Мисли, цитати, афоризми - всевишната форумска мъдрост

  • 6 768
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 362
Любимото ми: "Отчаянието е опият, който докарва съзнанието до безразличие"  -  Чарли Чаплин
Незнам от кого е, но е ценно: "Безсмъртен съм до доказване на противното. А тогава няма да ме засяга..."
Поучително: "Този, който се обръща назад може да се препъне и да падне" - Ерих Мария Ремарк

"Работата може да почака да покажеш на детето си дъгата. Дъгата няма да почака да си свършиш работата!"

и т.н. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 070
От дете или тийн не съм се зачитала по такива наготово дадени ти от някой сентенции. По-ме кефи аз да си пиша разни мои наблюдения и изводи, до които съм стигнала, но и това отдавна не съм правила. Иначе някои звучат готино.

# 17
  • Мнения: 6 164
"Few people are capable of expressing with equanimity opinions which differ from the prejudices of their social environment. Most people are even incapable of forming such opinions." - Albert Einstein
Малко хора са способни хладнокръвно да изразят мнение, различно от общоприетото. Повечето хора не са дори способни да формират такова мнение."

"War is progress, peace is stagnation" - Hegel - Войната е прогрес, мирът застой.

"If you can't lower Heaven, raise Hell" - ? - Ако не можеш да свалиш Рая, вдигни Ада. Crazy

"Don't forget that only dead fish sweam with the stream" - ? - Не забравяй, че само мъртвата риба плува по течението.

"It is impossible to defend perfectly against the attack of those who want to die." - ? - Невъзможно е да се защитиш напълно от нападението на този, който иска да умре.


Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 13:35 от Misty

# 18
  • Мнения: 6 164
Sir Alec Guinness: Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one. - Провалът има хиляди обяснения. Успехът не се нуждае от такова.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 13:35 от Misty

# 19
  • Мнения: 3 405
Преведете, ако обичате!

# 20
  • Мнения: 6 164
И сега серия Lavazza: Mr. Green

Better to light a candle than to curse the darkness. -  По-добре е да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината. - Китайска поговорка

"Оптимистът вижда във всяка трудност възможностите, а песимиста във всяка възможност трудностите."

Хората ще повярват на всичко, стига да им го прошепнеш.

Щастието е като парфюм - не можеш да предадеш уханието му на друг без да има мъничко по теб.

Ако имаш желание - намираш начин. Ако нямаш желание - намираш причина.

По-лесно е да се бориш за принципите си, отколкото да живееш според тях. - Адлер

Виждаме нещата не според това какви са те, а според това какви сме ние.

И животът като баснята се цени не по дължината си, а по съдържанието. - Сенека

Да се оправдаеш с лошите дела на другите е, все едно да се миеш с кал. - Витор Юго

Дори да си на прав път, ако стоиш на едно място, ще те прегазят. - Уил Роджърс

Младостта е хубаво нещо, не защото ни дава възможност да правим глупости, а защото ни дава време да ги поправим. - Жан-Жак Бернар

Ако обичаш някого - дай му най-скъпото си. Ако той те обича не би ти го отнел.

Добрите хора не се нуждаят от закони, за да се държат правилно. - Платон

...

"If you laugh, the world laughs with you. If you cry, the world laugs at you." - Когато се смееш, светът се смее с теб. Когато плачеш - светът се смее на теб.

П.П. Сега ще редактирам горните с превода.

# 21
  • Мнения: 3 405
Ето едно хубаво:

Когато децата ми стават диви и буйни използвам хубава, здрава кошарка. И когато се успокоят, изпълзявам навън. Ерма Бомбек

 Joy

# 22
  • Мнения: 6 164
Това от една малка книжка "Момче е!" ли е? Grinning

# 23
  • Мнения: 3 405
Да, "Момченце е!", сестра ми ми я подари миналото лято, когато разбра, че пак ще си имаме момченце  Grinning

# 24
  • Мнения: 1 100
Misty, разкошни са.  Hug

# 25
  • Мнения: 1 006
*  Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си.



*  Има само два начина да се справиш с жените..., но никой не ги знае.  Laughing


*  На върха на планината няма да откриеш друга мъдрост, освен онази, която си донесъл със себе си.


*  Когато стоиш на ръба на скала, стъпката напред не е прогрес.



*  Да объркаш пътя не е страшно, страшно е да не го намериш отново.



*  Ако искаш да светиш на другите, трябва сам да гориш.



*  Когато нещата отидат по дяволите, не отивай с тях .

# 26
  • Мнения: 1 006
*  Човек, който търси мъдрост, може да се нарече умен, но ако мисли, че я е намерил, е безумен.

*  Хубавото на кратките мисли е, че карат сериозния читател сам да мисли. ТОЛСТОЙ   Laughing

*  Не е важно колко знаеш, важно е как го знаеш.

*  Ако говорите само истината, не ви е нужно да помните. МАРК ТВЕН

*  Никога не сме така щастливи, нито така нещастни, както ни се струва.

*  Само мъж, който уважава жената може да се раздели с нея без да я унижава. С.МОЪМ 

*  Отсъствието е пробен камък за истинската привързаност. Ж.ЛАКОРДЕР

*  Посейте постъпка и ще пожънете навик. Посейте навик и ще пожънете характер. Посейте характер и ще пожънете съдба. У.ТАКЪРИ   Hug

*   Често шегата определя важни неща по-успешно и по-добре от сериозното и задълбочено изучаване. ХОРАЦИЙ

*   Когато се изкачваш към върховете на щастието, не бъди жесток към околните, защото ще ги срещнеш на връщане.

# 27
  • Мнения: 1 006
*  Никога не обяснявай. Пред приятели несе налага, а враговете няма да ти повярват.

*  Човек трябва да носи хаос в душата си, за да може да роди танцуваща звезда.  Laughing

*  Ако искаш да се чува думата ти не повишавай тон.

*  Само защото някой не те обича както на теб ти се иска, не значи че не те обича от все сърце.  Hug

*  Ако няма къде да отидеш, ела на себе си.  hahaha ooooh!

*  Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

*  Единствената любов, която остава от така наречената “сексуална любов”, е любовта която е преживяла всичко - разочарования, падения, предателства. Която е приела тъжния факт, че накрая не остава никакво друго желание, освен желанието да имаш някого до себе си.

* В схватка със себе си винаги ще излезем втори.

*  Ако посочиш някой, не забравяй че трите пръста сочат тебе.

*   Най-хубавото нещо е тъгата, защото човек винаги тъгува по нещо хубаво.

*  Преди да се ожените помислете си добре. Ако ви трябва само един салам, защо да взимате цяло прасе?  Laughing

*  Любовта е историята на женския живот и епизод в живота на мъжа.
Ж. П. Рихтер


*  Всяко нещо ще ти е пречка в краката, докато не го поставиш на правилното място.

*  Истинската същност на другия не е в това какво той ти споделя, а в това, какво той не може да ти сподели. Затова, когато искаш да го разбереш, вслушвай се по-добре не в това какво говори, а в това, което не ти казва.

*  За награда на доброто дело служи самото му извършване.
Сенека

*  Жените харесват мъжа, защото е силен, но го обичат заради неговата слабост.

*  На всеки удар може да се отвърне, освен на слънчевия. Е. Кротки  Laughing

*  Красивите жени са за мъже без въобръжение.  Laughing

*  Протакането е смъртоносна форма на отказ. Мърфи

*  Няма опасни жени. Има слаби мъже.

*  Ако двама души са на едно мнение по всички въпроси, със сигурност мисли само единият от тях.

*  Разликата между оптимиста и песимиста?
    Оптимистът се смее, за да забрави.
    Песимистът забравя, за да се смее.

*  Който иска да потуши страстите като ги задоволява, все едно гаси огън със слама (Конфуции)













 

# 28
  • Мнения: 15
1.Ако го боли колкото го мързи, отдавна да е умрял!

2.Лаком г.. кръв сере!
Дядо още ми е пред очите като ги казва, извинявам се за второто , ама си е чиста истина и дядо не говореше празни приказки.Ох, още ме е срам, че го написах : Blush

Общи условия

Активация на акаунт