Мнения на Birdie 2

  • 226 964
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 8 585
Използвам случая да ти благодаря, Birdie, спрях диетите и нещата се нормализираха. Имах нужда точно от подкрепа в тази насока, сама ме беше страх да взема решение. Не знам дали е в следствие от преминаването на нормален хранителен режим, но важното е, че вече сме на ред.
Ами не се правят диети по повод обикновени детски диарии... все това пиша и подчертавам. И на колежката Слънчева пиша, но тя не ме взема "в съображение"... Стигна се да ми забранят да пиша навсякъде другаде, освен в здравния форум... важащо и сега... Wink и аз търпя... не знам обаче докога. Пиша и на друго място, и там съм много доволен и приятно изненадан от дружеския тон и коректността на модераторите. Мисля, мисля... ще видим скоро.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 13:33 от Birdie

# 1 306
  • Мнения: 8 585
На епикризата пише, че са и направени БЦЖ серия...... и Хепатит В вид В296aF.  На 3/09 ни направиха 3-та ваксина Инфлексал и полиомиелит и може би оттогава повече и куркат червата.  На втория прием ми направи впечетление, че 2-3 дни след нея се хранеше пак лошо и даже акаше по воднисто. Първата полиомиелитна ваксина беше жива, но после ЕС ги спря и втората  и третата бяха инжекционни. Дали полиомиелитната ваксина не и е дала някакво странично действие.
Няма никаква връзка с ваксините настоящото състояние.
Настоящото състояние е плод на груби грешки:

*нормални редки изхождания на кърмено дете се вземат за "диария".
*посявката може би е "замърсена' и необективна.
*не се дават антибиотици на толкова малко дете без особено крайна и наложаща причина.
*честите смени на млека и неправилната интерпретация на ставащото дават "мерки-паника", вместо разумен и внимателен подход.

# 1 307
  • Мнения: 34
Сърдечно благодаря!!!  bouquet

# 1 308
  • Мнения: 8 585
Здравей Birdie! Би ли ми помогнал с мнение по следния въпрос. Съвсем наскоро забелязах косъмчета по тестисите на сина ми, който е на 5 навършени месеца. Косъмчетата са светли, малки, но все пак по-дълги от мъхчетата които има наоколо. Днес бяхме на консултация и ги показах и на педиатърката. Тя ги разгледа с лупа и потвърди, че има 2-3 по-дълги косъмчета, но каза, че засега няма място за притеснение. От друга страна изкоментира, че "не се знае за тези АМ кравата какви хормони е яла, че понякога и гърдички им растат на момченцата" Shocked
Трябва ли да следя за някакви други признаци, необходими ли са изследвания и въобще нормално ли е това?
Ще допълня, че зададох същия въпрос в Доктор Нивеа, но без да те лаская, разчитам повече на твоето мнение. Ако е необходима снимка ще изпратя, макар че незнам дали ще уцеля добра светлина и ъгъл за да се видят. Благодаря предварително!
Благодаря за доверието...

Тук има значение цвета на косъмчетата, а не дължината им. Ако са свтли, мъх (мъхести) и не прогресират до черни, или не се появяват И на други места, няма проблем. Много често такива неща се появяват при тясно бельо. Погледнете и се убедете че не стягате много памперса и носите по-голям номер.

Хормоните, съдържащи се в храни играят роля, но количеството им там трябва да е високо, за да настъпи преждевременен пубертет от тях. Не мисля че това има връзка. Освен това, детето е на 5 месеца- АМ са много строго контролирани...

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 13:27 от Birdie

# 1 309
  • Мнения: 100
Много сам притеснена.ето 4е минаха 5 дни от операцията на дететомо,на което сложиха тръбичка в лявото ухо и днешната аудиометрия непоказа никакво подобрение,а напротив-вече се съмняват 4е е увредено ухото навътре от антибиотик или гриб,другия петък ще направят нова аудиометрия,но натам са им самненията,поредната неползотворна операция,как мислите ако е увредено навътре от тук натам накъде,как се процедира

# 1 310
  • Мнения: 8 585
Много сам притеснена.ето 4е минаха 5 дни от операцията на дететомо,на което сложиха тръбичка в лявото ухо и днешната аудиометрия непоказа никакво подобрение,а напротив-вече се съмняват 4е е увредено ухото навътре от антибиотик или гриб,другия петък ще направят нова аудиометрия,но натам са им самненията,поредната неползотворна операция,как мислите ако е увредено навътре от тук натам накъде,как се процедира
Както ви писах и преди, макарички се поставят по много строги показания.
Ако детето има проблеми със слуха от друго естество, макаричките не биха били от полза.
Според мен е нужно да потърсите второ мнение- пишещите тук ще Ви помогнат с избора на добър УНГ.

