Ще помилват ли медиците ни в Либия?

  • 13 099
  • 402
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 013
Според мен ще ги екзекутират

Абсурд. Няма да ги екзекутират. Нямат изгода от това, тъкмо Кадафи почна да стопля отношенията си със Запада, САЩ ще пращат посланик в Триполи, чух днес.
За мен лично проблемът е, че ЕС ще плати твърде много пари, които в Либия ще бъдат представени като откуп за жертвите, българите там ще си останат с клеймото на заговорници и детеубийци. А драмата си е изцяло вътрешна - лоша хигиена в болниците, за което вина носят само и единствено хората на Кадафи.
Ужасно ме е яд на българските политици, които в самото начало, а и по-късно позволиха да се стигне до тук. Много ми е мъчно за съсипаните животи на тези 7 човека.
Мъчно ми е, разбира се, и за 400-те деца, които заради кофти организирано здравеопазване  са обречени да умрат от СПИН - рано или по-късно, с милионите на ЕС или без тях...

# 61
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не знам, защо продължавам да си мисля,4е не е от хигиена, има нещо гнило и ми е любопитно дали съм права за някои догатки! това не са 4 -40 а 400 и пове4е!
4етох, 4е до 23.07 уж нашите се връщат! дано е така и да се свърши този срам и позор!оставам с питанките, защо нашите обраха пешкира?слу4айност или политика!натопяване и пари или непукизъм и недалновидност?

# 62
  • Мнения: 4 451
Да, вярвам в това! И дано се окажа права. Praynig
И аз мисля, че българските медици са натопени умишлено. Някой си е направил добре сметката.

# 63
  • Мнения: 356
Е, те казаха, че и за Великден ще са у дома, ама нанай си.

Понякога вярвам,ч е ще си дойдат, понякога - не, не знам защо обаче.
И се моля да си дойдат!

# 64
  • Мнения: 4 111
Вижте какво прочетох в днешния брой на в-к Стандарт:

Пускат сестрите срещу $ 400 млн.
Медиците ни подписаха молби за помилване

На $400 млн. оцени Либия свободата на медиците ни. Това разкри авторитетният френски вестник "Фигаро". Семействата на заразените със СПИН либийски деца ще вземат по 1 млн. долара компенсация, твърди изданието.
Част от парите ще дойдат от България, Словакия, Чехия и Хърватия под формата на опрощаване на либийски дълг, заяви сензационно Сейф ал Ислам пред "Фигаро". Фондацията на сина на полк. Кадафи водеше преговорите със семействата. Прага и Загреб веднага отрекоха за сделка по борча. "За момента не знаем да има договор със семействата", заяви говорителят на Външно Димитър Цанчев. С него роднините на децата декларират, че вече не искат смърт за българките и д-р Ашраф. Вчера пък медиците подписаха молбите си за помилване до Висшия съдебен съвет. Те се отказват от всякакви претенции срещу Джамахирията, както и от искове за 8-те години затвор.
Асоциацията на семействата на болните деца обаче поля със студен душ медиците ни. Тя обяви, че до понеделник едва ли ще може да събере над 400 подписа на всички роднини под споразумението. Те са нужни, за да може то да влезе във Висшия съден съвет и медиците да бъдат помилвани. Ако висшите магистрати не получат споразумението, следващото заседание може да е на 23 юли.
Става дума за техническа формалност. Всички роднини са дали принципно съгласие за компенсации от 1 млн. долара на семейство, заявиха от асоциацията. Нейният шеф Идрис Лага снощи хвърли допълнителен смут, като заяви пред АП, че "превеждането на парите вече започна".
Шансовете за бързо освобождаване на медиците ни се увеличиха, съобщи най-влиятелният арабски вестник "Ас Шарк ал Аусат". Смъртните присъди ще бъдат заменени със затвор, като се отчете излежаното досега време от сестрите, съобщи изданието. Това ще открие пътя пред визита в Триполи на US държавния секретар Кондолиза Райс, а тя на свой ред ще покани Кадафи в САЩ на историческо посещение, твърди "Ас Шарк ал Аусат".


