Темичка за малко по-по-бременните мами :)

  • 18 102
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 165
И аз да споделя. Все още не мога да повярвам напълно, че съм бременна, камо ли,че са две бебетата.  Hug Забременях от втори опит ИКСИ благодарение на прекрасната работа на д-р Стаменов. Ноември ще дам живот на две момченца. Толкова искам и момиченце, че нищо чудно, ако всичко е наред с мъжлетата, да се надявам на още една бременност. Мъжа ми е от семейство с три деца, ние сме две, и твърдо казвам, че е много хубаво.  Laughing
Деси и аз с нетърпение чакам мъжлетата ми да направят по едно кило. В момента съм в 23-а седмица и те са по около 600 грама. Вървят еднакви засега, явно. А пък ако го добутам и до началото на 9-и я месец, ще съм благодарна на Господ цял живот!
Да си призная много ме е страх, будя се нощем, пипам корема дали е там, дали е все така голям. Явно е нормално! Страхувам се от секциото, упойката, болките, от това дали бебетата ще са добре, как ще ги кърмя, къпя, разхождам, и т.н. и т.н.
Ирка, стискам ти палци и те очакваме с добри новини след това! В коя болница ще раждаш, как и при кой лекар?
Аз почти 99% съм сигурна, че ще съм в Тина Киркова, където изражда секцио д-р Стаменов, макар че не съм фен на тази болница.

Да ви питам, и то може би въпросът е към вече станалите мами на близнаци. Кога мога да ги отделя бебетата в детската стая, изобщо дали да ги отделям толкова рано? Чувам противоречиви мнения по въпроса. Благодаря ви за отговора.

# 16
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
patrissia, И ние с мъжът ми мечтаем всичко да е наред с децата и след време да направим още един IVF- опит. А най- забавно ще е ако и тогава станат две бебчета... Аз Забременях благодарение на д-р Янакиева в Тина Киркова и там тя ще ми направи секцио. Много исках да е в началото на Август, но тогава тя е в отпуска- от 01 до 07.08 и не се знае дали ще мога да я изчакам... Вече едва се движа, не мога да спя и да ям от киселини, схванала ми се е едната ръка... все хубави работи. Не знам колко са тежки децата- в болницата ми казаха, че ехографът нямал такава опция. По размери на главичката са с 1 седмица по- големи, но все пак... Най- ме е страх от първите дни с децата в болницата и от кърменето. Изчетох много информация по въпроса- и тук и в кърмаческия, но независимо от това ме е страх. Дано да попадна на позитивни акушерки, които да ми помогнат и да съм с опитни мами в една стая. Много се чудех дали да не си взема VIP, но май в обикновена стая ще ми е по- забавно...

# 17
  • Мнения: 1 165
Ирка, благодаря ти за бързия отговор. Желая ти успешно раждане и дано се справиш после с всичко! Една приятелка скоро ще ражда секцио при д-р Янакиева, но мисля, че ще е във ВИП-а. Аз също мисля да съм там, защото не мога без близките си, и то в положението в което ще съм-безпомощна. Така си мисля сега, не знам като наближи момента как ще е. И мен ме е страх от престоя в болницата, но ще го преживеем, нали. Толкова ли е зле положението в последните седмици...вярно ли че някои бременни лежат и не могат да стават, получават се схващания, тежестта е огромна.  Sad Sad Sad
Относно още едно забременяване, все си мисля да стане нормално. Имам такива шансове. Винаги има светлина! Стискам ти палци и чакаме да се завърнеш бодра и щастлива мама!

# 18
  • Мнения: 50
Здравейте и от мен! Аз съм в 30-та седмица и чакам момче и момиче / така поне твърди докторът с 3Д ехографа  Simple Smile /
Виждам, че ви тресе същата треска, като моята. Напоследък ужасно и непрестанно се притеснявам от преждевременно раждане и си мисля, че причината е във всичко изчетено през последните месеци. Иначе бременността ми си започна нормално и така продължава до сега. В момента само хемоглобинът ми е доста нисък и пия желязо.
Все още нищо не съм приготвила за бебетата и това доста ме изнервя. Определено трябва да започвам с пазаруването тия дни, за да ми е по-спокойно.

Новината за две бебета, вместо планираното едно, в началото стресна и шокира и мен, и таткото, че и бъдещия батко. Сега обаче си ги чакаме мишлетата с радост. Само дано всичко мине добре. Аз също предпочитам да родя нормално, но засега всички лекари, при които съм била, говорят за секцио. При мен дребосъците все още не са се обърнали надолу с главите, не знам дали е рано. Интересно ми е, да чуя какво казват за нормално раждане на близнаци вашите лекари. Защото моите твърдят, че такова почти не се практикувало, било опасно, рисково и т.н.

# 19
  • Мнения: 7 640
.........Интересно ми е, да чуя какво казват за нормално раждане на близнаци вашите лекари. Защото моите твърдят, че такова почти не се практикувало, било опасно, рисково и т.н.

