Пренатално възпитание

  • 8 038
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
Единственото което говорих беше : "Я стига ме рита".... Peace

и аз така. и му се заканвах, че само да се роди и да порасне и ще види той... лоша, лошааа майка. няма моцарт, няма кърма...не мъ е срам.

# 16
  • Мнения: 7 418
За музиката - да. Много музика слушах и той танцуваше из корема ми. И сега обича да слуша и се опитва да пее.
напомня ми моето съкровище Grinning

# 17
  • Мнения: 6 164
Много знаят те на тях ли говориш, или с друг. Като говориш с мъжа ти, пак те чува. Какво е това пренатално възпитание? Мислиш ли, че то осъзнава и осмисля какво му казваш? Ако е така, значи и то си мисли и разсъждава като във филма "Виж кой говори"... И после като види акушерката: "Ква си ти ма, я ме пусни!"...  Joy

А аз между другото бях чела също, че е хубаво да му се говори и един ден му разказах почти цял филм, който гледах... Ей така, да се отчета, че съм го направила. Толкова ми беше смешно, ако някой ме видеше отстрани да си разговарям с корема... Crazy Че и таткото карах да му говори и само повтаряше на пъпа ми "Бебооо, бебооо..." Mr. Green ...

Прочети една статия от вестника на глас и си готова! Да ти мине, щом ти е толкова гузно.  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 111
Неприятни мисли често ме спохождаха. И още е така, са съжаление... Явно съм сбъркана.
Misty, представяш ли си да му пуснеш този филм след време и да ти каже - О, мамо, стига, този филм го знам наизуст.  hahaha
munkamm, аз не спирах да говоря на кучето си. Миля, че ме разбираше. Или поне добре се прави.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 247
Твъдре вероятно е от тези пусти хормони наистина да се вторачвам в ненужни неща. С първото си дете не съм го правила и не съм и имала угризения. Сего обаче май се чувства повече гузна от нещо друго- последните 4-5 седмици бях в страхотен ужас заради резултатите от амниоцентезата и дори си бях стегнала багажа за болницата - за принудително прекъсване на бремеността, защото имаше опасения, че бебето има генетични увреждания. През цялото това време бях много гневна на бебето и сега се чувствам една такава виновна... Като чух това за общуването си дадох сметка, че аз не само не го правя, но сякаш игнорирам това, че ще имам бебе - като защитна реакция вследствие този стрес ли, не знам... Ама ми стана много гузно... Embarassed

# 20
  • Мнения: 22 440
Чак пък да му говоря нещо сериозно със сигурност не го правя. )))
А и какво да го възпитаваш пренатално - няма да му чета лекции я.
Обикновенно ако се сетя му казвам добро утро бебе, или го питам - какво правиш бебе? но дотам се заключават разговорите ми. ))))

# 21
  • Мнения: 4 621
Това пък вече ми се струва доста превзето.... Mr. Green
Така мисля и аз Whistling

# 22
  • Мнения: 2 910
Не съм говорила на корема си, един път опитах и се чувствах много тъпо, не ми идваше отвътре, но музика съм слушала много, защото обичам.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 191
Всички ме наставляваха да слушам музика, а на мен ми се слушаше тишината. Имах периоди в които слушах адски силно любимата си мезика, но от хормоните това често завършваше с рев, та и досега. На глас сама не мога да говоря лесно дори и на тел. секретар. Когато с таткото сме изучавали корема, ритниците отвътре и сме говорили с любов за бебето мисля, че е по-важно.
    Пишех периодично писма към бебетата си във втората половина от бременността и това ме успокояваше...Там е написана цялата ми любов и страхове.
Най-хубавото беше баткото да говори и пее на корема, обикновено на пъпа, като микрофон. Сега тези песни продължават и са голямо улеснение за мен в приспиването...

Като всяко ново течение е пренаталното възпитание си търси ниша къде да се настани..
Ако искате вярвайте ако искате - не, важното е да правите каквото чувствате.. и ако ви е глупаво да бъбрите на един корем който подскача от време на време, то определено не трябва да го правите. Защото една личност която е в хармония със себе си и прави нещата така че тя да се чувства добре, винаги е по добър родител, от онзи който обръща гръб на инстинктите си и действа по суха теория..

Съгласна съм, че някои хора се правят на интересни.
 Много ми харесва Мисълта "ВСЯКА МАЙКА Е НАЙ-ДОБРАТА ЗА СВОЕТО БЕБЕ"  и все на нея съм се уповавала...

# 24
  • Мнения: 1 044
Свекърва ми твърди, че има значение как е протекла бременността за бъдещото здраве на бебето - не само физическо, но и психическо. Тя твърди, че е правила за себе си емпирично изследване и е установила, наблюдавайки доста бременни, /включително и своите две бременности/, че психическото състояние на майката е от голямо значение за бебето. Нервна, отчаяна майка, гладна, бедна, болна и т.н. - бебето е нервно, ревливо, хипохондрично. Спокойна, щастлива, весела майка, пееща, танцуваща, спортуваща- жизнерадостно бебе, спокойно и доволно. Тя твърди, че бебетата имали памет, още от майчината утроба и затова не хубаво бременните да преживяват големи сътресения. Всичко, което вълнува майката, вълнува и бебето - свекърва ми казва, че по кръвен път стига тази информация  до бебето и било свързано с насищане на някакви хормони. Свекърва ми  е химик и е работила в лаборатория дълги години, там е правила някакви изследвания по този повод. На мен това ми се струва малко странно, да не кажа и налудничаво. Но не съм медицинско лице все пак.

# 25
  • Мнения: 617
Ми говоря му не мнооого рядко и то по-скоро неща от сорта ей бебок стига рита или пуу кво ти стана бе цял ден не си мръднал.
Ама превзета история ми се вижда това с пренаталното възпитание.
Обаче си мисля, че емоциите на майката се отразяват на бебото, защото при различни състояния се отделят различни хормони който се отразяват на бебето.

# 26
  • Мнения: 247
Свекърва ми твърди, че има значение как е протекла бременността за бъдещото здраве на бебето - не само физическо, но и психическо. Тя твърди, че е правила за себе си емпирично изследване и е установила, наблюдавайки доста бременни, /включително и своите две бременности/, че психическото състояние на майката е от голямо значение за бебето. Нервна, отчаяна майка, гладна, бедна, болна и т.н. - бебето е нервно, ревливо, хипохондрично. Спокойна, щастлива, весела майка, пееща, танцуваща, спортуваща- жизнерадостно бебе, спокойно и доволно. Тя твърди, че бебетата имали памет, още от майчината утроба и затова не хубаво бременните да преживяват големи сътресения. Всичко, което вълнува майката, вълнува и бебето - свекърва ми казва, че по кръвен път стига тази информация  до бебето и било свързано с насищане на някакви хормони. Свекърва ми  е химик и е работила в лаборатория дълги години, там е правила някакви изследвания по този повод. На мен това ми се струва малко странно, да не кажа и налудничаво. Но не съм медицинско лице все пак.

Мисля, че има много разум в това, което казва свекърва ти. Това, че е мед.лице още повече ме впечатлява за изводите, до които е стигнала.

# 27
  • Мнения: 247
Всички ме наставляваха да слушам музика, а на мен ми се слушаше тишината. Имах периоди в които слушах адски силно любимата си мезика, но от хормоните това често завършваше с рев, та и досега. На глас сама не мога да говоря лесно дори и на тел. секретар. Когато с таткото сме изучавали корема, ритниците отвътре и сме говорили с любов за бебето мисля, че е по-важно.
    Пишех периодично писма към бебетата си във втората половина от бременността и това ме успокояваше...Там е написана цялата ми любов и страхове.
Най-хубавото беше баткото да говори и пее на корема, обикновено на пъпа, като микрофон. Сега тези песни продължават и са голямо улеснение за мен в приспиването...

Като всяко ново течение е пренаталното възпитание си търси ниша къде да се настани..
Ако искате вярвайте ако искате - не, важното е да правите каквото чувствате.. и ако ви е глупаво да бъбрите на един корем който подскача от време на време, то определено не трябва да го правите. Защото една личност която е в хармония със себе си и прави нещата така че тя да се чувства добре, винаги е по добър родител, от онзи който обръща гръб на инстинктите си и действа по суха теория..

Съгласна съм, че някои хора се правят на интересни.
 Много ми харесва Мисълта "ВСЯКА МАЙКА Е НАЙ-ДОБРАТА ЗА СВОЕТО БЕБЕ"  и все на нея съм се уповавала...





Ти си отличничка! Simple Smile Хем си действала спонтанно, хем си правила това, което трябва.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 24 467
Да,да, пък още по- добре е да започнем да общуваме с яйцеклетките си, респективно сперматозоидите, още преди да са станали на зародиш. Така възпитанието ще е още по- пълно...

Ах, как ме е яд, че изтървах този сюблимен момент!  #Cussing out Защо не се доверих на статиите и изследванията със строга научна обосновка?!

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 12:08 от Judy

# 29
  • София
  • Мнения: 5 191
Judy, и аз се смях много, даже ти написах предложение да заемеш тази пазарна ниша и да спечелиш мноооооооого пари от книги с теорията си. Но го изтрих, защото се замислих, че и това е възможно....да се молиш на сперматозоидите си да пробият обвивката на яйцеклетката... и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт