции. Най-добре обаче наистина ще ти отговори лекар.

# 19
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Слава Богу вече 8 години от (даже не го водят и операция) интервенцията нямам никакви проблеми. Късогледството и астегматизма ми ги коригираха в Очен лазерен център в София, проф. Танев. Очила сложих на 7-8-годишна възраст, носих ги 26 години. Все едно прогледнах наново. Неудобството с очилата и мъките с лещите няма да коментирам. Престраших се и не съжалявам. Hug

# 20
  • Мнения: 7
  Радвам се, че споделихте с мен вашите мисли и опит. Особено ме обнадеждиха положителните мнения. Аз по принцип съм "здравословен песимист" и по тази причина дълго отлагах срещата с очния лекар, но май ще посетя специалистите, но ще имам предвид, че и те като търговци ще си прехвалят "стоката".
   Замислих се, че познавам 4-ма души с такава корекция ( дори едното момиче е с коригирано много силно далекогледство, около +12 диоптъра) Оперирани са сравнително отдавна и май някой беше споменал за слабо възстановяване на диоптъра, но за страшни последствия не са споделяли.....
  За редовните си очни прегледи посещавам клиника "Св. Петка" - Варна, така че съм се ориентирала към нея.
  Ако някоя от Вас, дами, има впечатления от лекарите, правещи лазерна корекция в "Св. Петка'', нека ги похвали или напротив............
  Karimma - специални благодарности! Преди време твоята тема ми даде надежди, че един ден ще виждам света ясно и дай боже за винаги, без да имам нужда от каквито и да са помощни средства.
  И така, ако се реша на тази интервенция, ще споделя, защото знам колко ценен е опита!

# 21
  • Мнения: 4 733
Много се извинявам, че отклонявам темата. Дъщеря ми е късогле и с астигматизъм, това подлежи ли на лазерна кореция и след какви навършени години?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 535
 
  За редовните си очни прегледи посещавам клиника "Св. Петка" - Варна, така че съм се ориентирала към нея.
  Ако някоя от Вас, дами, има впечатления от лекарите, правещи лазерна корекция в "Св. Петка'', нека ги похвали или напротив............
 

Ако все пак си решила, най-добре е да искаш Митов да се заеме.

# 23
  • Мнения: 1 207
И аз съм късогледа с -3 на всяко око,но не нося очила.Писна ми чесно казано и спрях да ги нося.Виждам само на 3 крачки пред мен,но не ми е проблем,окото се приспособява.Ако отида на очен съм сигурна че диоптъра ще ми се смъкнал.Живо се интересувам от този вид операции и ще търся кординати за консултация.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 328
  Радвам се, че споделихте с мен вашите мисли и опит. Особено ме обнадеждиха положителните мнения. Аз по принцип съм "здравословен песимист" и по тази причина дълго отлагах срещата с очния лекар, но май ще посетя специалистите, но ще имам предвид, че и те като търговци ще си прехвалят "стоката".
    Karimma - специални благодарности! Преди време твоята тема ми даде надежди, че един ден ще виждам света ясно и дай боже за винаги, без да имам нужда от каквито и да са помощни средства.
  И така, ако се реша на тази интервенция, ще споделя, защото знам колко ценен е опита!
newsm10 Успех, Линки! А лекарите, поне що се отнася до тази корекция, избягват да прехвалват продукта на своя труд, по-скоро са предпазливи и разумни, или поне това са моите впечатления. Надявам се при теб да се случи същото и крайният резултат много и дълго да те радва.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 328
Много се извинявам, че отклонявам темата. Дъщеря ми е късогле и с астигматизъм, това подлежи ли на лазерна кореция и след какви навършени години?
Подлежи - по лекарска преценка, но определено след навършване на 18 години, а ако миопията е прогресираща - след като диоптърът спре да расте /в продължение поне на една година/.

# 26
  • Мнения: 4 733
Благодаря.Наистина се надявам да може един ден да и направим оерация. На този етап обаче диоптъра и расте ежегодно. Защо?Нали уж очилата се носят за подобрение Sad

# 27
  • София
  • Мнения: 3 328
Твърдите лещи спират растежа на диоптъра, или поне такива са легедните. Лично аз пробвах да свикна да нося твърди лещи в ученическите си години, но много ми дразнеха. В последствие се оказа, че и меките лещи ми дразнят - очите ми са чувствителни и към тях.

# 28
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Твърдите лещи спират растежа на диоптъра, или поне такива са легедните. Лично аз пробвах да свикна да нося твърди лещи в ученическите си години, но много ми дразнеха. В последствие се оказа, че и меките лещи ми дразнят - очите ми са чувствителни и към тях.

Аз от твърди лещи навремето си докарах ерозио. И диоптър вдигнах - от -2.75 на -4.50. Че и в болница лежах за това. И диоптър вдигнах - от -2.75 на -4.50. Ама пък после бях наясно с усещането след манипулацията с лазер - имах с какво да сравнявам и знаех горе-долу до кога ще ми мине като усещане.
Не, че го вадя като екстра де.....

Последна редакция: чт, 12 юли 2007, 11:11 от Shonny

# 29
  • Мнения: 211
Благодаря.Наистина се надявам да може един ден да и направим оерация. На този етап обаче диоптъра и расте ежегодно. Защо?Нали уж очилата се носят за подобрение Sad

Може да е генетично.

Общи условия

Активация на акаунт