Мнения на Birdie 2

  • 226 952
  • 2 529
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 8 585
Пак благодаря за изчерпателността на отговора ти Hug,само едно последно доуточнение Praynig,кое се смята за диария броя на изхожданията  над 4-5 на ден или по скоро консистенцията на по- малък брой изхождания ,или комбинация от двете/ох дано да ме разбра,че май стана объркано/,с две думи броя или консистенцията са по-важния признак?
И двете са от значение, и двете определят термина "диария" равностойно участвайки в картината. И това най-често се забравя.
Често след епизоди на остри диарии остават едно, две воднисти изхождания непосредствено след хранене (най-вече след мляко). Това не е диария, а вид колит, който с времето отзвучава. Отзвучава много бързо ако храните добре детето с нормалната му диета и не правите "диети Аушвитц" (толкова популярни в Бг в безчет вариации, варианти и вариантчета).

# 481
  • Мнения: 8 585
@Kriss77

Само изследване на урина не е достатъчно-нужна е и посявка.
Детето продължава с температурите?
Изследванията са добри.

# 482
  • Мнения: 8 585
Д-р Birdie , синът ми е на 1 м. възможно ли е да го хващат коликите точно по време на ядене или проблемът е някъде другаде. на смесено хранене сме. от няколко дни насам дали докато суче, дали докатояде от шишето почва да се дърпа, да се напъва, да пръцка. яде по-малко от колкото преди. притеснявам се от болки в ушите или някакви стомашни разстройства. а може би просто ме гони параноята  newsm78
Да, параноята май че е Wink
Това са нормални неща за малко бебе-храненето повишава незабавно перисталтиката и много бебета имат дефекация в момента на храненето. След което се почва безкрайно мрънкане и плач, от което косите на всички домашни около бебето се изправят като фиксирани с гел "Ореал". И стоят така два часа. Вместо просто да се смени памперса, от което детето незабавно се успокоява и блажено завършва храненето. Но погълнатия от плач въздух се отделя в следващите два дена с "колики" и детето се "къпе" в Саб-Симплекс или "Лефакс", защото било с "колики". Нещата са прости... понякога Wink колкото по-малко въздух поглъща, толкова по-малко ще отделя.

Ако намалява добавките-кърменето се увеличава...
Контролирайте бибероните ви да не са много отворени или много малки за детето.

# 483
  • Мнения: 8 585
Радвам се, че бебто на xai - Калоян се оправя!!
Birdie, не можеш да си представиш колко сме щастливи, че те има тук, сред нас!!!!  bouquet
И аз се радвам. На косъм бяха нещата...

# 484
  • Мнения: 8 585
Здравейте!


Ох, съжелявам, но отново искам да Ви попитам нещо. Нещо, което притеснява от доста време - косата на Виктория. Много рядка, ето вече близо 3 годишна, но не се вижда да идва друга косичка от долу. Притесняваме това да не би да е свързано с някакъв здравословен проблем. Личната лекарка, а и още един педиатър,  с който се консултирахме казват, че просто и е такава косата и няма нищо   обезпокоитено и може би чак в пуберитета може да се посгъсти. Ходихме и на кожен лекар, който не каза нищо особено само попита дали досега кръвните й резултати при профилктичните прегледи, които се правят на 6м. са нормални и ни изписа капки и шампоан на КАТН за стимулиране на растежа. Временно бях престанала да мисля за това, но от близо седмица започна да и капе малко косата, т.е. когато я реша остават около 5-6 косъма по четката понякога има и на възглавничка или блузката - около 2-3 косъма (може би е нормално, защото е лято - слънце, море, косата се изтощава, но досага като че ли не е капала така). Преди няколко дни забелязах отгоре на склапа й нещо като корички. Взех и шампоан на Мустела, за новоредени против бебешки корички. Всичко тово върна отново страховете ми. Отново почнаха да се въртят страшни мисли из главата ми. Ако знам само че това не е свъзразоно с някакъв здравословен проблем...
Много силно се надявам да чуя Вашето мнение, дали е нормално да и е такава косичката, трябва ли да правя някакви изследвания или просто да престана да мисля за това и да я оставя да живее спокойно без да пренасям върху нея моите страхове...

Зная, че от разстояние е трудно да се каже, но ако тези снимки могат да помогнат....
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=158619

Силно се надявам да чуя мнението Ви.

Благодаря!

Себорейния дерматит по окосмената част на главата (жълти люспи) при деца над 1.5-2 годинки е най-важният фактор за редки коси.
Потърсете "Фунгорал" шампоан и "Педиатрил гел" на Авене ( Avene, не Aveeno).
Ползвайте ги алтернативно и ще се реши проблема.
Скъсете косата, за да се подсили и сгъсти. Много деца "не издържат" дълга коса и косъма става чуплив, "цъфти", косата губи блясък.
Мийте косата с много добър шампоан или детски сапун.

