Авент - приятел на кърменето?!

  • 5 448
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 251
 Абсолютно съм съгласна с авторката на темата. Началото на бременността си прекарах в БГ. Ходихме на лекции с мъжа ми, защото знаехме, че ни предстои заминаване в чужбина и ще трябва да си гледаме бебето абсолютно сами. От лекциите съм много доволна, с изключение на разясненията за кърменето. Абсолютно същите глупости за помпите на Авент, за стерилизатора, за шишенцата и за тем подобни глупости. Ако не бях родила в САЩ и ако нямах контакта с консултантите по кърмене към тукашната болница и не на последно място ако го нямаше форума може би щеше да ми писне да кърмя отдавна, а сега се надявам да изкараме на кърма още дълго време. Макар че и аз имам помпа Авент ( зарибихме се с мъжа ми - то така излизаше, че ако нямаш помпа и край не можеш да кърмиш въобще и какви родители сте изобщо да нямате помпата на Авент, дето е най-добрата......  Mr. Green) Сега помпата за моя радост хваща прах в шкафа.   Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 030
Кремът за зърна пък трябва да се измива преди кърмене.

Не се измива! Peace От крема и помпата съм много доволна, но от рекламата - не Naughty
Подкрепям с двете си ръце за крема на мен лично ми помага и сега след раждането защото кво ли не лепах на тия зърна до преди две седмици,е вече няма болка нито на зърна нито усещам напрежение.Все нещо ще ти допадне докато не пробваш.Успешно раждане!  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 161
В такива случаи се сяда и се пиша писмо до Авент и до училището на 9 месеца и се изявява исна гражданска позиция и възмущение от дезинформацията и манипулирането на нещата, което правят. Ако не ти отговорят, пишеш до медиите - те търсят интересни скандали. Идва Седмица на кърменето и за кърмене ще се говори доста; може би е подходящ момент да се обърне внимание на медиите как се саботира кърменето под прикритието на консултации по кърмене?

# 18
  • Мнения: 5 539
След лекцията получихме и няколко брошури от Авент. Една от тях се казва "Инструкция за кърмене - въведение от д-р Мери Фютрел". Сега я прегледах и доколкото ми стигат познанията, всичко написано в нея е ОК. Няма ги тия глупости за задължителното цедене, задължителното мазане на зърната и кърменето само от 1 гърда. Пише, че помпата се препоръчва за майки, които имат преждевременно родени бебета или трябва да прекарват повече време далеч от бебетата си. Също, че може да се ползва, ако има усещане за препълване на гърдите.
Брошурата е преводна и предполагам това е официалната позиция на Авент относно кърменето.
Но тъй като на лекциите се говорят съвсем различни неща, явно цялата работа е побългарена.
Наистина ще взема да пиша един имейл на Авент /ф-ма Ивентас, която е официален вносител/, но тъй като подозирам, че те няма да се трогнат особено, може да пиша и на централата на Авент в Англия.
Жалко, че не запомних имената на презентаторката и другата представителка на Авент, които водиха лекцията.

# 19
  • Мнения: 758
Аз също присъствах на тези лекции и мога да кажа че съм доста доволна от това което научих там. Гледаме си детето сами с мъжа ми и информацията от тези лекции ми беше доста полезна. Мога да кажа че се набляга на ползата от кърменето, аз ако не бях облъчена от тях сигурно нямаше да кърмя. Иначе бях особено разочарована от прехвалените шишета на Авент, тъй като се опитах да нахраня с тях 6 дневното си бебе и то изобщо неможа да суче от твърдия силиконов биберон. В момента само я кърмя, не ползваме нито шишета, нито залъгалки, нито помпи. Едиствено крема за зърна ползвах в началото, когато ми бяха разранени и съм доволна. Питала съм специално представителките на Авент дали е безопасна пластмасата от която се правят чашите и шишетата и та казаха, че ако се спазват инструкциите за стерилизация, всичко е ок. Незнам колко може да им се вярва обаче   newsm78

# 20
  • Мнения: 4 242
Значи след три години все същото. Атакувайте вместо да се вайкате! Така както ние с Хедра и още няколко майки сторихме преди време, но при вас ще е по лесно че сте бременни. Колко му е щом сте просветени да засипете с въпроси лекторката или презентаторката, убедена съм че малко и е нужно да се огелпи и ето ви антиреклама. Mr. Green Ех защо не съм си в Сф, ама и няма да ме пуснат вече Joy Коремчетата му е майката да действат!

