Тийнейджърите - II

  • 27 505
  • 388
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 724

Случвало се е да остане при най добрата си приятелка .Задължително се чуваме с майка и/познаваме се лично / .
По -често ние имаме гости ,у нас е доста широчко и на децата им харесва, някак си всеки намира своето местенце, без да се натрапва на другите .Миналата година, с много резерви ,я пуснах на пижамено парти, умрях си от притеснение, но се вместих в едно обаждане до родителите на детето. Все пак не можем да ги затворим в клетка .

# 76
  • Мнения: 901
Карамфила, в www.neterra.tv след като се регнеш безплатно, отиваш на тв7 - имат записи на елегантно, има го и този.

# 77
  • София
  • Мнения: 900
А относно - видях някъква майка, която сподели, че ако трябва щяла да купи, та поне да знае, че е нещо "чисто" TiredВ България чиста дрога няма, освен може би до някъква степен амфетамини(ако за тях може да се каже, че са чиста дрога, защото са си абсолютна химия) и то защото тук се произвеждат големи количества "комфети"!
Освен всичко друго, детето може да се надруса, срещу 2лв. със сироп за кашлица без рецепта....

Някаквата майка съм аз  bowuu Wink
А за чистите - има има  smile3521
От Дупница съм, с извинение  hahaha , че било мръсна дума  Joy Joy Joy
До тук с шегичката  Hug

Идеята е,
че се моля, само думите да имат ефект,
а не да ми се наложи да го правя!!!
  Praynig Praynig Praynig

Много ми хареса една сентенция
"Един човек, готов да стреля - няма нужда да има оръжие! То си личи!!!"

Ведра,
наистина ще опитам да потърся интервюто!
Не мога да го пресъздам, нито преразкажа  Embarassed Embarassed Embarassed
Основната тема беше
"помагаме на родителите, да открият най-ценното съкровище в децата си"
Нещо като у-ще за родители.
Говориха и за индиговите деца.
За отношенията в обществото като цяло.
За ценности, среда, греховете на родителите, вероучение и .........
За всичко онова, което ни вълнува нас  Peace

# 78
  • София
  • Мнения: 900
Карамфила, в www.neterra.tv след като се регнеш безплатно, отиваш на тв7 - имат записи на елегантно, има го и този.

Благодаря ти   bouquet  bouquet  bouquet

# 79
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Бихте ли споделила, каква "чиста" дрога може да се намери тук?Може и на лични Sunglasses
Съжалявам за правописната грешка Blush

# 80
  • София
  • Мнения: 900
Бихте ли споделила, каква "чиста" дрога може да се намери тук?Може и на лични Sunglasses
Съжалявам за правописната грешка Blush

Не съм чак толкова веща по въпроса  Wink
Да не кажа изобщо  Laughing

Амфетамини се произвежда(ха) в Дупница.
Един, единствен път в живота ми - на 17г.,
съм пила амфетамин - за изпит  Embarassed Embarassed Embarassed
Бях будна 72 часа и на четвъртия ден се озовах в интензивното
с кръвоизлив - бях направила "мелена"
Лежах близо месец в болница - ефекта е налице, ама щях да умра.
По македонския край, всяка пета баба,
си вари чай от канабис, за да спи  Wink
Да не казвам, че даже е препоръчително
при някои форми на МС.
Опиум се е гледал, в сегашно време не зная,
и са го ползвали за ставни и костни проблеми.
На майка ми, като дете, са и слагали "лапи" на коленете.
Имало е цели плантации с мак  Thinking Thinking Thinking

А и много се замислям за извора на богатство на някои  newsm78 newsm78 newsm78
Но не е моя работа!!!

Има три неща, за които не прощавам в живота си
1. Посегателство върху жена или дете
2. Убийство
3. Дрога

Мнението ми за възмездие на такива е пределно крайно,
така че ще ви го спестя!

А за правописната грешка -  Hug Hug Hug
Маскирах се на ПП - правописна полиция  Wink

# 81
  • Мнения: 181
Здравейте,
Влизам във форума, най-вече заради малката си дъщеричка и едва сега установих, че има тема и за тинейджърите.
Ще се радвам да се присъединя към вас!
Говорим много със сина ми - за всичко и въпреки това имахме сериозен проблем с алкохол преди 3 месеца.
Изживях голям ужас и май все още не мога да се отърся от шока!
Обещал ми е повече да не се случва, но не мога да престана да се притеснявам.
Мислех, че се справям като майка и приятелка, но явно нещо съм пропуснала....
Хубав ден!

