Мнения на Birdie 2

  • 227 008
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 1 984
ако бяха направили поне 3 антибиограми през годината щяха да знаят че към сулфонамидите има широка резистентност. както и към амоксицилина, а дори и макролидите. 

# 1 246
  • Мнения: 8 585
Да. Разликите са само академични. Това едно.
Второ, цялата тактика кога и по какви критерии да се дават антибиотици, се вижда че е абсолютно несъстоятелна и без база. Това са основни неща...

*анализ на симптомите, клинична оценка, анализ, диагноза. Възможни вероятности.
*нужни ли са изследвания? и какви, ако да. Правят сет за инфекция, без двата най-важни критерия за наличието и. Какви изводи ще направят? грешни.

Това са просто невероятни неща за съвременното състояние на нещата... това е дъното, просто.

# 1 247
  • Мнения: 49
Здравейте доктор Бърди
Появиха ни се червени петна по лактите на ръцете и по бузките. Имаме и по крачетата. Малкият е на 6 месеца. Не го сърбят, след къпане са много ярко зачервени и от няколко дни се увеличават. Не искам сама да му поставям диагнози, но от прочетеното във форума се притеснявам да нямаме атопичен дерматит. Какво е вашето мнение?
И с какво да го мажа за да се оправи.

Предварително благодаря за помощта

# 1 248
  • Мнения: 1 984
винаги може и по зле - комбинации / и то при деца/ - бисептол + макролид! бисептол + амикаццин! азатрил + амикацин ! амикацина все мускулно.... и то при сериозни инфекции. вчера на 4 месечно дете -  зъбки.... /всъщност майката беше дала някакъв ганчев с зеленчуци и сметана/....

# 1 249
  • Мнения: 8 585
Здравейте доктор Бърди
Появиха ни се червени петна по лактите на ръцете и по бузките. Имаме и по крачетата. Малкият е на 6 месеца. Не го сърбят, след къпане са много ярко зачервени и от няколко дни се увеличават. Не искам сама да му поставям диагнози, но от прочетеното във форума се притеснявам да нямаме атопичен дерматит. Какво е вашето мнение?
И с какво да го мажа за да се оправи.
Предварително благодаря за помощта
Снимки?

# 1 250
  • Мнения: 8 585
Малко офф...

Днес бе известено за смъртта на великият тенор Лучано Павароти. Комплиментите за него са излишни. Гениалните хора нямат нужда от тях.
Малката Българска птичка Birdie бе почитател на този велик човек и музикант.
Светът загуби своят глас...
Бог да го прости и лека му пръст!

 smile3518

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 13:16 от Birdie

# 1 251
  • Мнения: 49
д-р Бърди направих снимки но незная как да ви ги изпратя ooooh!

# 1 252
  • Мнения: 8 585
Може да ги изпратите на е-майла посочен в моя профил тук...

# 1 253
  • Мнения: 547
Здравейте д-р Бърди,
отново ще помоля за Вашия съвет.
Днес синът ми 2 пъти повърна, през нощта се изака два пъти в рамките на половин час, което не е типично за него, от сутринта веднъж, като аките са с доста неприятна миризма и има слуз в тях. Преди малко вдигна и температура - 38.1
Сутринта беше жизнен, имаше и апетит, но сега вече е доста отпуснат, не иска нищо да яде, вода пие по малко и това е.
Дадох му панадол и сега спи.
Какво друго бихте ме посъветвали да му дам. Имам Хидрасек, но още не съм му дала, защото не мисля, че има точно разтройство. Имам и лечебния сок на Хип. За повръщането пробвах да му дам лимонов сок с вода и захар, но не го иска.
Каква храна да му давам?
Най-много се притеснявам да не се обезводни ...
Още ведниж от сърце Ви благодаря за съветите.

# 1 254
  • Мнения: 8 585
Какво хапва по принцип? Какво е менюто му? какво обича?

# 1 255
  • Мнения: 547
Всичко хапва и обича - супи, зеленчуци, плодове, месо, макарони, кисело мляко..., но в момента ми отказва  най-любимите си храни.
Чудя се ако му направя пилешки бульон с малко зеленчуци дали е добре или да се придържам към сухарите?
Да дам ли натриев цитрат за повръщането или не сте привърженик на това?

# 1 256
  • Мнения: 8 585
Бих препоръчал сухарчета за днес... а към вечер малко пилешки бульон, ако иска. Без зеленчуци...
Всъщност докъм края на деня ще се види развитието.
Не принуждавайте детето да пие, ако не иска. По-добре да хапне сухарчета за известно време и после малко течности, отколкото да пие, а после да повръща.

Никога не съм ползвал цитрат...

# 1 257
  • Мнения: 547
Благодаря Ви

# 1 258
  • Мнения: 10
 

Здравейте. Имам дете на 2г.6м. Миналата година по това време в следствие на гнойна ангина вдигна много висока температура и направи гърч. Гледката и преживяването бяха ужасни. Много се уплаших защото ни най-малко не си и представях как изглежда това, въпреки че бях чела по въпроса. Приеха ни в инфекциозна болница със съмнение за менингит и попаднахме на завеждащ отделение д-р Мангъров. Много симпатичен и определено вдъхващ доверие човек. По негова препоръка започнах да правя следните ваксини: Акт -ХИБ Хаемофилус тип Б, първи прием на Противохепатитна тип А и Менингокок А+С. Сега трябва да направим Пневмокок и втори прием на Противохепатитна тип А. Съветва ме да сложа и противогрипна ваксина, защото малкия тръгва на ясла. Определено обаче в мен се заражда някакъв скептицизъм по въпроса. Какво бихте ме посъветвали.
P.S. В интерес на истината след полагането на ваксините детето не е проявявало неразположение или някой от посочените странични ефекти. Т.е. реагира добре.

# 1 259
  • Мнения: 8 585
Правилно и компетентно са Ви посъветвали. Направете ги.

Общи условия

Активация на акаунт