# 65
  • Мнения: 6 167
И аз четох в Капитал, че спряганите до оня ден суми от 450 хиляди на семейство са ниски и става в-с за милион.
Което бърка в мозъка на Кадафи, защото Бенгази ще стане зона на милионери.
По всяка вероятност ще отложат още малко, едва ли на 23 юли ще ги изведат.

# 66
  • Мнения: 2 759
                    Чудя се как ли се чувстват родителите, докато взимат парите и гледат умиращите си деца... Един милион = дете  Thinking.

# 67
  • Мнения: 6 167
                    Чудя се как ли се чувстват родителите, докато взимат парите и гледат умиращите си деца... Един милион = дете  Thinking.

явно се чувстват по-удовлетворени като им се плати, отколкото да видят изпълнени смъртни присъди.
аз лично, ако съм убедена, че някой е убил детето ми, не бих правила сделки за пари.
ти как мислиш?

пс: чувстват се, като бъдещи много богати хора.

# 68
  • Мнения: 4 585




Абстрахирайки се от всякакви чувства, разсъждамвайки като комп и проследявайки
движението на едни пари стигамие до извода че пак ние, данъкоплатците плащаме
и го отнасяме, а държавниците ни - никак. Очаквам ако ги пуснат медиците,
държавниците ни да се бият в гърдите даже, какви са велики мъже и дипломати.

# 69
  • Мнения: 6 167
Волф, БГ няма да плаща тези пари, поне не всички.
ЕС ще плаща, нали сме вече едно  Wink
Изобщоооо, не е истина какъв резил е това за бг дипломация. Едни араби ни направиха на маймуни.
Евала на Либия - джамахирия, но ни разиграха по всички линии на полето и накрая ще вземат и парите,
стоплиха си отношенията с Щатите и изобщо, с тоя шизофренен поглед Кадафи си играе брилянтно игрите.
А бг политик и дипломат е пълен цървул. Вече и в Европа.

# 70
  • Мнения: 2 759
... Абстрахирайки се от всякакви чувства... стигаме до извода че пак ние, данъкоплатците плащаме
и го отнасяме, а държавниците ни - никак....
                  А защо политиците да го отнасят - нали не те са заразили децата  Crossing Arms? Като сте носили лентички - ще платите. Аз също ще платя, но за мен е приемливо от гледна точка на това, че съм категорично против смъртното наказание. Между смърт, доживотен и плащане бих избрала доживотен. Но между смъртно наказание и заплащане - по-добре да се плати.
                 Политиците още никой не е събрал достатъчно доказателства, че да ги обвини в каквото и да било убийство.

# 71
  • Мнения: 4 585


ЕС сме ние, милички. Нашите политици нямат вина, така ли? А защо само българи има в затвора?
Бездействието също е вина. Недобре свършена и несвършена работа също.

# 72
  • Мнения: 6 167
Лигле, хората са невинни - за какви присъди говориш.
Трябва да си много наивна да мислиш, че някой изобщо мисли, че тия женици са виновни и иска справедливост.  Stop
Сигурно някоя проста либийска баба на детенце и така да мисли, но основните играчи знаят за какво иде реч.
Видели са идеална среда да превърнат политически шансове във финикийски знаци.
А Кадафи ще си плати и следващите 80 години във властта.

# 73
  • Мнения: 6 167


ЕС сме ние, милички.

да бе, в ЕС данъцита се смятат в евро.  къде набърка бг данъкоплатец. виж, прага, и тя мнение има, защо ли Laughing

# 74
  • Мнения: 4 076
И какво сега-всеки път като им свършат милионите,ще отвличат по някой нещастник от ЕС и пак ще напълнят гушките??Добре ги научихме.Лекувахме ги,строихме им,учихме ги,пари на заем сме им давали,сега и ще си платим.Че и други работи ще им направим.
Какво значи ЕС ще плаща,не българите?Нали някой трябва да ги изработи тези парички с ръчичките си-български,чешки,немски работник...те да не падат от небето?Няма да ги изработят БГ политиците,те могат само да крадат за техните си семейства.

Общи условия

Активация на акаунт