Вероятност за близнаци?

  • 6 267
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 809
Ако генът го носи майката, значи вероятността е по-малка. Внашия род действително им близнаци, но те са по доста далечна линия.
Като цяло мнението на PolarFox ми изглежда доста аргументирано, а това прави вероятността за близнаци още по-голяма.

Последна редакция: пн, 16 юли 2007, 16:16 от Julka

# 16
  • Мнения: 7 640
............ В нашия род действително им близнаци, но те са по доста далечна линия.
............

във всеки род има близнаци, просто трябва да се разпитва целенасочено. Прабабата на баща ми е родила близнаци три пъти, но децата за съжаление не са оцелели, това е било началото на миналия век, те просто не фигурират сред родата по тази причина.

# 17
  • Мнения: 3 417
............ В нашия род действително им близнаци, но те са по доста далечна линия.
............

във всеки род има близнаци, просто трябва да се разпитва целенасочено. Прабабата на баща ми е родила близнаци три пъти, но децата за съжаление не са оцелели, това е било началото на миналия век, те просто не фигурират сред родата по тази причина.


в моя род има близнаци и от страната на мама и от страната на баща ми.доколкото знам, гена се предава през поколение и е важно жената да е носител (малко тъпо се изказах, но ми се спи  и ми е трудно Embarassed ) . по тази логика сега е ред на мен и сестра ми, защото покойната ми леля (сестрата на мама) е родена с близнак, но бебето е починало или е било мъртво роодено, не знам точно.
а имам една прабаба, която е родила 12 деца, от които 2 двойки близнаци  Shocked

# 18
  • Мнения: 2 051
във всеки род има близнаци, просто трябва да се разпитва целенасочено. Прабабата на баща ми е родила близнаци три пъти, но децата за съжаление не са оцелели, това е било началото на миналия век, те просто не фигурират сред родата по тази причина.

Да, но понякога с разпитване не става - няма кого да разпиташ.
Аз пък много съм разпитвала заради родословните дървета, които преди време правих, но не се появи близнак отникъде...
Преди си мислех, че все отнякъде трябва да се започне и сме първите в рода Laughing
Сега съм по-склонна да си мисля това, което пишеш - за започването на много бременности като многоплодни. Едно време не е имало начин това да се установи. Сигурно се е случвало в родовете ни някъде, но просто никой не го е знаел, защото не е стигало докрай.

# 19
  • Мнения: 809
Преди си мислех, че все отнякъде трябва да се започне и сме първите в рода Laughing
Да, ама друго е самочувствието, че поставяш някакво начало в рода. Crazy
Макар всичко да си има своето естествено обяснение.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
И в нашия род има близнаци, макар и не много близко. Не се уповавам изобщо на това  Naughty Обаче това не ми пречи много да искам близнаци  Blush Много хора ми казват, че съм мазохистка  Mr. Green, но искам пък  Crossing Arms

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
До колкото знам близнаците са през поколение, но както виждаш не винаги.
Стискам палци Peace

# 22
  • Мнения: 102
Здравейте!
От това което съм синтезирала мога да дам следната инфо за близнаци:
Еднояйчните са генно следствие.Предават се само по женска линия.Могат да бъдат във всяко поколение.И са с еднакав пол,защото тук срещнах някъде определение като еднояйчни момче и момиче(по моя информация не става)
Разнояйчните не се предават по наследство(съвремената медицина познава много начини Laughing)
Но държа да отбележа,че са и божа работа.Аз съм пример за това!Без каквито и да било стимулации.Даже като отидохме за първи път на лекар,мъжа ми не повярва и каза на доктора"я вижте да не са три"(в знак на съмнение на компетентността на докторчето,беше младо)
Могат да бъдат както еднополови така и с различен пол.
Освен това разнояйчните могат да се видят на видеозон много рано(при мен още в 6та седмица),докато еднояйчните значително по късно(някой да ме корегира ако не е така)

# 23
  • Мнения: 17 546
Тайната на зачатието на близнаци едва ли ще бъде дефинирана някога със 100% сигурност. Но щом имате близнаци в рода възможно е да се случи и на теб. Имам колега, който има брат - еднояйчен близнак, той самия има синове, също еднояйчни близнаци, а съпругата му има братя - близнаци! Пълна къща с близнаци и у тях сигурно е голям смях защото всичките са двама по двама еднакви! Е, моите са толкова различни, че по-скоро големия си прилича с единия от близнаците. Но пък така или иначе са близнаци и това е прекрасното!  Пожелавам ти го от сърце, още повече,  че и ти самата го искаш!  bouquet

# 24
  • Мнения: 7 640
Здравейте!
От това което съм синтезирала мога да дам следната инфо за близнаци:
Еднояйчните са генно следствие.Предават се само по женска линия.Могат да бъдат във всяко поколение.И са с еднакав пол,защото тук срещнах някъде определение като еднояйчни момче и момиче(по моя информация не става)
Разнояйчните не се предават по наследство(съвремената медицина познава много начини Laughing)
Но държа да отбележа,че са и божа работа.Аз съм пример за това!Без каквито и да било стимулации.Даже като отидохме за първи път на лекар,мъжа ми не повярва и каза на доктора"я вижте да не са три"(в знак на съмнение на компетентността на докторчето,беше младо)
Могат да бъдат както еднополови така и с различен пол.
Освен това разнояйчните могат да се видят на видеозон много рано(при мен още в 6та седмица),докато еднояйчните значително по късно(някой да ме корегира ако не е така)

ей тия червенките неща малко да дообясня Grinning

Едноячните са напълно спорадично явление и не се унаследяват. Приемат се за напълно идентични-еднакво ДНК, съответно и пол.
Разнополовите еднояйчни са спорни- за такива се приемат след оплождане от два бащини сперматозоида на една преди това разделила се яйцеклетка, доказва се с ДНК изследване, и според прословутия филм на NG вследствие на загуба на ДНК материал от У хромозомата след оплождането по време на деленето- не особено убедително.

Двуяйчните може да каже, че имат момент на наследственост, просто в някои фамилии жените са склонни да отделят повече от 1 яйцеклетка на МЦ.

Общи условия

Активация на акаунт