Кога се върнахте на работа

  • 1 104
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Върнах се, когато Калина беше на 2,4 г. Гледа я баба й. Бях със смесени чувства - хем ми беше много мъчно, хем имах нужда отново от социалните си контакти и се чувствах добре.

# 16
  • Мнения: 15 572
Ох и аз съм пред същата дилема-искам да започна работа защото това еднообразие ме убива вече, но от друга страна пък се побърквам, като знам, че ще изпусна всичките първи и най-прекрасни моменти на сина ми  Cry.
В момента си търся работа и се надявам до 2-3 седмици да започна работа и направо не знам как ще се чувствам в началото Rolling Eyes. Със сигурност ще ми е ужасно тежко-като на всяка майка.
Непрекъснато се чудя дали не правя грешка като избързвам с започването на работата-сина ми е на 8 месеца?

# 17
  • Мнения: 2 677
Беше на 8 месеца, майка ми го гледа.

# 18
  • Мнения: 15 572
Беше на 8 месеца, майка ми го гледа.

И как се чувствахте ти и малкия? Как го понесохте? Аз имам чувството, че в началото ще ни е много трудно Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 3 407
На 4-тия месец се върнах в офиса.
Нямахме проблеми.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
И при двете - когато станаха на годинка.
Първата щерка я гледаше тогава свеки, че беше останала в момента без работа.
Сега малката я гледа моята майка, която е пенсионерка.
И двете ми баби страшно ми помагат и мисля, че бабите са по-добрия вариант пред яслата  Peace

# 21
  • Мнения: 4 406
4 месеца след като родих. втори път няма да правя такава грешка, ще си гледам детето дъъъълго време

# 22
  • Мнения: 3 929
Ами, първия път беше на 5 месеца, водех при детегледачка. Детето беше малко и още не разбираше, какво става и така и на мен ми беше по-спокойно. когато стана на 6-7 месеца, започна да осъзнава, че го оставям и плачеше сутрин понякога. После се случи инцидент с него и се наложи да си го гледам. Предстои ми да се върна на работа, а той ще бъде на ясла на 1,10 месеца. Сърцето ми се е качило в гърлото още от сега. Много се привързахме един към друг и знам, че и за двамата раздялата ще е болезнена.

# 23
  • Мнения: 1 209
Върнах се когато малкия беше на 10 месеца. От тогава и до момента го гледа майка ми, която се пенсионира миналата година. От септември ще тръгваме на ясла ако ни приемат някъде...

# 24
  • Мнения: 261
Първия път се върнах, когато Емо беше на 7 месеца. Гледаше го баба му, докато стана на 1г. и 5 месеца и тръгна на ясла. Тогава ми беше кофти за пропуснатите моменти. И се бях зарекла, че втория път ще си гледам бебето до края. Да, ама не. Сега отново се върнах на работа, когато Калоян беше на 10 месеца. Живот и здраве през септември ще тръгне на ясла, а дотогава - пак бабата е насреща.
От опит споделям, че идеалния вариант е да започнеш работа на 4 часа. Така имаш време да си с детето, а и имаш и социални контакти. Това обаче не винаги е възможно за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт