Декупаж (салфетна техника)- 4

  • 45 423
  • 354
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 392
Здравейте момичета.
Показвам ви последната си работа-рамка за едно малко момиченце,изработена според нейните желания. Grinning
Също така ви показвам и едно  пано за стена с градинска тематика,което направих.То не е декупаж,но ви поздравявам с него,защото е направено с малки фигурки.Дано ви хареса. Grinning

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=139480

Уна , прекрасни са! Heart Eyes Много ми харесва стилът ти!  bouquet

Днес си поръчах от рамките, за които говорихме, но ми казаха, че не били дървени, а от пресована хартия... Thinking Така ли е или за други рамки ми говорят?

# 61
# 62
  • София
  • Мнения: 591
Оооо,Черешовка,сега като ме питаш незнам точно от какво са.За мен са дървени,но може и да са някакви пресовани дървесини,незнам точно.Отгоре имат някакво специално покритие,и са изключително твърди и здрави.Незнам хартия как ще е толкова здрава? newsm78

# 63
  • Мнения: 4 392
Оооо,Черешовка,сега като ме питаш незнам точно от какво са.За мен са дървени,но може и да са някакви пресовани дървесини,незнам точно.Отгоре имат някакво специално покритие,и са изключително твърди и здрави.Незнам хартия как ще е толкова здрава? newsm78
Много си бърза.. Laughing
Може и за други да ми говорят.  Rolling Eyes Поръчах си 2-3  за проба и ще ги видя, като ми ги донесат.
Не знам какви са, но правиш чудеса с тях! Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 591
Благодаря Черешовка,много си мила.  bouquet

# 65
  • Мнения: 854
Знаете ли какъв е този ефект, на стъклото - фона, на който се виждат някакви нишки?

# 66
  • Мнения: 1 065
Знаете ли какъв е този ефект, на стъклото - фона, на който се виждат някакви нишки?


Това е хартия, виждам, че я наричат "Рисовая бумага". Виж тук http://www.kuking.net/my/viewtopic.php?p=864592#864592url
И на мен ми е интересна, но не съм виждала да се продава.

# 67
  • Мнения: 854
Благодаря  Peace
Някакъв вид оризова хартия ще да е. Много красиви ефекти стават с нея.
Интерсно дали няма да може да се намери тук.


Имам  едно друго питане. В някой от руските форуми четох за заместване на кракелето с желатин.
Дали някой го е ползвал? И да може да каже тънкости, пропорции?

Продължавам да се "точа" на хладилника, но искам преди това да опитам това, което ще му "причиня" на малка повърхност, за да видя дали се получава. Но кракеле за целия хладилник ... ми той ще ми излезне златен.

Иначе, вчера си купих акрилатни бои от Бриколаж. 9 лв кутия от 750 мл. Доста по-изгодно излиза. Ако човек си купува чат-пат разни цветове, накрая ще има богата гама и в големи количества. Иначе в Слънчоглед малката тубичка е към 4 лв.

# 68
  • Мнения: 1 403
bushkata, аз съм правила опити за кракле с желатин-[http://www.snimka.bg/album.php?album_id=151366&photo=24В първата тема тук има подробно описание.Аз следвах него, но малко намалих водата- около 1/2-3/4чаша. Горния слой боя нанасям перпендикулярно на посоката на нанасяне на желатина като гледам там, където съм минала вече с боя, да не повтарям. За да се образуват хубави пукнатини, нанасям по-дебел слой желатин и по-дебел горен слой боя. След това суша със сешоар. Ако не стане , почваш отново Simple Smile На мен ми се получи от втория опит

# 69
  • Мнения: 854
bushkata, аз съм правила опити за кракле с желатин-[http://www.snimka.bg/album.php?album_id=151366&photo=24В първата тема тук има подробно описание.Аз следвах него, но малко намалих водата- около 1/2-3/4чаша. Горния слой боя нанасям перпендикулярно на посоката на нанасяне на желатина като гледам там, където съм минала вече с боя, да не повтарям. За да се образуват хубави пукнатини, нанасям по-дебел слой желатин и по-дебел горен слой боя. След това суша със сешоар. Ако не стане , почваш отново Simple Smile На мен ми се получи от втория опит
А! Супер се е получило!
Ще потърся и описанието и ще пробвам, много ти благодаря!

Иначе аз мисля да намажа върху желатина с мече - това ще се отрази ли някак?

А какво значи "почваш на ново"? Директно върху несполучливите пластове правиш нови или сваляш старото (как?) и започваш наново?

# 70
  • Мнения: 1 403
миеш хубаво всичко и почваш отначло. Това с хладилника е доста смело- може би трябва да пробваш преди това на по-малка повърхност...Или само на някои участъци да направиш кракле-например между мотивите, разпръснати...Не знам дали ще може с мече. При нанасянето на горния слой трябва да се внимава и да се нанася лекичко, за да не се свлече желатиновия слой. И слоят боя под желатина и този над него е добре да са контрастни, за да се виждат добре пукнатините...Ама и аз като теб не съм чак толкова навътре в нещата ...

# 71
  • Мнения: 854
Леле! Миеш и всичко отначало - звучи плашещо  Laughing
За това и питам много, а и пробвам на малки неща (кутии и др.), за да съм поготвена преди хладилника.
Иначе долния слой ще е тъмно кафяв, отгоре - оранжево. Сега правя една таква кутия -за проба. Като стане ще я покажа, да си кажете мнението.
Идеята да е с каракеле само на места и на мен ми хрумна вчера. Някакви "петна" с неправилна форма. Дори ще е може би по-интерсно, отколкото целия да е напукан - все пак е много голяма площ и не знам дали ще е красиво, ако е целия.
Мисля, пробвам, опитвам - така се уча  Blush
Благодаря за съветите и помощта.

# 72
  • Мнения: 972
Момичета, хартията за която говорите съм я виждала в слънчоглед. Води се ръчно изработена и стои на нишки. Виж за цена нямам спомен колко беше. Знам че имаше различни дебелини  Hug

# 73
  • Мнения: 854
От Слъчноглед си купих лепило/лак: ето това
Обаче кутията, която намазах вече втори ден лепне  Shocked Не много, но определено не мога да затворя капака - ще се залепи за кутията и там където се допират ще се обели...
Нормално ли е?

# 74
  • Мнения: 725
http://www.svetcz.com/index.php?strana=galerie&idprispevek=94
140str разкошен декупаж
особено рамките
вижте особено от 100 до 140стр

Последна редакция: нд, 15 юли 2007, 22:13 от ra4eto

Общи условия

Активация на акаунт