# 1 311
  • Мнения: 226
Благодаря за светкавичната реакция!Ще огледам по-късно косъмчетата пак. Бельото му е памперс и мисля, че не му е стегнат. Ако потъмняват косъмчетата, какво трябва да предприема?

# 1 312
  • Мнения: 8 585
Благодаря за светкавичната реакция!Ще огледам по-късно косъмчетата пак. Бельото му е памперс и мисля, че не му е стегнат. Ако потъмняват косъмчетата, какво трябва да предприема?
Няма да потъмняват... Wink

# 1 313
  • Мнения: 547
Здравейте д-р Бърди,
отново ще помоля за Вашия съвет.
Днес синът ми 2 пъти повърна, през нощта се изака два пъти в рамките на половин час, което не е типично за него, от сутринта веднъж, като аките са с доста неприятна миризма и има слуз в тях. Преди малко вдигна и температура - 38.1
Сутринта беше жизнен, имаше и апетит, но сега вече е доста отпуснат, не иска нищо да яде, вода пие по малко и това е.
Дадох му панадол и сега спи.
Каква храна да му давам?
Най-много се притеснявам да не се обезводни ...
Още ведниж от сърце Ви благодаря за съветите.


Бърди още веднъж много Ви благодаря за съветите, синът ми вече е добре, вече няма температура и има апетит, но въпреки че гледам да му давам по-затягаща храна аките му отново се разредиха и са си направо воднисти.
Трябва ли да му давам някакви прахчета, имам Хидрасек, или само диетата ще е достатъчна?
Необходимо ли е да се прави посявка на изпражненията?
И още един въпрос - на пишата му забелязах няколко червени петънца, да го мажа ли с нещо специално?

# 1 314
  • Мнения: 1 091
Ами не се правят диети по повод обикновени детски диарии... все това пиша и подчертавам. И на колежката Слънчева пиша, но тя не ме взема "в съображение"... Стигна се да ми забранят да пиша навсякъде другаде, освен в здравния форум... важащо и сега... Wink и аз търпя... не знам обаче докога. Пиша и на друго място, и там съм много доволен и приятно изненадан от дружеския тон и коректността на модераторите. Мисля, мисля... ще видим скоро.
Birdie, къде на друго място пишеш? Искам да те 4ета. Интересни, полезни и необходими са писанията ти за мен.
Може да ми пишеш на ли4ни, ако прецениш. Даже искам да те помоля за е-мейл, та ако слу4айно из4езнеш от форума /да не 4уе дявола!/, да ти имам координати. Дано не е нахално от моя страна! Ако е - извинявай!

# 1 315
  • Мнения: 439
Здравей Бърди,
спешно се нуждая от Вашия съвет. От събота сме на морето на почивка, малкият е на 13 месеца, още се кърми и яде готвено на обяд и следобяд, но тук му давам пюрета. От вчера цялото корече и гръбче са в червен обрив, като пъпки, но без връхчета, на места са слети и се получата червени петна, изглеждат доста зловещи на бебешката кожа. На места са просто като пъпки но без връхчета. Днес и вратлето до под ушите се обри. Усещам че и по челото са тръгнали да избиват, на лицето и ръцете, а и на краката няма. В областта на памперса са много ситнички.
Обадих се на педито, каза че било от слънчевия крем, обаче аз и преди съм го използвала. Замислих се да не е от храна, макар че съм му давала само хлебче, доматче, краставичка, варен картоф, тараторче...
Моля ви за спешен съвет, какво според вас би могло да е. Детето е много живо, няма Т, няма разстройство, има страхотен апетит, единствено дето му избиват 4 зъба в момента. Ако не беше обривът, нямаше да предположа, че му има нещо. Но на мен ми е някакси стегнато, досега не е имал такъв обрив...

# 1 316
  • Мнения: 8 585
Здравей Бърди,
спешно се нуждая от Вашия съвет. От събота сме на морето на почивка, малкият е на 13 месеца, още се кърми и яде готвено на обяд и следобяд, но тук му давам пюрета. От вчера цялото корече и гръбче са в червен обрив, като пъпки, но без връхчета, на места са слети и се получата червени петна, изглеждат доста зловещи на бебешката кожа. На места са просто като пъпки но без връхчета. Днес и вратлето до под ушите се обри. Усещам че и по челото са тръгнали да избиват, на лицето и ръцете, а и на краката няма. В областта на памперса са много ситнички.
Обадих се на педито, каза че било от слънчевия крем, обаче аз и преди съм го използвала. Замислих се да не е от храна, макар че съм му давала само хлебче, доматче, краставичка, варен картоф, тараторче...
Моля ви за спешен съвет, какво според вас би могло да е. Детето е много живо, няма Т, няма разстройство, има страхотен апетит, единствено дето му избиват 4 зъба в момента. Ако не беше обривът, нямаше да предположа, че му има нещо. Но на мен ми е някакси стегнато, досега не е имал такъв обрив...
От бурканчета, вероятно... при тези дадености.
Може би Зиртек? или по-добре да го видят, първо...

# 1 317
  • Мнения: 8 585
Здравейте д-р Бърди,
отново ще помоля за Вашия съвет.
Днес синът ми 2 пъти повърна, през нощта се изака два пъти в рамките на половин час, което не е типично за него, от сутринта веднъж, като аките са с доста неприятна миризма и има слуз в тях. Преди малко вдигна и температура - 38.1
Сутринта беше жизнен, имаше и апетит, но сега вече е доста отпуснат, не иска нищо да яде, вода пие по малко и това е.
Дадох му панадол и сега спи.
Каква храна да му давам?
Най-много се притеснявам да не се обезводни ...
Още ведниж от сърце Ви благодаря за съветите.


Бърди още веднъж много Ви благодаря за съветите, синът ми вече е добре, вече няма температура и има апетит, но въпреки че гледам да му давам по-затягаща храна аките му отново се разредиха и са си направо воднисти.
Трябва ли да му давам някакви прахчета, имам Хидрасек, или само диетата ще е достатъчна?
Необходимо ли е да се прави посявка на изпражненията?
И още един въпрос - на пишата му забелязах няколко червени петънца, да го мажа ли с нещо специално?
Малко търпение още. ако може да ограничите млякото до минимум и да го разреждате...
За кожният проблем може да ползвате "Бактробан"...

Не давайте "сокчета"! и внимаваме да не се подсече.
Ако толкова му харесва млякото и не може без, може да опитате Ал 110 като заместител за известно време.
Да, може да направите посявки, и "Хидрасек" може, ако го пие и за ден до два. Но предпочитам да не му давате лекарства...

# 1 318
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте, Birdie,
Преди около месец Ви бях писала за болките на детето ми при уриниране. Установиха се два вида бактерии: първо морганела, а след 1 седмица се оказа - протеус. Детето пи антибиотик 10 дни. Болките и честотата на уриниране значително намаляха (но не изчезнаха), и на 11 и 15 ден направихме изследвания. И двата пъти урината се оказа стерилна. НО в някои дни детето има болка, а вчера - на 19 ден след антибиотика, уринирането и болките се учестиха, 1 път имаше и слуз. Много Ви моля, да ме посъветвате какви допълнителни изследвания трябва да направим. Уролог е казал на мъжа ми, че може да е склероза на някаква част от уретера (не запомних), при момчета се случвало често, и решението било само оперативно.   Cry  Cry Cry

# 1 319
  • Мнения: 8 585
Здравейте, Birdie,
Преди около месец Ви бях писала за болките на детето ми при уриниране. Установиха се два вида бактерии: първо морганела, а след 1 седмица се оказа - протеус. Детето пи антибиотик 10 дни. Болките и честотата на уриниране значително намаляха (но не изчезнаха), и на 11 и 15 ден направихме изследвания. И двата пъти урината се оказа стерилна. НО в някои дни детето има болка, а вчера - на 19 ден след антибиотика, уринирането и болките се учестиха, 1 път имаше и слуз. Много Ви моля, да ме посъветвате какви допълнителни изследвания трябва да направим. Уролог е казал на мъжа ми, че може да е склероза на някаква част от уретера (не запомних), при момчета се случвало често, и решението било само оперативно.   Cry  Cry Cry
Трябва да консултирате с уролог и да се направят:

*ретроградна цистео-уретрография
*да се изключат клапи на задната уретра
*Ехографско изследване
*да се огледа препуциума- ако сте практикували "забелване", може би нещата да са свързани с това.

Общи условия

Активация на акаунт