За чаршафите, ама малко по-различен въпрос

  • 16 005
  • 266
  •   1
Отговори
# 105
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защото обичам разнообразието... и усещането да лежа върху току що изгладени чаршафи.
Ами сменяй и глади без да переш Wink

# 106
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Е аз като не си оправям леглото нямам такъв проблем. Joy
И за да не се ужасят  перфектните домакини да поясна, че съм новодомка и в спалнята имам само легло и просто изпъвам чаршафите, без да ги прибирам, защото няма къде. Joy

# 107
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Е аз като не си оправям леглото нямам такъв проблем. Joy
И за да не се ужасят  перфектните домакини да поясна, че съм новодомка и в спалнята имам само легло и просто изпъвам чаршафите, без да ги прибирам, защото няма къде. Joy

Аааа, лесно ти е на тебе. Ама и ти ще си купиш мебели, ще видиш тогава Grinning

Колкото до тезии, които се чудят защо си прибираме завивките и чаршафите, мога да кажа, че просто не всички разполагаме със самостоятелно помещение за спалня, където никой никога не влиза, освен за спане.
И когато мястото за спалня е част от обща стая е доста по - красиво и практично завивките да се приберат и леглото да се покрие с шалте.

# 108
  • София
  • Мнения: 4 868
Защото обичам разнообразието... и усещането да лежа върху току що изгладени чаршафи.
Ами сменяй и глади без да переш Wink

За това не се бях сетила! Трябва да го пишем в темата за хитринките в домакинството! Mr. Green

# 109
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Защото обичам разнообразието... и усещането да лежа върху току що изгладени чаршафи.
Ами сменяй и глади без да переш Wink

За това не се бях сетила! Трябва да го пишем в темата за хитринките в домакинството! Mr. Green
Видя ли какъв акъл ти дадох... не ми благодари Flutter
А пък на мен ми хрумна да си навивам чаршафа на руло за да не се допират двата края  Mr. Green

# 110
  • София
  • Мнения: 3 756
По принцип гледам отвора на горния чаршаф да е към краката,защото през ноща си пъхам ръцете вътре и се омотавам Crazy/моите чаршафи не са с дупка по средата ,а от единия край има процеп/
Това за краката не ми е хрумвало изобщо

# 111
  • Мнения: 1 311
Дева съм. Прането го сортирам - на детето отделно; през ден пускам прахосмукачка; непрекъснато вървя и подреждам  #Crazy; банята и тоалетните мия всяка седмица; мушама не ползвам; леглото си оправям всяка сутрин (и още n-пъти на ден, ако го разбута някой); мия чинии след всяко хранене, а прозорци всеки месец...но чаршафа няма да си бродирам Crossing Arms


И още една мързелива Дева  Laughing Май само ние се престрашихме да си признаем зодиите  Laughing

P.S. По основната тема вече се изказах. Иначе и аз сортирам прането - на детето отделно от нашето, мушама нямам, вероятно защото нямам и маса,  винаги слагам капаците с дръжките надолу (честно казано до сега си мислех, че се прави, за да не се цапа плота от капака, сега разбрах, че било обратното  Laughing), имаме си отделни кърпи за лице, ръце, крака и т.н., но сина ми обожава да се въргаля по пода и аз покрай него

# 112
  • Мнения: 2 910
Не ги бродирам, но на всеки комплект имам "белези", по които си познавам кое е откъм краката, и кое откъм главата. Просто колкото и да си мие мъжът ми краката, му миришат и не е особено приятно да си сложа този край на чаршафа под носа ( буквално).

Моят отговор е абсолютно същият Peace
Макар, че обичам да бродирам, признавам си за това не бях се сетила, но няма и да го направя Mr. Green
Всяка сутрин сгъвам чаршафите и определено няма да ми е приятно, ако края , на който са били краката предишната вечер, се окаже под носа ми.

# 113
  • Мнения: 4 392
Аз пък си давам сметка, че при мен няма как да стане номерът..Спалните ни пликове са или с цип откъм краката или с отвор. Инстинктивно слагам страната с ципа или с отвора към краката.

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 01:23 от ЧерешОвка

# 114

Eй, вече мислех, че съм единствената гнуслива. Когато си ползвам сама един чаршаф, не ми пречи да го въртя както дойде. Но ми е гадно да си завивам лицето с чаршаф върху който преди това са били краката на друг човек.
По хотелите много ме е гнус. За децата нося чаршафи, а хотелски кърпи и чаши не ползвам.
[/quote]

Това са елементарни хигиенни навици, не и толкова въпрос на гнусливост. Аз съм потресена колко хора го намират за странно. Shocked Нямам думи просто. Майките им не са ги научили на основни неща. Краката с всичката мръсотия от пода (хайде да не си разказваме че никой никога не стъпва бос в спалнята си) с всички гъбички между пръстите Laughing(ако не твои, на съпруга)...всичката тази гнусотия да си лепнеш другата нощ на лицето. #Crazy hahaha
Имам разбира се отделни кърпи за крака, отделни за лице, имам "чисти" и "мръсни" мивки, независимо че и двете са чисти, мръсни неща не се мият или изливат в неподходящото място.
Елементарна хигиена.
Моят мъж беше много шокиран в началото на брака като ме видя веднъж да слагам капака на тенджера захлупен върху някаква повърхност (с дръжката нагоре). Laughing Разправяше ми как незнам си кой се развел само по тази причина и после ме преследва до дупка да ми дудне на главата при всяко отваряне на тенджера,  докато не изкорени този навик. Сега като видя Иван Звездев да го прави в предаването и ми призлява. Sick
[/quote]

# 115
  Исках да кажа, че абсолютно съм сугласна с   bouquet

# 116
  Яко се оплесках! Embarassed Xenia, извини ме, с теб съм абсолютно сЪгласна! Wink

# 117
  • Мнения: 4 392
Предполагам, че се разписахте в темата за Монк?
И в  тази за странностите? Laughing

Един мой роднина наскоро ми беше на гости и ми заразказва за негова позната. Каза:" Отивам и на гости, а тя сложила едни чехли на външната врата, обуваш ги и с тях отиваш до входната врата, с други чехли се придвижваш по коридора, там ти постила едно специално килимче... ooooh! Попитах я: "Не искаш ли да се събуя на улицата?" и не стъпах повече у тях.

Споменах ли, че бях доста вманиачена, преди да родя? Confused
Мога да преценя положението от повече от една страна...
Правя същите неща... (капака на тенджерата, многото кърпи..)Може би са ми "останки" от онова време... Blush , но не ми е хрумнало да парадирам с това и да изкарвам другите с ниска хигиена #Crazy, само защото не се вманиачават толкова!!
Това за бацилите, микробите, гъбичките(които сякаш задължително трябва да има всеки.. ooooh!) е смешно!

# 118
  • Мнения: 4 380
Бреей, откога хигиенните навици са отживелици от едно време? newsm78 newsm78 Thinking
Хубав поврат на темата. Станало модерно вече да не се спазва хигиена... ooooh!
Изостанах от модата. Outta Joint

# 119
  • Мнения: 4 392
Бреей, откога хигиенните навици са отживелици от едно време?
Хубав поврат на темата. Станало модерно вече да не се спазва хигиена... Изостанах от модата.
Кой пък каза, че са отживелица?!  #Crazy
Никакъв поврат няма темата.

Не съм тръгнала да превъзпитавам народа. Споделих само личен опит. Всеки е свободен да мисли и да постъпва, както си ще. 
Сигурна съм, че ме разбра.  GrinningНяма да споря за очевидни неща. Peace

Общи условия

Активация на акаунт