# 485
  • София
  • Мнения: 6 288
Здравейте докторе.

Синът ми е на 3.5 месеца, от няколко седмица забелязах, че има съвсем леки сенки под очите, както и торбички. Не знам дали е от жегата или от нещо друго, притеснявам се да не е проблем с бъбреците, тъй като като бях бременна ходих на фетална ехокардиография и лекарят ми каза, че има леко разширено бъбречно легенче, което тогава (в 5 месец бременна) е било все още в границите. За съжаление след този случай не знам дали наблюдаващият ме тогава гинеколог е обърнал внимание на бъбреците на бебето.
Днес направих изследване на обикновена урина на сина ми (надявам се, че сме взели правилно урината), моля да ми кажете какво означват резултатите:

PH: 6
Отн.тегло: 1010
Белтък: (-)
Захар: (-)
Кетони: (-)
Билирубин: (-)
Уробилиноген: (-)
Кръв: (-)
Нитрити: (-)
Седимент: 3-4 левк., к-ли пик. киселина

Всъщност най-ме притеснява седимента....
И още един въпрос: ако резлтатите са в границите на нормалното, според вас дали е добре да го заведа на преглед все пак при детски нефролог?

Да попитам и още нещо  Embarassed Синът ми се изрина страхотно по гушката от жегата. Педиатърката ни изписа крем Певозон, мазане  по 3- пъти на ден. (същият ни бе изписала и за мазане на дупето, когато се беше подсякъл - помогна и от тогава не е имал подобен проблем). Четох, че той е кортикостероид и не е препоръчителен за бебета, но определено има ефект, кожичката на гушката почти се е оправила след 3 дена мазане. Какво е Вашето мнение по въпроса?

Благодаря Ви предварително.

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 20:56 от catty m

# 486
  • Варна
  • Мнения: 87
Благодаря Ви за бързия отговор!Ще пуснем една стерилна урина за по-сигурно и пак ще пишем.

# 487
  • Мнения: 314
здравей,бърди!имам следния въпрос.при последната консултация при педиатъра,той се усъмни,че единият тестис на сина ми е асансьорен.каза ми вечер в коритото да пробвам да ги напипам и двата.досега като че ли ги напипвах,но тази вечер ми се стори,че ту го напипвам,ту не.а досега е нямало такъв проблем.моля те да ми разясниш какво трябва да се направи ако се окаже,че тестисът наистина е асансьорен.детето е на годинка.вече съм се подлудила на тази тема,изчетох какво ли не и се притеснявам.и все пак се надявам всичко да е плод на параноята,която ме е обхванала.благодаря ти предварително.  bouquet

# 488
  • Мнения: 3 537
Здравейте,  Birdie !


Не мислех ,че пак ще се наложи да пиша по този въпрос,но... Sad
Диагноза-контактна алергична реакция ,получена от нещо си когато бяхме на море.Пуснах ви снимки ,мисля беше на втора стр. ,но пак ще пусна една-http://images18.snimka.bg/003436158.jpg
Две седмици пихме Кларитин,мазахме с цинкова паста,смесена с дипрозон два пъти дневно,по нареждане на кожен лекар.
Този понеделник спряхме всичко,каза да продължаваме да мажем само с цинкова паста.Това е третата ни седмица фактически.И тази сутрин ставаме,поглеждам я ,пъпките пак избиват и се зачервяват. SadЕто снимки от днес-http://images19.snimka.bg/003594184.jpg  http://images19.snimka.bg/003594185.jpg
Преди имаше само към дупето,сега забелязвам на едното краче няколко пъпчици,слизащи чак до петичката и 3-4 пъпчици на корема.
Какво да правим?

# 489
  • София
  • Мнения: 1 230
Пак аз, Бърди  Embarassed
днес взеха кръв на малката за изследванията на годинка, бях помолила педито да проверим кръвната захар, заради  гестационния диабет при мен. И се оказа повишена. Ето и цялото изследване:
RBC - 4.66 /3.7 - 5.2/
HCT - 37.2 /31 - 45/
MCV - 79.7 /70 - 93/
HGB - 128 /111 - 168/
MCH - 27.5 /23 - 34/
MCHC - 345 /320 - 360/
PLT - 323 /154 - 521/
WBC - 9.2  /4.4 - 12.5/
Глюкоза - 8.1 /3.5 - 6.1/
Урина не можахме да дадем, защото малката отказа да пишка.

Какво да правя?

