Мързеливи ли сте?

  • 6 933
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 425
Добре че не се умира от мързел, че инак мноо зле  Laughing
В тази връзка - много ме кефи шопския лаф:
"Най-обичам да съм змия - ем си лежим, ем си ходим"  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 117
еееееееееееее аз пък си мислех, че съм най-мързеливия човек на света! казвам го не без гордост, защото както баща ми казва - само мързеливите маймуни са станали хора!
Мразя домакинската работа от дън душа, изключвам само готвенето, което ми е страст, и пазаруването , защото го съпровожда готвене!
И още нещо се сетих  - дядо ми на 80 г. прозря, че /цитирам/: "женската работа е много тежка и край няма, от както почнах да я върша, го разбрах" - след като почина баба ми, голяма чистофайница.

# 32
  • Мнения: 589
Бооожкеее,колко мързелани на едно място... hahaha
  Като по-млада и аз се отпусках,ама сега внимавам много да не ми се струпа работа,щото после лошо ooooh!Всички вкъщи са обучени да похващат по нещо,та в общи линии не ме е срам,ако на вратата ми внезапно се появят гости.Сутрин на излизане,който е последен,взима боклука,чиниите се мият веднага след ядене-който изяви желание.Веднага като събера прането,го гладя и така го прибирам,сушилня нямам.В събота след закуска(което в повечето случаи е почти обяд) се захващаме всички-един мие банята и балкона,друг събира прах и мие пода,аз обикновено готвя две-три манджи,за да не се занимавам и в неделя,така в неделята наистина си почивам на чистичко bowuu.Веднъж седмично ядем китайска храна-така спестявам един ден готвенето.С новата дограма се "родих" направо,купила съм си една джаджа за прозорци с гума от единия край,та и от препаратите за стъкло вече нямам нужда,просто търкам с намокрената с чиста водичка гъба на джаджата,обръщам откъм гумата да събера водата и прозорците светват!

# 33
  • Мнения: 2 336
Синът ми ме пита оня ден:
- Вие за какво сте ме създали? Да оправям обувките и да хвърлям боклука ли?  ooooh!
Колко смислени въпроси за дете дет няма 7 години...
Вече си мисля, че мързелът е наследствен. И той явно на мен се е метнал.  Laughing

# 34
  • Мнения: 2 401
Добре че не се умира от мързел, че инак мноо зле  Laughing
В тази връзка - много ме кефи шопския лаф:
"Най-обичам да съм змия - ем си лежим, ем си ходим"  Laughing

Тоя лаф е жесток! Аз съм го чувала на трънски диалект и съм се побърквала от хилеж. Обаче не можах да го запомня.  Ако някоя мама го знае да го постне моля.  Laughing

# 35
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Синът ми ме пита оня ден:
- Вие за какво сте ме създали? Да оправям обувките и да хвърлям боклука ли?  ooooh!
Колко смислени въпроси за дете дет няма 7 години...
Вече си мисля, че мързелът е наследствен. И той явно на мен се е метнал.  Laughing

Малък но прозорлив дето се вика. Joy Joy Joy

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Докато бях в майчинство много ме мързеше- знаех, че разполагам с времето си и все отлагах. Откакто работя обаче имам само 6 почивни дни в месеца. И знам, че ако не изчистя тогава- няма кога. А ми е много неприято да се прибера вечер и да ми е мръсно и разхвърляно. И всяка неделя пада голямо чистене Tired

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мързи ме, докато започна, но веднъж започна ли- нямам спиране  Crazy 

 Peace

 Peace
Масово е Peace

# 38
  • Мнения: 599
Мале аз бях голяма чистница/допреди2,3 год./Сега и аз съм като теб.Оборудвахме се с всичко необходимо,за да си мързелуваме.Само,че при мен не идва жена,която да чисти.Аз си мия банята на 2 седмици,прозорците пролет и есен,прахосмукачка през ден.Преди бях маниячка-всяка събота и неделя правех основно чистене ooooh!Явно ми е омръзнало незнам.Но със сигурност сега ми е по-добре Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм мързелива, но част от домакинската работа ми е доста неприятна и ми тежи  Close
Добре, че мъжът ми е маниак на тема чистота и чистенето го е поел изцяло  Grinning

# 40
  • Мнения: 213
Аз съм по-зле и от теб. Нямаме миялна - мъжа ми мие. Нямаме чистачка - той мие и пода и пуска прахосмукачка. И сушилня нямаме - той простира... Ако теб те е срам, аз какво да кажа. Crazy
Поне се старая да не е всеки ден тоз тормоз и да компенсирам с готвене и вкусотийки. Whistling
И аз съм така...  Embarassed

# 41
  • Мнения: 44
аз не мисля, че това което описва която и да е от писалите тук може да се нарече мързел.самото отглеждане на дете си е достатъчно отговорна, денонощна и без почивни дни работа. това, че имате уреди помощници, а бабите ви са прали на ръка чарфаши не прави труда ви по-малък. аз не съм голяма чистница, не обичам да ми е мръсно, но  чак пък да е лъснато доблясък...тъй или иначе ще се изцапа отново. домакинската работа е най-неблагодарната-забелязва се само ако не си я вършиш. и не смятам, че е срамно да заседна 2-3 часа пред компа вместо да лъскам бани, прозорци и други непознати за мен дейности. не страдам от комплекса на домакинята.е, сигурно си имам други комплекси...

# 42
  • UK
  • Мнения: 1 334
не съм мързелива, но имам други приоритети - учене и организиране на почивки/забавления  Laughing никой не страда от това, напротив всички са доволни. Сигурно , защото готвя всеки ден  Laughing

# 43
  • Мнения: 985
Аз съм по-зле и от теб. Нямаме миялна - мъжа ми мие. Нямаме чистачка - той мие и пода и пуска прахосмукачка. И сушилня нямаме - той простира... Ако теб те е срам, аз какво да кажа. Crazy
Поне се старая да не е всеки ден тоз тормоз и да компенсирам с готвене и вкусотийки. Whistling
И аз съм така...  Embarassed

баси!И къде ги намирате такиз мъже,бе?!Я кажете и аз да ходя да си търся един! Mr. Green

# 44
  • Мнения: 261

Чочка, възпитание му е майката, възпитание и превъзпитание.
Аз и други задължения съм му вменила, но да не оспамваме темата сега. Joy

Общи условия

Активация на акаунт