НБУ

  • 28 664
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 906
И аз съм била в СУ, но за кратко, започнах едновременно на двете места, но впоследствие прекъснах в СУ. Не съжалявам за избора си. Що се отнася до подготовката на кадри, тя наистина е нещо съвсем различно от университетската подготовка, защото често в университетите се учи куп ненужна информация, а на практическата част се набляга по-малко. Все пак, доста голяма част от професиите, изключвам разбира се лекари, адвокати и т.н., могат да бъдат усвоени само с практика, без да е необходима кой знае каква теоретична подготовка преди това. Визирам например това, което уча аз - журналистика. Добър журналист можеш да станеш и без да имаш диплома за такъв, но проблемът е, че като отидеш да кандидатстваш за такава позиция, все някой ще те попита - къде ти е дипломата.

# 31
  • Мнения: 1 424
Благодаря на всички за отговорите   bouquet
Но и тук,както и в реалния живот мненията са много противоречиви...  Rolling Eyes 
Ще видим какво ще направя на изпитите,но съм почти убедена,че аконямам друга  възможност ще запиша в НБУ  Peace

# 32
# 33
  • Мнения: 7 263
Аз също уча в НБУ. Мнението ми е, че ако искаш да научиш нещо, можеш да научиш много, ако не, пак можеш да завършиш без проблем. Много си го харесвам, базата е добра, университета е добър, преподавателите са добри, много си го харесвам.


 Peace Peace Peace

Много добър ВУЗ - няма да сбъркаш.
Съпругът ми го завърши и определено има полза от ученето му там и от средствата инвестирани за учене.
Част от колегите му също се реализираха много добре!
Успех   bouquet

# 34
  • Мнения: 3 634
Бях 4 год в СУ, сега съм в НБУ. Мисля, че хора, които плюят частното образование и никога не са били част от него няма какво да ги слушаш. Аз съм опитвала и от двете, но само в БГ. На фона на държавните университети тук, мисля че всеки частен ни се вижда като "перла в морето".  Доволна съм от НБУ - обучение, администрация, база, особено от библиотеката.

А таксите няма смисъл да се коментират - администрацията ти дава изчерпателна информация, а всеки сам си преценява докъде му стигат финансовите сили.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 166
Ако някой е бил на интервю за магистратура или е писал мотивационно  есе ,би ли споделил в какво се състои разговора или темата на есето.

# 36
  • Мнения: 212
Аз пък искам да питам тези, които учат магистратура кога се провеждат лекциите, чудя се за там, но само ако работя, бих могла да си го позволя ... и само събота и неделя става Sad

Общи условия

Активация на акаунт