Мнения на Birdie 2

  • 227 006
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 780
  • до канала
  • Мнения: 518
Отговора зависи от това, кой нерв е засегнат-освен възвратния тук роля играят и клончета от горния и долния ларингеален нерв.
Обикновено се прави ларингоскопия и така се поставя по-точна диагноза.
Благодаря за бързия отговор!
При повече информация ще се допитам пак до Вас.

# 781
  • Мнения: 8 585
@Maxin
Трябва да се направи обременяване с глюкоза. Може би е случайно... особено ако в урината няма присъствие на глюкоза.

# 782
  • София
  • Мнения: 186
Извинете, да очаквам ли отговор?

# 783
Здравейте отново д-р Birdie!Благодаря за това, че обърнахте внимание на моето писмо.Пише ви майката на детето с хематомчето.Искам да допълня, че сме правили ренген.На скенер се страхуваме да го видим ,защото детето ми е алергично към упойката.Неврохирургът е убеден,че става въпрос именно за кефал хематом ,който се е получил в следствие раждането.Разбирам,че без скенер не може да се твърди със сигурност, но ако приемем , че е така, ще се резорбира ли според вас с времето, /имайки предвид че сега детето е на 2 години/ или да се решим на оперативна намеса?Много ви моля отново да ми отговорите.Предварително благодаря!!!

# 784
  • Мнения: 8 585
Здравей, Birdie,
Преди ок. седмица Ви писах, че в стерилната урина на детето се изолира морганела. След 1 седмица повторихме изследването в друга лаборатория и сега резултата показва Proteus mirabilis 10^5 (Чувствителен към Amoxicillin/Clav.acid; Cefamandole, Cefuroxime; Cefotaxime, Ceftriaxone; Ciproloxacin, Norfloxacin, Pefloxacin; Gentamicin).
Моля Ви за мнение кой антибиотик е най-подходящ в случая.  Praynig
Детето пишка по-често (на ок.2 часа) от обикновено и понякога му се гади; не е повръщал; няма температура.


Augmentin. Макар че аз бих предпочел за два, три дена Ceftriaxone венозно, след което да се продължи с Аугментин.
10 дневен курс, на 3 ден посявки и 1 седмица след приключването му->>също.

Все пак е Протеус...  Wink

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 19:26 от Birdie

# 785
  • Мнения: 8 585
Здравейте отново д-р Birdie!Благодаря за това, че обърнахте внимание на моето писмо.Пише ви майката на детето с хематомчето.Искам да допълня, че сме правили ренген.На скенер се страхуваме да го видим ,защото детето ми е алергично към упойката.Неврохирургът е убеден,че става въпрос именно за кефал хематом ,който се е получил в следствие раждането.Разбирам,че без скенер не може да се твърди със сигурност, но ако приемем , че е така, ще се резорбира ли според вас с времето, /имайки предвид че сега детето е на 2 години/ или да се решим на оперативна намеса?Много ви моля отново да ми отговорите.Предварително благодаря!!!
Подкожен, или подчерепен е хематома?
ЯМР може да се направи и детето да се приспи с хлоралхидрат...

# 786
  • София
  • Мнения: 186
Благодаря Ви. А как точно да го приема?
Ние бяхме на нефролог преди 4 дни и той ни предписа Панцеф, ако се потвърди предишната бактерия. След днешния резултат каза за сега да не пие антибиотик. Ние заминаваме на море утре. Аз не съм убедена, че трябва да постъпим така. Затова се обърнах към Вас. Мислите ли,че добре ни посъветваха да изчакаме докато се върнем?

# 787
  • Мнения: 8 585
Не-трябва да лекувате...
Може да изберете Аугментин, и да проведете 10 дневен курс по начина и с междинните посявки, за които Ви писах.
Защо да започне лечение?
"...Детето пишка по-често (на ок.2 часа) от обикновено и понякога му се гади; не е повръщал; няма температура."
това е обезпокоително.

# 788
  • София
  • Мнения: 186
На 12 часа ли? И по колко милиграма?
Много съм Ви благодарна!!!

# 789
  • Мнения: 8 585
Не мога да пиша дози тук...
Мисля е добре да обсъдите с педиатъра...

# 790
  • София
  • Мнения: 186
Разбирам. Аз не влизам често тук.
Благодаря Ви, че отделяте толкова време за болните деца!

PS Единственото, което ме притеснява по отношение на антибиотика е как ще го приеме нежния му стомах. Много лесно му прилошава и бавно се възстановява после.  Sad

# 791
  • Мнения: 124
Birdie, здравей. Дано не те ядосам ако питам глупости,но....
Прави ни впечатление, че въпреки, че вече не е толкова горещо Дани много се поти.Вечер се налага да го преобличаме докато спи, а дрехите му са много мокри. Вече има и много пъпчици - по вратлето, по ръчичките, по гръбчето.....ситно обривче. В стаята е около 28 градуса, а спи по боди от памук с къс ръкав. Даже не го завиваме.
Да не би да му има нещо?
А пъпките как да ги третирам, или - не?
През деня много се движи - пълзи и ходи с проходилка, но се поти по-малко. На 10 м.тежеше 8.300 кг., ръст -75 см.

Благодаря ти
Бъди здрав.
Пифчето

# 792
  • Мнения: 1 984
ама симптомите направо са разбиващи.  #2gunfire  #Cussing out

# 793
  • Мнения: 8 585
Разбирам. Аз не влизам често тук.
Благодаря Ви, че отделяте толкова време за болните деца!

PS Единственото, което ме притеснява по отношение на антибиотика е как ще го приеме нежния му стомах. Много лесно му прилошава и бавно се възстановява после.  Sad


10 ^5 е голямо количество... нужно е да се лекува...
Ако може да поискате повече АБ да тестуват... тестували са или неподходящи, или венозни.

# 794
  • София
  • Мнения: 9 891
Бърди,отново ще се допитам до вас!
Сутринта в изпражненията на тригодишната си дъщеря забелязах кръв-яркочервена,съвсем малко,беше не вътре,а върху изпражненията.Според педиатърката не било проблем,но аз съм притеснена.Детето имаше лек запек тези дни,изхождаше се само по веднъж на ден/за нея е нормално поне два пъти/,и то в големи количества.
Благодаря предварително за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт