Мнения на Birdie 2

  • 226 887
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 495

Birdie,здравеи.Детето ми е здраво,но др. сед. трьгва на градина.Искам този пьт да се застраховам.Когато е била с бронхит/спастични,алергични/,личната винаги ми е отказвала антибиограма и естественно се е налагало да пие по 1-2 антибиотика 1 след друг.Когато и кажа ,че пьрвият не деиства,тя казва"ооо,това е нещо друго-др. инфекция.1 е  я излекувал,но се е появило друго".Е как така  се появяват др. вируси?И когато искам антибиограма,защото виждам как експериментира,тя ми отказва.Според нея при здраво дете не може да се направи антибиограма,а когато е болно докато излязат резултатите от антиб. детето веднага трябва да започне прием на антибиотик.Това ми звучи малко като"Параграф 22".Не сьм лекар,но лекарските абсурди са много.Та,може ли по всяко време да се направи антибиограма,тьи като личната отказва да ни даде направление за това?

# 1 291
  • Мнения: 8 585

Birdie,здравеи.Детето ми е здраво,но др. сед. трьгва на градина.Искам този пьт да се застраховам.Когато е била с бронхит/спастични,алергични/,личната винаги ми е отказвала антибиограма и естественно се е налагало да пие по 1-2 антибиотика 1 след друг.Когато и кажа ,че пьрвият не деиства,тя казва"ооо,това е нещо друго-др. инфекция.1 е  я излекувал,но се е появило друго".Е как така  се появяват др. вируси?И когато искам антибиограма,защото виждам как експериментира,тя ми отказва.Според нея при здраво дете не може да се направи антибиограма,а когато е болно докато излязат резултатите от антиб. детето веднага трябва да започне прием на антибиотик.Това ми звучи малко като"Параграф 22".Не сьм лекар,но лекарските абсурди са много.Та,може ли по всяко време да се направи антибиограма,тьи като личната отказва да ни даде направление за това?
Може да се направи, но не е панацея...

# 1 292
  • Мнения: 495
Мисьлта ми е да не се дава насляпо антибиотик.Иначе  предпочитам да не ги изполвам.Благодаря ти.

# 1 293
  • Мнения: 937
Здравейте Birdie - да споделя и аз своя проблем - дъщеря ми е на годинка и 3 месеца и вече за 4 път й почервеняват бузите. Изписаха ни Зиртек 3 х 10 капки и крем Елоком веднъж на ден но той й изсушава много кожата и я мажа през деня с Мъстела Хидра бебе първите пъти й минаваше за около 3-4 дена но сега вече цяла седмица ту отшумява ту пак се зачервява не мога да открия защо. Не яде нови храни спряла съм прясното мляко и яйцата още след първия случай. Няма никъде другаде пъпки или обрив само бузите и брадичката (без челото). Не съм сменяла шампоана й нито прахта за пране. Възможно ли е да от мръсотията навън от пясъка и какво да правя. Благодаря!!!

# 1 294
  • Мнения: 589
Здравейте Birdie ! И преди съм ви искала съвет , затова отново се обръщам към вас! Синът ми е на 3,6г.,има няколко астматични пристъпа ,лекуван е  със Сингулар за 1година и сега не приема никакви лекарства! Преди няколко дни се оплака от болки в гърдите отляво след 30мин каза че му е минало, заведохме го на лекар и тя установи грубо дишане, което каза че не може да квалифицира като астматичен пристъп , но било нещо такова /цитирам/ и много учестен пулс над 120удара в минута, когато е в легнало положение! Направиха снимка на която се вижда леко уголемен бял дроб, за което казаха че е нормално при астматичните деца и нищо д руго/съмняваха се за пневмония/! Кръвните изследвания показаха левкоцити 10,1 и лимфоцити 5,1, казаха че били леко завишени! Да кажа че детето нямаше температура, хрема или други оплаквания! Започнахме инхалации с Вентолин 3 пъти дневно за 4 дни и хриповете почти изчезнаха, но въпреки че сме спрели вентолина пулса продължава да бъда 120-130 в будно състояние , а когато спи 110 ! Личната лекарка каза че това не е нормално и сега ще ходим при детски кардиолог! Ще бъда по -спокойна да чуя и твоето мнение , какво да очаквам ,  какви изследвания трябва да му бъдат направени? Опитаха се да направят кардиограма , но той започна да пищи и да се тръшка и нищо не стана, иначе е жизнено дете , само забелязвам леки кръгове под очите а спи нормално!! Благодаря предварително , мнението ти и информацията която можеш да ми дадеш ще ми бъдат  от полза!