няма такова нещо!
Ако първото ти раждане е било нормално, като второраждаща ще се справиш перфектно с две малки бебета Peace
Освен ако не са в някое несъвместимо с вагиналното раждане предлежание, но е рано да се говори за това.

# 20
  • Мнения: 1 744
И моите са нормално родени в 37г.с. Единият ден като ме гледаха единия беше седалищно, а другия напречно. Но изведнъж се обърнаха и ми предизвикаха раждане, защото аз настоявах да родя нормално / и първото ми е нормално/. Родих за има няма 3 часа , много лесно и бързо, едния 2900, а другия 2960. Имах три вътрешни шева.
Така че не се настройвайте предварително за секцио, ако не се налага и ако не искате. На мен всички ми казваха, че едва ли не е задължително при близнаците. Да, ама не.
Леко раждане на всички! Peace

# 21
  • Мнения: 2 950
Моят лекар определено е ЗА нормалното раждане. Дори ми каза, че това със секциото при близнаците е мит. Много близнаци се раждат нормално. И при мен ще е така - стига да са с главите надолу  Praynig

patrissia, аз също ще раждам в Тина Киркова. Там родих дъщеря си и пак при същия лекар ще раждам. На мен болницата ми хареса - за раждах в самостоятелна зала и после бях на 5-ия етаж във ВИп стаите. Доволна съм. Hug

# 22
  • Мнения: 3 638
Я, колко двойни коремчета станахме, супер! Hug Леко бременеене и на Franky и patrissia
На мен тук засега въобще не са ми споменавали за секцио, даже лекарят ми беше много доволен, когато се обърнаха с главичките надолу  Simple Smile.  По принцип в Холандия за максимално за естественото раждане - аз например съм първа бременност и на 35 г., но никой досега не ми е говорил, че мога да имам проблеми. Но разбира се, става въпрос за моята ситуация, в много случаи си има причини за секцио, затова не искам да обърквам идеите на тези, които са били посъветвани да родят с операция. Понякога обаче оставам с впечатлението, че лекарите искат просто да се презастраховат  Thinking
Мече, с моя бременен мозък обърках Крит с Кипър  Rolling Eyes Тази нощ, преди да заспя нещо се бях замислила и се усетих, но малко късно  Simple Smile
Ирка,  и мен много ме мъчат киселините... Тук продават в едни ванилени кремчета, нещо като ванилено нишесте (ако ги няма готови може да се купят и от онези на прах, мисля). Трябва да ти кажа, че доста ми помага като си хапна малко след ядене от тях или пък една препечена филийка черен хляб, иначе са ужасно неприятни тези киселини  Sick
Аз също вече едвам се движа и съм доволна, че поприготвих всичко навреме (въпреки суеверията  Simple Smile) защото от един момент нататък става почти невъзможно да свършиш каквото и да е, пък и тук нямам помощ...
С това не искам да притеснявам никого за последните седмици, но определено става малко нанагорно  Simple Smile, уморяваш се лесно, тежи ти коремът, общо взето само ти се иска да си почиваш...
И аз започвам да се притеснявам за раждането, най-вече за след това, защото тук ако всичко премине добре те изписват на следващия ден, даже може и няколко часа след раждането!  Shocked Аз разбира се си пожелавам да няма нужда да стоя в болница, но от друга страна ме е малко страх да си отида толкова рано вкъщи с две бебета! Наистина идва нещо като акушерка всеки ден, за да те наглежда, но все пак... Пък ми се иска и да кърмя  Simple Smile Ходих на курс по кърмене (2 часа, да не си помисли някой, че съм ходила със седмици  Wink) и специално отделиха внимание на моя случай с две бебета. По принцип няма никакъв проблем, трябва само да настоявате в болницата, че искате да кърмите, много е важно да не отстъпвате от мнението си и да не слушате разни "доброжелатели", които ще ви изтъкват колко е трудно, едва ли не невъзможно. Майчиното мляко е най-полезно за бебетата, особено за близнаците, които могат да се родят малко по-рано. В него се съдържат специални съставки, които укрепват имунната им система и ги заздравяват. Дори близначетата да не могат да сучат ме посъветваха да се изцеждам и да им давам моето мляко - по този начин се стимулира и продукцията на кърма. Много често на акушерките в болниците не им се занимава и предпочитат да дават на бебетата мляко с биберони - не е хубаво, могат после да имат трудности да сучат от гърдата. Не знам дали в България е възможно, тук ми казаха да поискам бебетата да са при мен в стаята или да ми ги носят да ги кърмя. И аз се притеснявам малко колко ще са отзивчиви, но ще видим. А иначе самото кърмене протича както при 1 дете, само дето са 2  Grinning 

# 23
  • Мнения: 1 744
За киселините мога да ви препоръчам Калцид. На мен много ми помагаше, действа веднага. Слага се под езика и веднага се разтваря. Може по няколко 4-5 пъти на ден да се приема. Peace

# 24
  • Мнения: 2 950
Болял ли ви е коремът от страх? newsm78 Вчера бях на консултация и там по пронцип бяхме две мами с близнаци. И вчера лекарят ми каза, че другите близнаци му скроили номер и се родили в 32 седмица. Затова сега много трепери над мен, каза, че ако не го слушам ще ме вика всяка седмица да ме гледа на видеозон. Каза ми обезателно да пия Магнезий сутрин и вечер по едно. Каза, че не искал да раждам по-рано като другата мама. Попитах дали ми има нещо и той каза, че всичко е супер и с бебетата, и с мен, но държи на магнезия, че да не стане същата история.  newsm78 И аз хем се поласках, че така се притеснява за мен (все пак е ЖК - не ми е израждащ лекар, че да приема нещата така лично), хем се притесних малко. И през нощта няколко пъти се будих и си пипах корема - струваше ми се много твърд!  #Crazy Заспивах почти веднага, защото не ме болеше абсолютно нищо и сега нищо ми няма! Та се чудя дали е от шубето? newsm78 Може бебоците нещо да са се намествали, а аз в страха си да се панирам още повече.
Ето още един пример за тревожност на околните, която ми се предава и на мен! Thinking

А иначе са пораснали юнаците - вече са по 21 см и са по 380 г. Надолу са с главите ве още! Praynig

# 25
Здравейте и от мен. И аз очаквам близнаци. Вече свършвам 35 г.с. и тръпна кога ще ми кажат че трябва да се раждат. Идвете бебета са минали 2.500 кг. Малко ме е страх , но вече искам да ги видя. Термина ми е на 24.08., но казват че трябва да се родят към 01.08. Май ще са 2 момченца , но не съм 100% сигурна. Досега съм качила 17 кг и карам една сравнително спокойна бременност.
Поздрави на всички.
Живка

# 26
  • Мнения: 3 638
Деси, твоя лекар много те е успокоил  Sad Аз все се оплаквам от моя, че малко ми говори, но май е по-добре, отколкото да ме плаши с подобни приказки. Я не му се връзвай, в крайна сметка ти най-добре усещаш как се чувстваш, не ти е и първа бременност. Ако това може да те успокои аз досега магнезий въобще не съм пила  Simple Smile Коремът ми се втърдява и на мен от време на време, но мисля, че е повече от тежестта и от опъването на кожата, аз все питам дали това може да са контракции, а лекарят ми отговаря, че ако имам контракции ще се усетя веднага, а няма да се чудя  Laughing
Така че спокойно и почивай повече! Това е най-важния съвет, който мога да ти дам!  Hug

Живка , лека и спокойна бременност до края! Ти май засега си най-напред от всички нас, стискам палци!   bouquet

# 27
Здравейте и от мен!
И аз да се включа в групичката. Ние караме 18 г.с. след първо ин-витро, благодарение на прекрасния екип на д-р Стаменов.
На моменти и мен ме тресат страхове ще успея ли да ги износя, да не се родят преждевременно и т.н. На последния преглед ми казаха да пия Магнерот 3 х 2, че матката ми била стегната и твърда, та сега и това все гледам - твърда ли е или не....Вглеждам се във всяко боцване, дърпане и т.н. Надявам се, че вече сме преминали рисковите периоди, но знае ли човек...
На всички мами в очакване на големия ден стискам палци за безпроблемно и леко раждане!

# 28
  • Мнения: 2 950
fata morgana, щом казваш, че и твоят корем се втвърдява от време на време, значи е нормално. А контракциите за раждане са нещо съъъъъъъъъъвсем различно. Просто се чудех да не са някакви по-леки, които също да са опасни  newsm78

Avi70, д-р Стаменов става все по-популярен и смятам, че го заслужава! На толкова много жени е помогнал - браво на него! Значи и ти ще раждаш в Тина Киркова, така ли? Хийййй, колко много близнаци тази година ще има там! Дано всички са ни живи и здрави! Praynig Praynig Praynig

# 29
Деси, определено имам чувството, че се е специализрал в близнаците...
За раждането - не съм сигурна, че искам да е в Тина Киркова, защото д-р Стаменов - идва - изражда ни и после.... Аз ходя на ЖК в Шейново при Ковачева, тя по принцип си ме познава от 2000 г., знае какво ми е дереджето, имам и едно лапаро при нея и Попов преди време, освен това тя завежда ЖК и си ме гледа по лупа. А и най-добрата ми приятелка е акушерка в родилна зала там от много години. Та честно да си кажа може би ще предпочета Шейново, защото знам, че имам познати и на кого да разчитам за съвет, помощ и т.н. А и за Тина Киркова съм се наслушала н акакви ли не глупости, макар че то за коя ли болница не се говори...

Общи условия

Активация на акаунт