# 490
  • Мнения: 8 585
Пак аз, Бърди  Embarassed
днес взеха кръв на малката за изследванията на годинка, бях помолила педито да проверим кръвната захар, заради  гестационния диабет при мен. И се оказа повишена. Ето и цялото изследване:
RBC - 4.66 /3.7 - 5.2/
HCT - 37.2 /31 - 45/
MCV - 79.7 /70 - 93/
HGB - 128 /111 - 168/
MCH - 27.5 /23 - 34/
MCHC - 345 /320 - 360/
PLT - 323 /154 - 521/
WBC - 9.2  /4.4 - 12.5/
Глюкоза - 8.1 /3.5 - 6.1/
Урина не можахме да дадем, защото малката отказа да пишка.

Какво да правя?

На гладно ли е взета пробата кръв? или пи сутрешното мляко?

# 491
  • София
  • Мнения: 1 230
Пи мляко. Фризо 3. Казаха, да си пие млякото и тогава, пък и мисля, че все пак е много 8,1. Ще настоявам за втора проба, но този път на гладно. Как ще издържи не знам, защото лабораторията в която й вземат кръв е далеч от вкъщи.

# 492
  • Мнения: 8 585
На гладно трябва да се вземе пробата.
Може да заемете машинка от диабетик (от тези с лентичките) и педиатър (или лекар) да измери в домашни условия. По принцип ние тук си имаме собствени машинки за кръвна "захар" .

# 493
  • Мнения: 8 585
Здравейте докторе.

Синът ми е на 3.5 месеца, от няколко седмица забелязах, че има съвсем леки сенки под очите, както и торбички. Не знам дали е от жегата или от нещо друго, притеснявам се да не е проблем с бъбреците, тъй като като бях бременна ходих на фетална ехокардиография и лекарят ми каза, че има леко разширено бъбречно легенче, което тогава (в 5 месец бременна) е било все още в границите. За съжаление след този случай не знам дали наблюдаващият ме тогава гинеколог е обърнал внимание на бъбреците на бебето.
Днес направих изследване на обикновена урина на сина ми (надявам се, че сме взели правилно урината), моля да ми кажете какво означват резултатите:

PH: 6
Отн.тегло: 1010
Белтък: (-)
Захар: (-)
Кетони: (-)
Билирубин: (-)
Уробилиноген: (-)
Кръв: (-)
Нитрити: (-)
Седимент: 3-4 левк., к-ли пик. киселина

Всъщност най-ме притеснява седимента....
И още един въпрос: ако резлтатите са в границите на нормалното, според вас дали е добре да го заведа на преглед все пак при детски нефролог?

Да попитам и още нещо  Embarassed Синът ми се изрина страхотно по гушката от жегата. Педиатърката ни изписа крем Певозон, мазане  по 3- пъти на ден. (същият ни бе изписала и за мазане на дупето, когато се беше подсякъл - помогна и от тогава не е имал подобен проблем). Четох, че той е кортикостероид и не е препоръчителен за бебета, но определено има ефект, кожичката на гушката почти се е оправила след 3 дена мазане. Какво е Вашето мнение по въпроса?

Благодаря Ви предварително.
Привет,

Нещата за които пишете изолирано нищо не значат.
Изследванията на урина са добри макар и без посявка (а тя е задължителна).
Да, кремът е добър-аз ползвам мои прескрибции, правен.
Може да слагате малко пудра и ще се овладее положението.

# 494
  • Мнения: 8 585
Здравейте,  Birdie !


Не мислех ,че пак ще се наложи да пиша по този въпрос,но... Sad
Диагноза-контактна алергична реакция ,получена от нещо си когато бяхме на море.Пуснах ви снимки ,мисля беше на втора стр. ,но пак ще пусна една-http://images18.snimka.bg/003436158.jpg
Две седмици пихме Кларитин,мазахме с цинкова паста,смесена с дипрозон два пъти дневно,по нареждане на кожен лекар.
Този понеделник спряхме всичко,каза да продължаваме да мажем само с цинкова паста.Това е третата ни седмица фактически.И тази сутрин ставаме,поглеждам я ,пъпките пак избиват и се зачервяват. SadЕто снимки от днес-http://images19.snimka.bg/003594184.jpg  http://images19.snimka.bg/003594185.jpg
Преди имаше само към дупето,сега забелязвам на едното краче няколко пъпчици,слизащи чак до петичката и 3-4 пъпчици на корема.
Какво да правим?
Много са причините, които могат да дразнят в тази област.
Както Ви бях писал и преди, някои храни също може да играят роля-спираме шоколад, ядки (всякакви), риба. Цитрусови не пречат. Мляко-не пречи. Не даваме глазури и домашни сладки на база яйчен белтък.

Внимаваме много да слагаме минимално възможно прах за пране.
Оглеждаме за дървеници, стоножки и подобна група гадинки.
Внимаваме детето да не пипа разни цветя и после да се чеше по тялото.
Внимаваме да не сяда на прясно измити повърхности.

Общи условия

Активация на акаунт