# 21
  • Мнения: 5 539
Аз също присъствах на тези лекции и мога да кажа че съм доста доволна от това което научих там. Гледаме си детето сами с мъжа ми и информацията от тези лекции ми беше доста полезна. Мога да кажа че се набляга на ползата от кърменето, аз ако не бях облъчена от тях сигурно нямаше да кърмя. Иначе бях особено разочарована от прехвалените шишета на Авент, тъй като се опитах да нахраня с тях 6 дневното си бебе и то изобщо неможа да суче от твърдия силиконов биберон. В момента само я кърмя, не ползваме нито шишета, нито залъгалки, нито помпи. Едиствено крема за зърна ползвах в началото, когато ми бяха разранени и съм доволна. Питала съм специално представителките на Авент дали е безопасна пластмасата от която се правят чашите и шишетата и та казаха, че ако се спазват инструкциите за стерилизация, всичко е ок. Незнам колко може да им се вярва обаче   newsm78
Прости ми, но си противоречиш в думите си Simple Smile Ако си кърмила, защо е трябвало да храниш 6-дневното си бебе с биберон?

# 22
  • Мнения: 789
Не съм ходила на лекции, учехме се в движение Simple Smile Пропуснала съм всякакви рекламни кампании, но си купих помпа Авент, имам и такива шишета - не от реклами съм ги избрала, а от други доволни майки. Жалко е, че заради неподходяща, агресивна реклама, хората се отказват от наистина качествени продукти.....

# 23
  • Мнения: 3 161
Наистина ще взема да пиша един имейл на Авент /ф-ма Ивентас, която е официален вносител/, но тъй като подозирам, че те няма да се трогнат особено, може да пиша и на централата на Авент в Англия.

От мен съвет: нека е писмо, не е-мейл. Може и подписка да направиш с група майки от форума. Препоръчвам нещо в смисъл, че от престараване да им рекламират продуктите, водещите на курса дават невярна информация за кърменето и така излагат фирмата. И също може да пратиш копие до училището на 9 месеца и... сега не се сещам, но може и още някой. Ако напишеш текста, бих могла да се включа с редакция. Също съм била на тези курсове и ми направи лошо впечатление това, но не ми се стори чак толкова агресивно тогава.

# 24
  • Мнения: 1 467
Наистина доста лоша реклама, а биха могли да си рекламират продуктите многопо-добре.
На мен помпата ми беше много полезна, защото с нея си стимулирах млякото, което дойде чак на седмия ден. Бебето ми не сучеше и това определено помогна.

# 25
  • Мнения: 984
Разбирам възмущението ти!
Имам да кажа обаче нещо от моята практика, което поставя помпата на тая фирма в графата най-необходими неща след раждането. Моята Ния съм я кърмила 9 месеца са благодарение на тази помпа, тъй като имахме проблеми с засукването, операции, лекарства и т.н. случки. Второто най-необходимо нещо е хорума на кърмещите майки!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 191
Ама, момичета, вие четете ли изобщо?!
Темата е относно неправилното представяне на кърменето чрез агресивна реклама на техните продукти. Защо обяснявате колко са хубави Авент-ските продукти, не иде реч за това!?
Никой не спори, че и помпата е добра, и другите джиджавки са качествени, но кой ви пита за това newsm78
Подкрепям идеята да им се напише, че лекторите им не са "качествени".

# 27
  • Мнения: 984
Подкрепям идеята да им се напише, че лекторите им не са "качествени".

Права си, де! Ама нали знаеш "стимул - реакция". Извинявам се.
Просто не ходете на тези "лектории", защото е пределно ясно че са "некачествени". Имате си форум, имате си библиотека и най-голямата форумска агитка в подкрепа на кърменето.

# 28
  • Мнения: 1 420
Подкрепям идеята да им се напише, че лекторите им не са "качествени".

Не съм посещавала лекции, където са присъствали представители на Авент, но така като ви чета си мисля, че точно в лекторите е проблема. Аз имам брошури и двд на Авент относно кърменето и са пълни с полезни и правилни съвети. Така че е проблема в това, че предлагат грешна информация. не знам защо така се е получило на тези лекции  newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 191

Права си, де! Ама нали знаеш "стимул - реакция". Извинявам се.

Уф, нещо не те разбрах newsm78

Общи условия

Активация на акаунт