# 82
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Карамфила бих искала да отбележа, че това, което сте направила(за пиенето на амфетамин), предполагам е бил течен е изключително опасно и ... радвам се, че сега си говорим Grinning, защото чистия течен амфетамин е на хероинова основа и може да доведе не само до смърт(това би било направо Божи дар пред други последици), но и до много тежки, неизлечими мозъчни повреди.Както го описвате, не искам да гадая, колко сте изпила Embarassed
Канабиса е общо взето дребна работа и да не кажа всеки, но почти всеки го е пробвал.А освен затъпяването, пораженията върху организма са нищожни.Пък и общо взето "чист" канабис се разпространява навсякъде.Там където живея в момента има наистина километрични плантации канабис, но ... дивак, който не става за нищо Grinning
Това за мака ми звучи, честно казано направо невероятно, защото от него се извлича морфин и съответно хероин, но тези работи не се произвеждат в България...Ама знам ли,може би преди време е имало производство...
Мисълта ми беше, че в днешно време алчността на дилърите е нараснала ужасно много и слагат какво ли не в дрогата, която продават.Тук особено в България, аз лично не съм срещала "чиста дрога"(да кажем съм си имала вземане даване с дрогата), но съгласна съм с Вас, че е по - опасно да се попадне на "дрога менте" отколкото на "чиста дрога".
А за да се ограничи разпространението, колкото и странно да прозвучи, според мен трябва да се разрешат леките наркотици.Ако нещо е разрешено интереса към него спада драстично.За пример ще дам Холандия, където е разрешена употребата на леки наркотици(с някакъв контрол разбира се) и това е държавата в света с най - нисък процент наркомании Grinning
Бих искала да задам въпрос към всички мами на тийнеджъри - как разговаряте с децата си, за наркотиците и за последиците от тях?На мен по принцип това ми е болна тема, защото приятеля ми е бивш наркоман(а и аз също), а и съм загубила много приятели забъркани с дрога SadМисълта ми е - как намирате пътя към децата си по тези въпроси, свързани с наркотиците.Как се опитвате да ги предпазите?Как постигате добрите резултати, децата ви да избягват употребата на "забранената ябълка"?
Благодаря предварително Hug

# 83
  • Мнения: 25 887
За мака - наистина се отглеждаше преди години, но контролирано от държавата. Изкупуваха го за медицински цели. Все пак немалко лекарства и упойки са на основата на опиума.
В България не съм виждала, но като дете на една екскурзия в Унгария пътувахме през огромни макови полета - бял и червен мак, сташна красота! Та тогава чух родителите ми да коментират, че се отглежда като суровина за лекарствената индустрия.
А на въпроса ти, Блъдиуайт, не мога да отговоря, защото е още твърде рано да се твърди, че съм си опазила детето от дрогата. Боя се, че голямата опасност от досега му с нея тепърва предстои.  Cry
Естествено, мога да ти напиша един куп неща, от рода на осмисляне на живота му със спорт, хобита и изобщо запълване на времето с достатъчно ангажименти, за да не му остава време за скука, контролирам (доколкото мога) приятелите му, вечерен час, непрекъснати разговори, при всеки сгоден момент (не нарочно, а използвам всяка възможност, когато разговорът естествено може да се завърти натам), дискретни и не толкова проверки къде се рови в нета и други подобни, но знам, че колкото и да се старая, не мога да го опазя, ако реши да пробва. Само се моля, семенцето, което сме посяли в него, да покълне и да го предпази от подобни авантюри... И да има достатъчно силен инстинкт за самосъхранение... И... Бог да го пази, защото аз не мога.  Cry

