Кога заведохте за пръв път децата на море?

  • 3 884
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
На 1г. 3м. Изкарахме много спокойно и приятно море, тя се кефеше на всичко ново и беше невероятно кротка и послушна. Спеше много, ядеше много и не съм имала никакви грижи  Peace.

# 16
  • Мнения: 819
Май ние бием рекордите за сега  Laughing - на 4 месеца отидохме на море и от тогава не сме пропускали. Детето се чувстваше много добре, по цял ден навън, за малко на плаж - на сянка, естествено.Имаше дори бански и джапанки  Mr. Green Нито една година не е хващала морски вирус/да чукна на дърво/.

# 17
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Първото море беше първото лято. Иван беше на 8 м. Тогава му се случи и първото боледуване и първото зъбче... много първи неща...

# 18
  • Мнения: 532
Заведохме я на 18 месеца (там ги навърши).Изкарахме чудесно,на нея много и хареса и не можех да я извадя от водата.Пазех я от слънцето като я мажех или й слагах бяла тениска.Даже ще повторим към края на август.

Не бих завела детето си под 12 месечна възраст.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 537
Малката беше на о/о 10.5-11 мес. Много и хареса в морето с татко и, голямо плуване с лодката падна и най-важното стоеше мирна вътре, но виж на пясъка беше голяма мъка - нито за минута не успях да я накарам да седне на хавлията  ooooh!, напълни дупето няколко пъти с пясък и това и беше "плажуването" Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
И двете ги водихме преди да навършат 6 месеца. Най-хубавите и спокойни почивки са ми били тези с непроходили деца. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 7 263
Заведох ги за пръв път на около година, година и нещо. Сега вече бих завела и много по-малко дете на морето.

И двете ги водихме преди да навършат 6 месеца. Най-хубавите и спокойни почивки са ми били тези с непроходили деца. Mr. Green

 Peace Peace Peace

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери беше на 9 месеца.Страх я беше от водата и определено не и хареса плажа.

# 23
  • Мнения: 6 164
И двете ги водихме преди да навършат 6 месеца. Най-хубавите и спокойни почивки са ми били тези с непроходили деца. Mr. Green

Аз затова пускам и питам, защото имам чувството, че сега е най-неподходящият момент за ходене където и да било. Скоро проходил, учи се да тича, не спира на едно място. Ние като седнем някъде и той постоянно търчи напред-назад, не се заседяваме за минутка дори. Ако е непроходило пак става, ако е по-отдавна проходило и вече са му интересни други неща, освен това "как да избягам най-бързо от нашите и да ги накарам да ме гонят", пак върви... Ама баш в тая възраст е някакъв ужас. Толкова мерак имах да го заведем, даже отпуска пусна мъж ми от 23-ти юли, купихме си басейн, работи... но е истински ужас да се ходи с него някъде, вече започнах да се разколебавам. Tired Ох, не знам, може там да е различно.  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 2 197
На 14 месеца. Страшно и хареса, особено водата. Е, страх я беше да се пуска от баща си, но пък обожаваше да подскача по вълните с наша помощ. Нито изгоря, нито имаше каквито и да било проблеми. Изпиваше промишлени количества айран и вода.

# 25
  • Мнения: 819
И двете ги водихме преди да навършат 6 месеца. Най-хубавите и спокойни почивки са ми били тези с непроходили деца. Mr. Green

Аз затова пускам и питам, защото имам чувството, че сега е най-неподходящият момент за ходене където и да било. Скоро проходил, учи се да тича, не спира на едно място. Ние като седнем някъде и той постоянно търчи напред-назад, не се заседяваме за минутка дори. Ако е непроходило пак става, ако е по-отдавна проходило и вече са му интересни други неща, освен това "как да избягам най-бързо от нашите и да ги накарам да ме гонят", пак върви... Ама баш в тая възраст е някакъв ужас. Толкова мерак имах да го заведем, даже отпуска пусна мъж ми от 23-ти юли, купихме си басейн, работи... но е истински ужас да се ходи с него някъде, вече започнах да се разколебавам. Tired Ох, не знам, може там да е различно.  Rolling Eyes

Няма гаранция, че и там ще е така. При нас нямаше неподходящ момент - и на 4 мес., и на 1г.,4 мес. и т.н.- никакви проблеми. Дори да е по-буйничък, така или иначе и тук не кротува, поне ще смените обстановката.Моето мнение е да опитате, нищо не губите  Peace

# 26
  • Мнения: 6 164
Ще отидем, знам, че е полезно. На плажа съм сигурна, че ще се забавляваме много. Дали в басейнчето, дали в морето, а и по пясъка трудно ще ми избяга. Twisted Evil  Wink Аз едвам стъпвам там... Laughing
Но вечер все ще седнем в някое кръчме, механичка и ще бъде "парти" с "изненади"... Crazy

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Беше точно на 18мес и беше супер.Проблеми общо взето не сме имали Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз затова пускам и питам, защото имам чувството, че сега е най-неподходящият момент за ходене където и да било.

И двете ми дъщери са родени през април и не са пропускали почивка на море, така че и през това сме минали. На пясъка ходенето е леко затруднено, съответно пакостниците се отдалечават по-бавно и имаш достатъчно време за реакция.
А за заведенията - все някога ще се научи да си играе кротко до вас.

# 29
  • Мнения: 7 106

Аз затова пускам и питам, защото имам чувството, че сега е най-неподходящият момент за ходене където и да било. Скоро проходил, учи се да тича, не спира на едно място. Ние като седнем някъде и той постоянно търчи напред-назад, не се заседяваме за минутка дори. Ако е непроходило пак става, ако е по-отдавна проходило и вече са му интересни други неща, освен това "как да избягам най-бързо от нашите и да ги накарам да ме гонят", пак върви... Ама баш в тая възраст е някакъв ужас. Толкова мерак имах да го заведем, даже отпуска пусна мъж ми от 23-ти юли, купихме си басейн, работи... но е истински ужас да се ходи с него някъде, вече започнах да се разколебавам. Tired Ох, не знам, може там да е различно.  Rolling Eyes

дъщеря ми беше абсолютно на същата възраст, когато я заведохче на море за пръв път. писах по-горе, че изкарахме една чудесна почивка с нея  Grinning. месец преди това беше проходила и на пясъка не се чувстваше много сигурна - хем е неравен, пем пари  Mr. Green. Та хич не е швъкала по хавлии, стоеше си под чадъра в басейнчето. Другото хубаво беше, че си върна предиобедното спане и в 10,30 откъртваше та до 12-12,30 , когато си тръгвахме от плажа. Следобед също спеше 2-3 часа.

Със сигурност на тази възраст ми е било много по-лесно, отколкото на следващото лято (на 2г.3м.) - вече по-уверена, по-отворена и мислеща че всичко може, всичко иска и има хиляди претенции  Laughing.

То вярно че всяко дете е различно, но няма как да разбереш как ще е с твоето, преди да опиташ, нали  Wink. Но със сигурност няма да ти е по-трудно, отколкото ако сте си у дома  Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт