Мнения на Birdie 2

  • 227 004
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 60
Здравей Бърди!
Отново имам въпрос към теб. Синът ми падна и си пукна главата....пукнатото е точно между веждите...там където започва косата...залепиха го....последствия слава боу няма....вече 15 дни....обаче днес падна коричката от лепилото и отдолу се вижда чертата...та да попитам има ли някакъв крем с който мога да го мажа за да не остане белег...в момента кожичката около пукнатото е леко зачервена...предполагам от днешното падане на коричката...мислех си за контратубекс?....какво е твоето мнение?
Не е практика да ползвате кремове там. А и още е рано. Никога не съм ползвал такива кремчета- мисля това ще отзвучи само.
Благодаря ти, Бърди ще последвам съмета ти и с нищо няма да мажа.
Ползват "Мадекасол" в Бг. Но това изобщо не гарантира ефект.
Ако дразните свежото място може да стане по-лошо и да се образуве келоид- вид "дебел" белег...
Оставете на спокойствие-лентичка ще остане и после едва ще си личи с времето.
И ако може още нещо да те попитам.....при профилактичните изследвания на детето урината излезе чиста......само дето пишеше масово наличие на кристали пикочна киселина...педиатърката не обърна голямо значение....и аз не се притесних но да попитам и теб?

# 751
  • Варна
  • Мнения: 60
А иначе да добавя че пие много вода...изпива по 3 шишета вода от 200мл.

# 752
  • Мнения: 80
Цитат
Здравейте Birdie, моята дъщеря е на 3 месеца и 10 дни, забелязах, че гърдичките и са леко подути. Това нормално ли е? Когато ни изписаха от родилното, джипи - то ни препоръча тога да правим компреси с равни количества ракия и вода 5 дни, защото и тогава  бяха леко подути..Сега отново се подуха, какво да предприема? Предварително Ви благодаря!!!
Кърмите ли?

Не, изцяло сме на АМ.

# 753
здравейте!надявам се да ми помогнете...детето ми се роди с кефал хематом.Той не само че не се резорбира но ми казаха че се е организирал/капсулирал/.Сега детето ми е на 2 години.Хематомът е очивиден и почти беэ промяна.Има ли вероятност да се резорбира с времето или трябва да се оперира?
Много се надявам да ми помогнити понеже незнам вече кам кого да се обърна




# 754
  • Мнения: 8 585
здравейте!надявам се да ми помогнете...детето ми се роди с кефал хематом.Той не само че не се резорбира но ми казаха че се е организирал/капсулирал/.Сега детето ми е на 2 години.Хематомът е очивиден и почти беэ промяна.Има ли вероятност да се резорбира с времето или трябва да се оперира?
Много се надявам да ми помогнете, понеже не знам вече към кого да се обърна.
Направете УЗ изследване за да изясните нещата.
В зависимост от резултата и поведението после.

# 755
  • Мнения: 8 585
Birdie, доколко е валидно правилото за утрояване на рожденото тегло на 1 г.? Дъщеря ми се роди 3,400 кг., на 6 м. беше удвоила теглото си, но сега на 11 м. е 8, 800 кг. На 1 г. вероятно ще е най-много 9 кг., а не 10,200 /ако следим правилото/. Ина4е е висо4ка - 77 см. Имам ли повод за притеснение? Имаме вроден МКД, който засега не създава проблеми, 4акаме да се затвори сам, незнам дали да правя връзка между двете. За по-ясна картина - кърмим се на поискване /доста активно/, ина4е хапва нормално твърда храна 3-4 пъти дневно, ака общо взето по 2-3 пъти на ден. По ваша препоръка ве4е яде само домашно приготвена храна. Wink
Относително е това. Но в известни граници.
Има значение в динамика как "стои" в кривите.

САМО ДОМАШНО ГОТВЕНА ХРАНА! Далеч от "кухни", бурканчета и др. подобни!

# 756
  • Мнения: 8 585
Цитат
Здравейте Birdie, моята дъщеря е на 3 месеца и 10 дни, забелязах, че гърдичките и са леко подути. Това нормално ли е? Когато ни изписаха от родилното, джипи - то ни препоръча тога да правим компреси с равни количества ракия и вода 5 дни, защото и тогава  бяха леко подути..Сега отново се подуха, какво да предприема? Предварително Ви благодаря!!!
Кърмите ли?

Не, изцяло сме на АМ.
Подуването на гърдичките в дните след раждането се нарича "хормонална криза" и е естествен феномен. Отзвучава само.
Препоръчайте на този, който дава мнения за "ракия" да се почерпи с нея, вместо да я ползва за новороденото. Боже, къде ги говорят тези неща? Надявам се не пак в Бургас...

За сегашното подуване е важно да се разграничи дали е мастна тъкан или млечна жлеза. От това зависи и отговора за поведението по нататък.

# 757
  • Мнения: 8 585
А иначе да добавя че пие много вода...изпива по 3 шишета вода от 200мл.
Не е проблем това, което описвате от находката при изследванията.

# 758
  • Мнения: 80
Цитат
Цитат
Здравейте Birdie, моята дъщеря е на 3 месеца и 10 дни, забелязах, че гърдичките и са леко подути. Това нормално ли е? Когато ни изписаха от родилното, джипи - то ни препоръча тога да правим компреси с равни количества ракия и вода 5 дни, защото и тогава  бяха леко подути..Сега отново се подуха, какво да предприема? Предварително Ви благодаря!!!
Кърмите ли?

Не, изцяло сме на АМ.
Подуването на гърдичките в дните след раждането се нарича "хормонална криза" и е естествен феномен. Отзвучава само.
Препоръчайте на този, който дава мнения за "ракия" да се почерпи с нея, вместо да я ползва за новороденото. Боже, къде ги говорят тези неща? Надявам се не пак в Бургас...

За сегашното подуване е важно да се разграничи дали е мастна тъкан или млечна жлеза. От това зависи и отговора за поведението по нататък.

Познахте, че сме от Бургас, по - точно от този регион Laughing
Всъщност, то не е подуване, а малко по -твърди на пипане са..Не съм я водила на педито и не знам тя какво ще каже, но Вие при какъв специалист бихте ми препоръчали да я заведа?

# 759
  • Варна
  • Мнения: 60
А иначе да добавя че пие много вода...изпива по 3 шишета вода от 200мл.
Не е проблем това, което описвате от находката при изследванията.
Благодаря, ти отново Бърди! Цяло щастие е това, че си сред нас!  Hug

# 760
  • Мнения: 8 585
@poli34
Аз бих направил УЗ-ако е мастна тъкан е ясно.
Няма друг по-добър способ за разграничаване.

# 761
  • Мнения: 1 091

Birdie, доколко е валидно правилото за утрояване на рожденото тегло на 1 г.? Дъщеря ми се роди 3,400 кг., на 6 м. беше удвоила теглото си, но сега на 11 м. е 8, 800 кг. На 1 г. вероятно ще е най-много 9 кг., а не 10,200 /ако следим правилото/. Ина4е е висо4ка - 77 см. Имам ли повод за притеснение? Имаме вроден МКД, който засега не създава проблеми, 4акаме да се затвори сам, незнам дали да правя връзка между двете. За по-ясна картина - кърмим се на поискване /доста активно/, ина4е хапва нормално твърда храна 3-4 пъти дневно, ака общо взето по 2-3 пъти на ден. По ваша препоръка ве4е яде само домашно приготвена храна. Wink
Относително е това. Но в известни граници.
Има значение в динамика как "стои" в кривите.

САМО ДОМАШНО ГОТВЕНА ХРАНА! Далеч от "кухни", бурканчета и др. подобни!

Ако те разбирам правилно, имаш предвид, 4е трябва да се вместваме тук, така ли?
http://www.cdc.gov/nchs/data/nhanes/growthcharts/set1/chart02.pdf

# 762
  • Мнения: 8 585
Да-от 10<->50<->95 място обхват.

# 763
  • София
  • Мнения: 4 423
Бърди, здравей Hug
Въпроса ми може да е от полза за много майки.
Джули се роди с три петна (кафе с мляко)  - на крачето, от дясната страна на корема ( точно около апендикса), и отстрани на дупето, нито изчезват, само се увеличават от порастването.
Отделно има монголоидно петно на кръста, точно в основата на дупето.
Баща й е малко по - мургав, и бих искала да обясниш дали са признак на нещо, дали трябва нещо специално да се прави и дали ще трябва специалист да се потърси.
Благодаря ти Hug

# 764
  • Мнения: 78
здрасти Birdie,  Hug
бяхме на море с детето ни на 2год и 5 мес и мисля, че я простудих от зор да не я прегрявам. почна с една странна хрема без да тече носа, водих я на някакъв дофтор ама той реши че е здрава. после започна и кашлицата, /за първи път видях някой да си повръща сополите/, за 2 дни имаше 37,5 т, гласът и се промени много, пи проспан и капах коларгол, слушаха я 2 пъти през седмица и всичко било чисто.  да ама кашля вече близо 2 месеца, гласът и е спаднал, но иначе играе, храни се и т.н. но адски ме притеснява кашлицата, първо беше като на пушач сутрин /сигурно от проспана/ , а сега ми звучи по-суха. струва ми се, че сиропите нещо са без ефект. тази сутрин я чух докато спеше как кашля  и пак много се притесних. не може да не мине след близо 2 месеца. Моля те кажи какво трябва да направя

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 10:31 от karakongul

Общи условия

Активация на акаунт