# 1 295
  • Мнения: 8 585
Здравейте Birdie - да споделя и аз своя проблем - дъщеря ми е на годинка и 3 месеца и вече за 4 път й почервеняват бузите. Изписаха ни Зиртек 3 х 10 капки и крем Елоком веднъж на ден но той й изсушава много кожата и я мажа през деня с Мъстела Хидра бебе първите пъти й минаваше за около 3-4 дена но сега вече цяла седмица ту отшумява ту пак се зачервява не мога да открия защо. Не яде нови храни спряла съм прясното мляко и яйцата още след първия случай. Няма никъде другаде пъпки или обрив само бузите и брадичката (без челото). Не съм сменяла шампоана й нито прахта за пране. Възможно ли е да от мръсотията навън от пясъка и какво да правя. Благодаря!!!
Снимки?

# 1 296
  • Мнения: 8 585
Здравейте Birdie ! И преди съм ви искала съвет , затова отново се обръщам към вас! Синът ми е на 3,6г.,има няколко астматични пристъпа ,лекуван е  със Сингулар за 1година и сега не приема никакви лекарства! Преди няколко дни се оплака от болки в гърдите отляво след 30мин каза че му е минало, заведохме го на лекар и тя установи грубо дишане, което каза че не може да квалифицира като астматичен пристъп , но било нещо такова /цитирам/ и много учестен пулс над 120удара в минута, когато е в легнало положение! Направиха снимка на която се вижда леко уголемен бял дроб, за което казаха че е нормално при астматичните деца и нищо д руго/съмняваха се за пневмония/! Кръвните изследвания показаха левкоцити 10,1 и лимфоцити 5,1, казаха че били леко завишени! Да кажа че детето нямаше температура, хрема или други оплаквания! Започнахме инхалации с Вентолин 3 пъти дневно за 4 дни и хриповете почти изчезнаха, но въпреки че сме спрели вентолина пулса продължава да бъда 120-130 в будно състояние , а когато спи 110 ! Личната лекарка каза че това не е нормално и сега ще ходим при детски кардиолог! Ще бъда по -спокойна да чуя и твоето мнение , какво да очаквам ,  какви изследвания трябва да му бъдат направени? Опитаха се да направят кардиограма , но той започна да пищи и да се тръшка и нищо не стана, иначе е жизнено дете , само забелязвам леки кръгове под очите а спи нормално!! Благодаря предварително , мнението ти и информацията която можеш да ми дадеш ще ми бъдат  от полза!
110/min в покой е нормално за тази възраст. Така че, само от тази гледна точка да се прави ЕКГ е без смисъл.
Освен това, Вентолин учестява сърдечната дейност- още една подробност, която трябва да се отчете в случая.
Ако от преслушването детето има сърдечни шумове или нерегулярна сърдечна дейност, тогава е нужна ЕКГ... също би била нужна и за уточняване на гръдната болка.

# 1 297
  • Мнения: 34
Здравейте д-р Бърди,
Искам да Ви помоля за съвет. Дъщеря ми е на 5м. Още първата нощ след изписване от родилното бебка започна да дриска през 15 мин. почти вода. Предписаха ни прахчета Смекта, оризова вода и дохранване с Al 110. След 3-дневното лечение се започна пак акането. Пуснахме изследване на акито и резултата беше Klebsiella oxitoca.Изчакахме самоочистка и пак пуснахме проба-бактерията си я имаше и педиатъра каза, че става въпрос за носителство. По-късно назначиха антибиотик и за голямо нещастие погрешен заради неправилно разчетена антибиограма. Бебето стана на 1 месец и въпреки цялото това дрискане наддаде 930гр. Проблема започна /поне според мен/ след лечението с антибиотик- силни колики, силно куркащи черва и отказ да се храни. Кърмата ми спря и останахме на Al 110, а акито се подобри от Нормофлор и спря да мирише на кисело. За две седмици бяхме наддали точно 50гр. и педито реши да правим консултация с детски гастроентеролог, защото до този момент не ми вярваше, че не се храни. Поставиха ни диагноза постентеритен синдром и лечение 15 дни 2х 1/2Ентерол и Al 110 . Акито имаше зеленикав цвят и пастообразна консистенция и не миришеше лошо. Апетит обаче си нямахме. На контролния преглед ни смениха млякото с Нан. Гастроентеролошката искаше да давам 2х 30 гр плодово пюре още на 2 м -не съм давала. Пробвах захранване на 4 и 1/2 м със зеленчуково пюре-много и хареса на бебка и акито и стана златисто жълто, но на 5 ден започна да изкарва акито със слузни жилки,а понякога и непреработено. Занесох памперс на педито и той каза, че е нормално след зеленчук, но аз спрях пюрето, защото зачести изхожданията до 10х на ден. На последната консултация кантара отчете 600гр отгоре  и 3,5 см. В момента я захранвам с оризова безмлечна каша и преминахме на Нан 2, но отказва пак да се храни  и при първата глътка започва жестоко куркане на червата, а акито не е рядко. Често се оригва и пръцка. Реших, че Нан 2 не и по вкуса, купих и друго мляко но пак не яде. Моля за Вашето мнение по нашия дълъг проблем. Искам бебка да се храни нормално, а не само на сън, защото когато е будна отказва шишето и реве. В последната проба бактерията не е изолирана. Предварително Ви благодаря.

