Давате ли нещо на децата си за подсилване на имунната система?

  • 61 626
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 950
Имуностимулаторите ми са сок от лимон и мед. Вече година ходи на ясла и до сега е боледувала 3 пъти, но под боледуване имам предвид сополи и веднъж конюнктивит. но да уточня, че ние по принцип не пием лекарства, защото сме на хомеопатия. за сега се справяме. Praynig

# 16
  • Мнения: 8 505
Давала съм Есберитокс,но след като вече ходеше на ясла.

# 17
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Да, малко преди да тръгне на ясла педиатърката ни посъветва да даваме на Иван ADLiquid for kids. Вече три месеца е на ясла, сериозно разболяване няма. Не знам дали помага, но не вреди.

# 18
  • Мнения: 4 965
Преди яслата - 1 месец - давах Имунобор.
Зимата давах Мултисаностол и Прополис - 1 месец прием, 1 месец почивка.
Децата ми боледуват много рядко - за цяла зима изкараха само 2 кратки вируса /по 2-3 дни/ и варицелата.
В момента не давам нищо - само Зиртек, че едната я ухапа пчела и ни предстои ходене на море, та да не направят някоя алергия.

# 19
  • Мнения: 1 881
Нищо подобно не съм давала, няма и да дам.
Прополис и пчелно млечице са имуностимулаторите на моите деца.

Извинявай за невежеството, но това готов продукт ли е и дали има добавки, или е "естествен" newsm78

# 20
  • Мнения: 8 769
Нищо подобно не съм давала, няма и да дам.
Прополис и пчелно млечице са имуностимулаторите на моите деца.

Извинявай за невежеството, но това готов продукт ли е и дали има добавки, или е "естествен" newsm78
Няма добавки. Естествени пчелни продукти са.
Прополиса в същност е под формата на клеева тинктура (спиртен разтвор), няма как да се пие иначе.

# 21
  • Мнения: 1 881
Нищо подобно не съм давала, няма и да дам.
Прополис и пчелно млечице са имуностимулаторите на моите деца.

Извинявай за невежеството, но това готов продукт ли е и дали има добавки, или е "естествен" newsm78
Няма добавки. Естествени пчелни продукти са.
Прополиса в същност е под формата на клеева тинктура (спиртен разтвор), няма как да се пие иначе.

Благодаря, в аптеките ли се намира....

# 22
  • Мнения: 8 769
Извинявай за невежеството, но това готов продукт ли е и дали има добавки, или е "естествен" newsm78
Няма добавки. Естествени пчелни продукти са.
Прополиса в същност е под формата на клеева тинктура (спиртен разтвор), няма как да се пие иначе.

Благодаря, в аптеките ли се намира....
Да, както и в специализираните магазини за пчелни продукти.

# 23
  • Мнения: 494
Aз съм давала Есберитокс на големия ми син,а също и Имунобор-без особен ефект.При това той яде много мед и плодове(като беше по-малък,главно с плодове се прехранваше).Обаче си боледуваше в яслата много.В градината-също,особено първата година.При това пиеше с прекъсвания и комбинирани витамини и едни- "Ехиначи" им беше името-на "Валмарк"- препарат,във вид на мечета-бонбони,много бяха вкусни и какво ли не още пи,ама...боледуваше както другите,които нищо не пият.
Спря чак към 4и половина годишна възраст,без да спирам обаче да му давам каквото ми препоръчат.И плодове си ядеше,и зеленчуци и каквото трябва(аз съм почитател на здравословното хранене,без да се вманиачавам).Сигурно е ген или предразположеност,или и аз незнам какво.Към 5 години позакрепна и от две години почти не  боледува(дано така да продължава)или ако боледува-много по-бързо и лесно се справя.
Сега,с малчо(той е на почти 2 години)пак е така.Каквото прихване от брат си или, и аз незнам откъде вече,го усложнява и вече направо ме е побъркал с тия негови болести.И на него давам какво ли не...а наесен е на ясла-незнам как ще ходя на работа и дали изобщо ще мога,ако така продължава...Ако някой знае по-ефикасно средство-да казва-аз също ще следя темата-дано да прочета някоя по-ефикасна идея за подсилване на дечурлигата,че.... newsm78 newsm78

# 24
  • Мнения: 742
Не несъм давала и немисля да давам. Против тях съм.

# 25
  • Мнения: 1 230
Едно невежо въпросче - след кой месец/година се дават пчелните продукти. Чела съм, че медът е алерген. Малката е на 9 месеца, ходи на ясла и ми се ще да я подсиля малко.

# 26
  • Мнения: 14 133
Не не съм давала и немисля да давам. Против тях съм.
И аз. Давам само еднократно мултивитами есента и Витамин С по време на грипни епидемии
 
Едно невежо въпросче - след кой месец/година се дават пчелните продукти. Чела съм, че медът е алерген. Малката е на 9 месеца, ходи на ясла и ми се ще да я подсиля малко.
След навършване на 3години. Рано й е още да  я подсилваш с мед.

# 27
  • Мнения: 1 881
Медът по принцип до 3 години не се препоръчва, но не знам дали това важи и за въпросните пчелни продукти.

# 28
  • Мнения: 179
 Мисля, че съм давала, но нямаше и една пълна опаковка. Просто забравях.
 За 4 години е боледувал през първата година от варицела, като дори не беше с точните симтоми и премина доста леко. После имаше само настинки, покрай тренировките по плуване. За 6 години е пил антибиотик, само 2 пъти. 3та и 4та група не е отсъствал от занятия.
 Като цяло е здраво дете.

# 29
  • Мнения: 4 965
Забравих да допълня.
Други лекарства не давам - против съм. Антибиотици никога не са пили. Не броя Панадол или Нурофен при темпратура над 38,5 градуса - при по-ниска не давам, за да може организмът сам да се пребори с инфекцията. Витамини синтетични /освен Мултисптонекса през зимата/ също не давам. 1-2 пъти съм давала хомеопатичен сироп за кашлица на Д-р Тайс.
Това е.
Прополис давам от след 2 г. - давала съм 2 пъти за по 2-3 дни.

Общи условия

Активация на акаунт