# 84
  • Мнения: 22 528
Гледам, че сте започнали темата за наркотиците.
Аз лично доскоро (е, не съвсем) се водех тинейджър. Сега ще съм бъдеща майка. Имам и сестра, която точно в момента е почти на 18г или все още си е тинейджър.
Когато аз бях на около 15-16г имаше много малко подобни случаи - на деца наркомани. Лично на майка ми не и се е налагало да ми говори за наркотиците, в училище се погрижиха доста сериозно да ни информират по темата. Вероятно и тя се е притеснявала като всеки родител. И тогава и сега, предполагам още по-засилено се предлагат наркотици пред оградата на училищата. Не знам дали е въпрос на възпитание, на разговори или на нещо друго децата да не посегнат към тях дори и просто, за да опитат.
В училище дори и не ми е хрумвало нещо подобно.
Единственото нещо, което съм опитвала е едно дръпване от цигара с трева при навършени 21г. Общо взето да си изповръщаш червата. (извинявам се за грубият израз).
Но и като ученичка и студентка след това съм забелязвала, че има деца, които просто ги влече нещо подобно - алкохол, наркотици.

# 85
  • София
  • Мнения: 900
Ще се радвам да се присъединя към вас!

Добре дошла  Hug Hug Hug

Мисълта ми е - как намирате пътя към децата си по тези въпроси, свързани с наркотиците.Как се опитвате да ги предпазите?Как постигате добрите резултати, децата ви да избягват употребата на "забранената ябълка"?
Благодаря предварително Hug

Малко ме притесняваш с учтивата форма  Wink Hug Hug Hug
И без това се чувствам дърта, а така - направо древна  Wink
Надявам се, не се обиждаш, че ти "говоря на ти"  Hug

А иначе темата е точно затова -
Не знаем дали сме открили пътечката
Не знаем дали сме на прав път
Не знаем дали постигаме изобщо някакви резултати, камо ли добри .........

И точно това ме скапва - поне мен!
НЕ ЗНАЯ .........

И както винаги
Как'Сийя е отговорила подобаващо

...............................
Боя се, че голямата опасност от досега му с нея тепърва предстои.  Cry
..................................
но знам, че колкото и да се старая, не мога да го опазя, ако реши да пробва.
Само се моля, семенцето, което сме посяли в него, да покълне и да го предпази от подобни авантюри... И да има достатъчно силен инстинкт за самосъхранение...
И... Бог да го пази, защото аз не мога.  Cry

Наистина - дано Бог опази децата!!!

# 86
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Mirama винаги ми е било чудно, защо толкова много хора си мислят, че наркотици се предлагат "пред оградата на училището" newsm78.Наркотиците по - скоро се предлагат, в компания на приятели вечер и обикновенно имя някой, който е "душата на компанията" и останалите се повеждат по акъла му, или съответно липсата на такъв Close Не е лъжа обаче, че в училище, човек може да си намери дрОгарчета.
...............................
Боя се, че голямата опасност от досега му с нея тепърва предстои.  Cry
..................................
но знам, че колкото и да се старая, не мога да го опазя, ако реши да пробва.
Само се моля, семенцето, което сме посяли в него, да покълне и да го предпази от подобни авантюри... И да има достатъчно силен инстинкт за самосъхранение...
И... Бог да го пази, защото аз не мога.  Cry

Наистина - дано Бог опази децата!!!
Hug
А за учтивата форма - аз съм си такава "морално изкривена" Grinning и понякога по инерция и на майка ми тръгвам да говоря на "Вие" Embarassed

# 87
  • София
  • Мнения: 900
Карамфила, в www.neterra.tv след като се регнеш безплатно, отиваш на тв7 - имат записи на елегантно, има го и този.

Благодаря ти   bouquet  bouquet  bouquet

Пускам цитата отново - гледайте го!!!

Май е повече за по-малките, но намирам пукнатинките и за себе си  Embarassed

# 88
  • Мнения: 901
Ох, да си призная - пак яхнах метлата, ама този път на "лични".
Е, ми не ме е много срам.

# 89
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Бих искала да знам - има ли някой когото да съм обидила или спрямо когото да не съм проявила известна доза уважение в тази тема?
Ако има моля да ме извините!Не съм искала да обидя никоя от вас и съжалявам, ако неволно съм го сторила!
Защото токущо бях "изгонена" от темата ви!
Явно нещо съм оплела конците без да го разбера!
Е ... извинете ме!

Общи условия

Активация на акаунт