# 1 298
  • Мнения: 8 585
Харесваше ли Ал 110?
Колко точно тежи сега, и на каква точно възраст е сега?
Какви биберони ползвате сега?

# 1 299
  • Мнения: 4 150
Цитат
Още първата нощ след изписване от родилното бебка започна да дриска през 15 мин. почти вода.

Дано не е от някоя ваксина сложена в родилното...ЗаЩото zнам и zа такива случаи...

# 1 300
  • Мнения: 34
Роди се 3450, изписаха ни 3310, в момета сме на 5м и 2 дни- на 3/09/07 тежеше 6170 и 65 см. Стига ли сме до 800 мл мляко на денонощие по 120-150 на прием. Но от 2-3 дни по не повече от 500мл. Яде с охота само с лъжичка. Бибероните и шишетата са на Авент. Днес в 6,30 изпи 80мл и 10,30 110мл.

# 1 301
  • Мнения: 24 467
Използвам случая да ти благодаря, Birdie, спрях диетите и нещата се нормализираха. Имах нужда точно от подкрепа в тази насока, сама ме беше страх да взема решение. Не знам дали е в следствие от преминаването на нормален хранителен режим, но важното е, че вече сме на ред.

# 1 302
  • Мнения: 226
Здравей Birdie! Би ли ми помогнал с мнение по следния въпрос. Съвсем наскоро забелязах косъмчета по тестисите на сина ми, който е на 5 навършени месеца. Косъмчетата са светли, малки, но все пак по-дълги от мъхчетата които има наоколо. Днес бяхме на консултация и ги показах и на педиатърката. Тя ги разгледа с лупа и потвърди, че има 2-3 по-дълги косъмчета, но каза, че засега няма място за притеснение. От друга страна изкоментира, че "не се знае за тези АМ кравата какви хормони е яла, че понякога и гърдички им растат на момченцата" Shocked
Трябва ли да следя за някакви други признаци, необходими ли са изследвания и въобще нормално ли е това?
Ще допълня, че зададох същия въпрос в Доктор Нивеа, но без да те лаская, разчитам повече на твоето мнение. Ако е необходима снимка ще изпратя, макар че незнам дали ще уцеля добра светлина и ъгъл за да се видят. Благодаря предварително!

# 1 303
  • Мнения: 34
На епикризата пише, че са и направени БЦЖ серия...... и Хепатит В вид В296aF.  На 3/09 ни направиха 3-та ваксина Инфлексал и полиомиелит и може би оттогава повече и куркат червата.  На втория прием ми направи впечетление, че 2-3 дни след нея се хранеше пак лошо и даже акаше по воднисто. Първата полиомиелитна ваксина беше жива, но после ЕС ги спря и втората  и третата бяха инжекционни. Дали полиомиелитната ваксина не и е дала някакво странично действие.

# 1 304
  • Мнения: 8 585
@falinar

Има няколко подхода тук:

*Ал 110- газовете и неспокойствието по време на хранене са пряко свързани с възможен лактазен дефицит. Но не ми се иска повече смяна на млека...
*Да продължите с НАН , като продължите с кашата с чистото оризово брашно в 16-17-18 храненето. Захранване е, и то рано, но ако се спре това сега няма как да се балансират дневните калорийни нужди само с мляко, което детето не пие. Освен това, оризовото брашно е антирефлуксно и това ни помага.
*ако детето продължава с газовете и неспокойствието по време на хранене, с прогресивно намаляване на изпитото количество, варианта с Ал110 става необходим.

Не давайте и не захранвайте с нищо друго още. Кашата с чисто оризово брашно не пречи в случая.
Може да увеличите с половин час разстоянието между храненията и да опитате с биберони на "НУК".

Общи условия

Активация на акаунт